Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Radio Philips Xsara  (Przeczytany 1621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Radio Philips Xsara
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 14:46:01 »
Moi Drodzy,

Mam pytanie,

Czy w Xsarach I występował tylko jeden rodzaj sterowania radiem z kierownicy?
Bo występowały wtedy co najmniej 3 rodzaje radioodbiorników - 1. Philips 22RC465/35
2. Philips 22RC200/65
3. Clarion Pu-2294B.

I teraz jestem ciekaw, czy bez problemu można stosować zamiennie te radia, tak aby sterowanie z kierownicy niezmiennie działało..?
Chodzi mi o klawisze w kierownicy - nie o manetkę obok tak jak jest to w X2.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Radio Philips Xsara
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2012, 07:14:00 »
Znalazłem w swoich zasobach trzy rózne schematy pilotów i wszystkie wyglądają mi na Xsarę I (bo w II pilot jest połączony z wyświetlaczem) więc chyba jednak co radio to inny sposób podłączenia. Wiele wskazuje na to, że moze być kłopot jak się po prostu włoży inne radio niz było poprzednio.
Schemat z podłączeniem w skrajne lewe gniazdo mini-iso jest od radia 22RC200/65, a ten z podłączeniem w środkowe gniazdo od 22RC465/65 i PU2294.
Było jeszcze radio też Philipsa 22RC465/35 i to miało podłączenie do dużej kostki Iso tej od zasilania.

P.S. Ja mam Xsarę II i mam przyciski na kole tak jak w I. Manetki weszły od połowy 2001 r.
Podłączenie W II jest zupełnie inne niż na poniższych schematach ;)

Offline Marcin Brzozowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V 2002 + BRC przebieg 222222 km na dzień 19.08.2013
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Radio Philips Xsara
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2012, 11:48:08 »
Witam.
Czy mogą mi koledzy podpowiedzieć czy procedurę przypisania VINu do radia można wykonać innym poprogramowaniem niż Le…a ??
W Xsarze mam kaseciaka i chciał by go zmienić na CD ale na prowincji gdzie mieszkam to po za servisem nikt nie ma Le…i.
Pozdrawiam

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Radio Philips Xsara
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2012, 09:19:49 »
Oczywiście, że można. Wystarczy dowolny programator Epromów obsługujący pamięć jaka jest w radiu. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie jaki tam jest układ ale żaden wynalazek, typowa pamięć.
Tylko że to zabawa dla zaawansowanych.
Trzeba mieć dobry sprzęt warsztatowy bo ta pamięć to smd więc byle czym jej się nie wylutuje to raz, a dwa to wiedza z zakresu programowania też jest wymagana.

Moim zdaniem szybciej, taniej i pewniej będzie poszukac na alledrogo kogoś kto sprzedaje radia i od razu przypisuje do nich VIN.
Druga opcja to jak już masz jakieś radio to spytać takiego sprzedawcę, czy jak mu wyślesz swoje radio i numer Vin to czy ci przeprogramuje - 99% że się zgodzi za jakieś 50 zł.

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 215
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Radio Philips Xsara
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2012, 10:49:12 »
Cytuj

Marek Będkowski napisał:
Nie pamiętam w tej chwili dokładnie jaki tam jest układ ale żaden wynalazek, typowa pamięć.


W Philipsach 24C16 albo 24C32 smd, w Clarionie chyba 93C46. :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Marcin Brzozowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V 2002 + BRC przebieg 222222 km na dzień 19.08.2013
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Radio Philips Xsara
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2012, 21:39:27 »
Cytuj

Marek Będkowski napisał:
Oczywiście, że można. Wystarczy dowolny programator Epromów obsługujący pamięć jaka jest w radiu. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie jaki tam jest układ ale żaden wynalazek, typowa pamięć.
Tylko że to zabawa dla zaawansowanych.
Trzeba mieć dobry sprzęt warsztatowy bo ta pamięć to smd więc byle czym jej się nie wylutuje to raz, a dwa to wiedza z zakresu programowania też jest wymagana.

Moim zdaniem szybciej, taniej i pewniej będzie poszukac na alledrogo kogoś kto sprzedaje radia i od razu przypisuje do nich VIN.
Druga opcja to jak już masz jakieś radio to spytać takiego sprzedawcę, czy jak mu wyślesz swoje radio i numer Vin to czy ci przeprogramuje - 99% że się zgodzi za jakieś 50 zł.


Dziękuje za szybką odpowiedz. Z tym allegro to próbowałem ale nie udało mi się znaleźć żadnego sprzedawcy który po zakupie wpisał by mi VIN do radia.
Od wczoraj udało mi się ustalić, że na 90% jest możliwość „wpisania” VINu do radia programem CDIF2 a do tego programu mam łatwiejszy dostęp.
O wynikach poinformuje.