Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MKI Lusterko otwiera się o 180 stopni  (Przeczytany 1291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
MKI Lusterko otwiera się o 180 stopni
« dnia: Maj 09, 2012, 21:43:54 »
Jakiś ***** debil otworzył mi dziś lusterko... i oczywiście coś urwał. Lusterko jest luźne a otwarcie powoduje otwarcie o 180 stopni. Zamyka do końca ale mimo że już zamknie słychać że silniczek dalej przez chwilę pracuje. Pewnie lusterko wyskoczyło z jakiś zatrzasków lub zostały one połamane. Pytanie jak się do tego zabrać? Muszę rozbierać całe lusterko czy może jest na to jakiś myk?
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline Maciek Słowik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 634
  • Skąd: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
  • Posiadany samochód: BX 14TGE 1,4 1990r. oraz C4 1,6b 2008r.
  • Miejscowość: Ługwałd, 7km. od Olsztyna
Re: MKI Lusterko otwiera się o 180 stopni
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2012, 10:07:02 »
Hmm, nie wiem jak to precyzyjnie nazwać, ale w podstawie lusterka jest coś w rodzaju zapadki/klina, która trzyma lusterko w odpowiedniej pozycji. Jeżeli zbyt brutalnie odegniesz lusterko w drugą stronę to zapadka może pęknąć. Efektem jest właśnie luźne lusterko, latające na wszystkie strony.

Nie wiem jak to naprawić, może trzeba będzie poszukać drugiej podstawy, a może nie. Najlepiej niech się wypowie ktoś, kto miał już z tym do czynienia.
Nasze Cytryny:
-C4 1,6 16V 2008
-BX 14TGE 1,4 1990
Oraz Cytryny rodziców:
-C1 1,0benz 2012
-DS4 Crossback 1,2 PT130 2017

Były:
-AX 1,1 Monpti mk1 1988
-C5 mk1 2,0 16V 2002

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
Re: MKI Lusterko otwiera się o 180 stopni
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2012, 10:40:05 »
Rozbierałem "do śrubki" lusterko pasażera (indeksowane, w pełni elektryczne itd.). Powodem było - jak i u Ciebie - uszkodzenie i problem ze składaniem, czy też zbyt szerokim rozkładaniem. Lusterko otwiera się dzięki silniczkowi, a przy mechanizmie wokół osi są ograniczniki, które u mnie były wyłamane, równiez przez "życzliwego". Niestety u mnie pękło również na kilka części takie kółeczko nakładane na oś (plastik) i nie dało sie tego nijak pokleić. Dałoby sie pewnie wytoczyć/wypiłować, ale dałem sobie spokój.

Kupiłem na aukcji lusterko, podmieniłem i działa od roku. Tylko czerep dałem swój, bo kolor był inny.

Przy zakupie należy zwracać uwagę na ilość kabli (zależy od "wbudowanych" funkcji lusterka). No i oczywiście na wersje auta (Mk ?) i to, czy obudowa (czarna część, mocowanie do karoserii) jest matowa czy gładka.

Wymiana prosta, trwa 15-30 minut na spokojnie.

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Re: MKI Lusterko otwiera się o 180 stopni
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2012, 22:02:43 »
U mnie problem dotyczy akurat lewego lusterka. Po oględzinach powierzchownych w dzień zauważyłem że lusterko jest jakby wyżej niż prawe (tak jakby nie wciśnięte do końca). W sobotę będę rozbieriał i zobaczę co się da zrobić. Puki co wyłączyłem automatyczne składanie i zablokowałem co by nie latało. Przy okazji muszę sprawdzić podgrzewanie bo raz działa raz nie.
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline Wojciech Maziarz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Break mkI, 2.0i 16v + LPG
  • Miejscowość: Kraków
Re: MKI Lusterko otwiera się o 180 stopni
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2012, 23:46:49 »
Jak będziesz rozbierał uważaj na zaczepy "czerepu" - łatwo wyłamać, jeśli działasz zbyt nerwowo. Powolutku i da się :) A w dziale manuali jest zdaje sie jakaś instrukcja wspomagająca (w instrukcji wymiany termometru?).