Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak ogrzewania  (Przeczytany 1005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Brak ogrzewania
« dnia: Kwiecień 24, 2012, 19:59:13 »
Mam taki problem w XM-ie odkąd go nabyłem, a mianowicie nie ma ogrzewania. Raz wymieniałem płyn który miał swoje za sobą w lato zalałem go wodą i ogrzewanie było, a co więcej nie można było go wyłączyć, aż żarem waliło po nogach. W zimę zalałem go płynem i ogrzewanie zniknęło, ledwo ledwo jest wyczuwalne. Pewnie to nagrzewnica, ale dziwne że na wodzie jest ogrzewanie a na płynie nie ma:| w lato jest spoko bo ogrzewania nie potrzebuje, ale w zimę:) jakieś sugestie?

Offline Wojtek Łuczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Xm V6 12v 89r/ C6 2.7
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Brak ogrzewania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2012, 21:06:37 »
A jak z temperaturą silnika było, co było na wskaźniku? Warto sprawdzić termostat. Masz diesla więc zagrzanie go w zimę na dobrym mrozie może sprawiać problemy nawet przy sprawnym termostacie. Myślę, że woda czy płyn nie mia tu większego znaczenia, a bardziej pora roku. To, że ogrzewania nie dało się wyłączyć to może być kwestia sterowania zaworem w nagrzewnicy

  • Gość
Re: Brak ogrzewania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2012, 02:00:39 »
Powiem Ci że w Ciepłe dni jak się kręcę po mieście to wskazówka temperatury przekracza nieco 90 stopni. Jak byłem w Holandii to mi coś mechanik marudził o termostacie, w sumie to o tym zapomniałem więc będę musiał od tego zacząć. dzięki:) w zimę to ciężko go dogrzać to wiem jak każdego diesla, ale jak jestem na trasie to jest jakieś 70 do 80 stopni.

Offline Wojtek Łuczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Xm V6 12v 89r/ C6 2.7
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Brak ogrzewania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:04:42 »
przychodzi mi na myśl jeszcze to, że jeśli poprzedni płyn był długo nie wymieniany to syf mógł przytkać nagrzewnicę. Ewentualnie jeszcze może być bardziej prozaiczna rzecz... źle odpowietrzony układ :P

  • Gość
Re: Brak ogrzewania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2012, 15:01:32 »
A jak odpowietrza się taki układ?:) i czy nagrzewnice do się wyczyścić?