Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie Tarcze Hamulcowe Polecicie  (Przeczytany 1133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Jakie Tarcze Hamulcowe Polecicie
« dnia: Kwiecień 10, 2012, 00:20:55 »
Witam Cytrynowych kolegów :) stało się to coś w moim ZX-e, co może nikomu się nie zdarzyło, a mianowicie powierzchnia tarczy hamulcowej oderwała się od reszty korpusu na samym zgięciu widać zmęczenie materiału... Ładny trzask temu towarzyszył ;) klocki łapały tarcze która sobie wisiała bezczynnie a całe kolo kręciło się dalej ;) I tu moje pytanko jaką firmę polecicie z tarcz. Klocki są nowe mają nie cały miesiąc firmy LUCAS nie chce kupić byle badziewia a co dobrze będzie z nimi współpracowało.

Niech Moc Cytryny Będzie z Wami ;D


[color=990000]
_____________________________________
Admin: Prezniesiono do działu "mechaniczne"[/color]

crprog

  • Gość
Re: Jakie Tarcze Hamulcowe Polecicie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2012, 08:15:34 »
Mimo że są nowe to przez miesiąc mogły się już ułożyć do tarczy... więc jeśli tarcza miała już wżery lub była nierównomiernie zużyta to polecam klocki też wymienić gdyż zakładając te zużyjesz szybciej nowe tarcze, zanim się dotrą z nową tarczą klocki które są już jakoś przetarte i się dopasują to trochę klocka i tarczy się zużyje... przy zastosowaniu nowych sytuacja wygląda całkiem inaczej... polecam BOSCH gdyż Valeo mi się pogięły i nie mam już do nich zaufania... ewentualnie może ten Lukas?

Offline Tomasz Mikołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Libiąż
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 LPG-Bezyna 92 Rok
  • Miejscowość: Libiąż
Re: Jakie Tarcze Hamulcowe Polecicie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2012, 09:23:39 »
No niestety nie było nic innego na chwile obecna ale gość w sklepie polecił Melye czytałem opinie ze dobrze zdają efekt więc zobaczymy. Ale zgadzam się z twoja opinią co do Valeo sam osobiście też mym ich nie założył. Gdy powiedziałem sprzedawcy co stało się ze starą tarczą omal nie wyszły mu oczy tu cytuje słyszałem ze tarcza się może wytrzeć ale żeby powierzchnia ścieralna odpadła od reszty to jakaś nowość :D:D Aż sobie zrobię zdjęcie na pamiątkę:) Podeśle w poście... Dziękuje za poradę i zdam relacje jak spisuje się MEYLE czy są warte opini. Zaraz z mojej cytryny zrobi się składak albo Niemiec  :D:D