Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Ubywa płynu chłodzacego  (Przeczytany 1371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Ubywa płynu chłodzacego
« dnia: Kwiecień 07, 2012, 19:39:05 »
Witam.
W moim picasso 1.8 benz+gaz (gaz od 3 dni) ubywa płynu chłodzącego.
Co prawda kilka dni temu wymieniałem chłodnicę, ale wydawało mi się, że już się wszystko odpowietrzyło bo płynu przestało ubywać. Potem zamontowali mi gaz - płynu troszkę ubyło - normalne musieli się podpiąć przecież pod chłodzenie. Odebrałem auto, płynu było około 0,5cm powyżej min. Po przejechaniu 10 km - sprawdziłem było tyle samo. Potem przejechałem około 80km i jest około 0,5 cm poniżej minimum.
Niby układ możliwe że był zapowietrzony - wymiana chłodnicy wraz z wymianą płynu, potem montaż gazu. Ale niepokoi mnie to, że po porannym odpaleniu silnik mocno kopci na biało. Oleju nie pali bo tego akurat nie ubywa i nie śmierdzi spalonym olejem. Po uruchomieniu na zimnym pracuje równo, ale dziwnie mocno kopci - może to ta pogoda?
Podpowiedzcie - czy macie teraz to samo? Czy te auta może tak maja, że dużo wilgoci odkłada się w układzie wydechowym i musi wyparować?
A może niestety kupiłem auto z padniętą uszczelką pod głowicą ? - ale wtedy to by miał problemy z odpaleniem lub pracował by nierówno.
Aha oleju nie przybywa i nie ma na bagnecie piany więc do oleju płyn nie ucieka.
Auto mam od 2 tygodni, więc jeszcze go nie znam i wolę się dopytać zanim rozbiorę pół silnika :)

Offline Waldemar Leszczynski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lubań
  • Posiadany samochód: C3 HDI C4Picasso 1.6HDI
  • Miejscowość: Lubań
Re: Ubywa płynu chłodzacego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2012, 23:26:58 »
Kontroluj ubywanie płynu,sprawdź dokładnie czy nie ma przecieków (opaski przewody nagrzewnica parownik). Jeśli nie ma ,to raczej uszczelka. Często "siada" gdy auto dostanie LPG. Płyn sam nie wyparował...
Sprawdź czy kompresja nie idzie w płyn chłodzący..

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: Ubywa płynu chłodzacego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:27:14 »
Nie widać by kompresja szła w płyn.
Opaski posprawdzane - jest ok.
autko ma 120tyś przebiegu i to jego pierwszy gaz - do tej pory śmigał wyłącznie na benzynie.
Kontroluję dalej, póki to to przez dwa dni zrobiłem 150km i chyba za dużo ni ubyło - więc mam nadzieję że to może jeszcze był zapowietrzony układ.

Offline Mariusz Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 04'
  • Miejscowość: Kielce
Re: Ubywa płynu chłodzacego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2012, 07:15:56 »
Zwróć też uwagę, czy poziom płynu sprawdzasz przy podobnej temperaturze silnika - poziom się zmienia w zależności od niej.
Dodam, że mam ten sam silnik, auto od 2006 bodajże na LPG i czasem faktycznie poziom płynu potrafi się zmniejszyć gdy doleję pod maksimum, jednak nigdy poniżej minimum, zwykle jest 5mm ponad kreską. Żadnego dziwnego działania silnika, kopcenia itp. nie zauważyłem. Auto ma na chwilę obecną przejechane 105k km.

Offline Maciej Jarecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Sandbach
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v
  • Miejscowość: Sandbach
Re: Ubywa płynu chłodzacego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2012, 21:27:46 »
Proszę niech ktoś napisze ile mam kupić płynu chłodzącago, gdyż zabieram się do wymiany rozrządu? Czytałem że do 2.0HDI to 11litrów ... a ile do 1.8 16V?
Dzięki

Ok znalazłem "szukaj" jednak pomaga, 6,5 litra, i nawet zdjęcia były jak to zrobić i odpowietrzyć. Świetne forum z profesjonalnymi odpowiedziami. THX