Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie dywaniki do Xsary II  (Przeczytany 5165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Kudelski

  • Sponsor
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDi (90KM) 2001r
  • Miejscowość: Siedlce
Jakie dywaniki do Xsary II
« dnia: Listopad 02, 2008, 09:25:45 »
Witam!

Na internecie widać wiele dywaników ktore niby pasują do Xsary. Niby ponieważ jak wynika z fotek identyczne wzory sa i co innych marek. Czy mogłby ktos podac jakies linki do gumowych dywaników.? Byłbym bardzo wdzieczny - robi sie brzydka pogoda a na welurowych daleko nie zajade :)

Pozdrawiam
Xsara II 2.0 HDi  2001r

  • Gość
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2008, 11:07:54 »
Ja kupiłem TE. Mam je dopiero kilka dni. Ale jestem zadowolony. Pasują prawie idealnie. na szerokość są super, mogłyby być troszkę dłuższe. Nic lepszego za tą cenę się nie znajdzie.

Offline Paweł Kudelski

  • Sponsor
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDi (90KM) 2001r
  • Miejscowość: Siedlce
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2008, 12:01:00 »
Bo znalazłem zapewne pasujące jednak cena wzrosła prawie 2 gie tyle. Moze ktoś ma takie DYWANIKI ? Czy waro je zakupić?
Xsara II 2.0 HDi  2001r

  • Gość
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2008, 13:26:48 »
No zrób jak uważasz... Te moje są... no nie wiem jak to powiedzieć... lepsze niż oczekiwałem:) na szerokość są co do milimetra. na długość przedni kprawy mógłby być troszkę dłuższy. Jak chcesz to zrobię zdjęcie jak to wygląda w samochodzie. Dywaniki mają korytka, nie przesuwają się. Ale tak jak pisałem, mam je dopiero kilka dni.

Offline Paweł Kudelski

  • Sponsor
  • **
  • Wiadomości: 407
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0 HDi (90KM) 2001r
  • Miejscowość: Siedlce
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2008, 13:41:30 »
to jak bedziesz miał chwile to pstryknij pare fotek to zobaczyłbym sobie.
Xsara II 2.0 HDi  2001r

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2008, 17:15:54 »
Cytuj

Paweł Kudelski napisał:
Bo znalazłem zapewne pasujące jednak cena wzrosła prawie 2 gie tyle. Moze ktoś ma takie DYWANIKI ? Czy waro je zakupić?


Za 90 zl to ja kupowalem dywaniki welurowe SPARCO. Za gumowe to moim zdaniem gruba przesada.
Moje spalanie

  • Gość
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2008, 22:21:02 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Cytuj

Paweł Kudelski napisał:
Bo znalazłem zapewne pasujące jednak cena wzrosła prawie 2 gie tyle. Moze ktoś ma takie DYWANIKI ? Czy waro je zakupić?


Za 90 zl to ja kupowalem dywaniki welurowe SPARCO. Za gumowe to moim zdaniem gruba przesada.


Welurowe dywaniki są do du.p... Ja takie właśnie miałem i właśnie wymieniłem na gumowe. Na zimę welurowe wogóle się nie nadają, ale latem też jak deszcz pada i się wniesie na butach wody to wsiąka, piasek się wbija, a już nie mówie o korytkach po bokach... Jednym słowem nie polecam zwłaszcza na sezon jesień-zima.

Poniżej daję fotki tych dywaników, które kupiłem na allegro. Mi wystarczają. Niestety na zdjęciu nie widać w trójwymiarze ale coś da się dostrzec... Ostatnie zdjęcie jest z fotelem na max odsuniętym do przodu - wiadomo że tak się nie jeździ, ale chciałem pokazać, ile mniej węciej dywanik tylni sięga pod przedni fotel. Ogólnie dywaniki się nie przesuwają, dobrze pasują i myśle, że są ware 45 zł.

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />

QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2008, 22:56:18 »
Za dobre gumowe dywaniki warto zaplacic wiecej bo sa na lata, nie smierdza tak potwornie guma jak te tanie, sa lepiej dopasowane i czesto tez przyzwoicie wygladaja.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

  • Gość
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2008, 23:12:47 »
Cytuj

Piotr Sobczak napisał:
Za dobre gumowe dywaniki warto zaplacic wiecej bo sa na lata, nie smierdza tak potwornie guma jak te tanie, sa lepiej dopasowane i czesto tez przyzwoicie wygladaja.



Hehe, wiadomo ale ja jestem tylko biednym studentem:)

Ja raczej nie żałuję kasy, właściwie na nic, bo wolę kupić coś porządnego 1 raz a nie kupować dziadostwo 3 razy.
Ale jak oglądałem różne "firmowe" dywaniki w sklepach czy hipermarketach to nie były jakieś lepsze. Były też jakieś grube, z plastikowymi wstawkami za grubo ponad 100 zł, ale nie podobały mi się. A przede wszystkim nie spotkałem takich dedykowanych do Xsary.
Co do zapachy - jak założyłem te moje to  w samochodzie pachnie "nowością", jak w samochodzie jak stojącym w salonie:)
Z resztą taki sam zapach miały oryginalne dywaniki NISSANA za kilka stówek(!!!), które mój tata na szczęście dostał gratis do Pathfaindera. W każdym razie mi się taki zapach podoba.

Ale nikogo nie namawiam do kupna tych dywaników (żeby nie było na mnie). Tylko opisuję moje odczucia z ich używania.

Aha, zapomniałem napisać, że są one dosyć miękkie i chyba niezbyt grube. Dzięki temu łatwiej się dopasowują, ale mogą być przez to mniej trwałe...

  • Gość
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2008, 00:10:04 »
Co do tych za 40 dychy są Ok też mam takie jak kurier przywiózł to rzeczywiście śmierdziały położyłem je na słońcu umyłem ludwikiem i już tak nie śmierdziały, są za miękkie dywanik kierowcy trochę za szybko się wyciera zwłaszcza po prawą piętą no ale za te pieniądze jestem zadowolony a i jeszcze dywanik kierowcy pękł w miejscu gdzie jest podstawka pod lewą nogę ale mi to osobiście nie przeszkadza, reszta dywaników nie nosi śladów użytkowania przebieg na tych dywanikach ok 15tys

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2008, 11:43:53 »
Cytuj

Paweł Kudelski napisał:
Bo znalazłem zapewne pasujące jednak cena wzrosła prawie 2 gie tyle. Moze ktoś ma takie DYWANIKI ? Czy waro je zakupić?


Mam takie. Są idealnie dopasowane do Xsary, w 99 roku dorzucali takie do xsary w ASO. Są estetyczniejsze niż takie za 40 zł. Generalnie polecam.
 
Xsara
 

Offline Paweł Jurek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW, Corsa C 1.2 16V
  • Zainteresowania: psy, rowery, marketing/sprzedaż
  • Miejscowość: Tychy
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2008, 21:45:10 »
Janku,
jaki przebieg na nich już zrobiłeś? Chciałbym ocenić trwałość, może też sobie sprawię...
Paweł
Peugeot 508 SW Allure, 2.0 HDI, 2013
Corsa C 1.2 16V LPG, 2005
kiedyś: Xsara II Break 1.6 16V LPG, Saxo 1.5D

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2008, 22:35:12 »
W X1 po 6 latach i 150 kkm przetarł się dywanik pod jedną nogą kierowcy. Troche mi to przeszkadzało i kupiłem drugie - takie same, pojeździłem chwilę i przełożyłem je do X2, którą mam teraz. Przejechane mają już 100 kkm i w sumie teraz nie widać żeby chciały się przetrzeć - może inaczej obsługuje pedały i dywaniki nie wycierają się.
 
Xsara
 

Offline Szymon Leśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 110KM SX+ 2002 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2008, 14:20:00 »
a ja zdecydowanie zaoponuję stwierdzeniu, jakoby "welurowe dywaniki były do d..py (wstaw brakującą literkę;))". owszem, zimą gumowe przeważają znacznie pod względem praktyczności, ale welurowe są niewspółmiernie ładniejsze, elegantsze, przyjaźniejsze, łagodzą obyczaje i są mięciutkie jak kaczuszka!
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Xsara na szesnastkach ;)

sprzedam Hondę Accord liftback 2001r. 1.8 V-Tec B+G
przebieg 155tkm, krajowa, II właściciel, info na mejla

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2008, 16:31:14 »
Cytuj

Szymon Leśniewski napisał:
 ale welurowe są niewspółmiernie ładniejsze, elegantsze, przyjaźniejsze, łagodzą obyczaje i są mięciutkie jak kaczuszka!


Oryginalne gumowe (czyli te o których pisałem powyżej) są o klasę estetyczniejsze od zwykłych gumowych. I te które ja mam wyglądają znacznie lepiej niż welurowe, które zastałem w aucie po kupnie. Innymi słowy - kwestia gustu.
 
Xsara
 

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2008, 14:53:22 »
Kurczę też by pasowało zmienić moje śliczne welurki na gumowe. A ja tak nie znoszę gumowych dywaników, wnętrze traci na przytulności wtedy.

Mam gumowe w znośnym stanie, ale muszę je wymienić, bo nie są od Xsary i lewy mi się ciągle podwijał poprzedniej zimy pod pedały :/ Przymocować go do fotela nie mogę, bo mam 3-drzwiową Xsarę i ten fotel jest często w ruchu.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Kościelisko
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D(DW8) 2002r
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Kościelisko
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:13:24 »
Ja mam dokladnie te same gumowe wycieraczki co Tomek i polecam je wszystkim bo sa rewelacyjne! Posiadam je od roku i sie nie zawiodlem. I moim zdaniem dywaniki znalezione przez Pawla nie sa zbytnio glebokie...u mnie jest straszna zima i czesto sie nanosi sniegu do auta i przez takie wycierzaczki jak by przyswiecilo slonko wylala by sie woda z stopionego snigu.
Pozdrawiam

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:51:31 »
Mam te dywaniki z których niby się wylewa woda i nic takiego się nie dzieje. Dywaniki leżą idealnie rowno na podłodze i nigdy woda i roztopiony śnieg mi się z nich nie wylała. Mają jeszcze tą dodatkową zaletę, że idealnie wypełniają przestrzeń - w końcu są robione na wymiar do Xsary. Nie mają więc wszelkich niedogoności uniweralnych dywaników, które mogą nie pasować.
 
Xsara
 

Offline Marcin Zieliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Kościelisko
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D(DW8) 2002r
  • Zainteresowania: Neevor
  • Miejscowość: Kościelisko
Re: Jakie dywaniki do Xsary II
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2008, 21:25:35 »
Ale nie porownujmy zimy we Wroclawiu gdzie sniegu spada 20 cm do zimy w Zakopanem gdzie jest go 10razy tyle..drobna roznica...kazdy kto mieszka w Zakopanem lub okolicach powie panu panie Janku ze takie wycieraczki nie przejda:) i te tez sa dedykowane do Xsary i tez idealnie leza. Kolega kupi takie jakie on uzna za sluszne i bardziej przydatne:)

Offline Konrad Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Break (Kombi) 1.4 99
Dywaniki Gumowe - jakie?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2012, 12:34:28 »
Nie wiem czy napisałem w dobrym dziale, w razie czego proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

Chcę kupić do Xsary jakieś nowe dywaniki gumowe, bo te co mamy nie dość że nie pasują kształtem nieco to są zużyte.

Wchodzą w grę tylko gumowe i chciałbym żeby były jak najlepiej dopasowane.

Czy ktoś może posiada takie i jak one się spisują?
http://allegro.pl/citroen-ax-bx-xsara-xantia-dywaniki-gumowe-komplet-i2391865771.html

Czekam na odpowiedzi :).

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Dywaniki Gumowe - jakie?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2012, 13:34:14 »
Te co pokazałeś to porażka, kiedyś chciałem je kupić, ale poczytałem komentarze.

Jeśli chcesz mieć je na lata, dobrze dopasowane i wyglądające to tylko PETEX:

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-citroen-xsara-od-2000r-petex-i2373375375.html
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Konrad Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Break (Kombi) 1.4 99
Re: Dywaniki Gumowe - jakie?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2012, 14:08:07 »
Wszystko dobrze, tylko niestety cena :(...

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Dywaniki Gumowe - jakie?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2012, 14:28:46 »
Ale za jakość się płaci. Petex są idealnie dopasowane (w 1999 r. sprzedawli je w salonie jako oryginalne), trzymają się na miejscu. Z tych za 40 zł woda/śnieg ucieka bokiem, nie wyglądają zbyt dobrze i w ogóle same wady.

Pozwolę sobie połączyć wątek z istniejącym, te niemieckie dywaniki to właśnie petex. Xsara I i II mają takie same dywaniki.
 
Xsara