Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1.4 uszkodzona skrzynia biegow  (Przeczytany 1245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Ronkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: tychy
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i 95r
  • Miejscowość: tychy
1.4 uszkodzona skrzynia biegow
« dnia: Marzec 28, 2012, 10:41:13 »
Witam, pojawił się problem z moją skrzynią biegów. Po zimie zauważyłem 'stukanie' dochodzące ze skrzyni, pojawiające się w momencie hamowania silnikiem, zmiany biegów i jazdy na luzie. Im większa prędkość tym wyższa częstotliwość. Dowiedziałem się, że to prawdopodobnie mechanizm różnicowy. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość naprawy takiej usterki czy lepiej wymienic skrzynie na uzywaną. Może macie jakieś doświadczenia i ktoś poleci mi sklep/warsztat na śląsku? Nie ukrywam, że staram się nie wydać za dużo... 500-700 zł za skrzynię to trochę drogo. Pozdrawiam seredecznie

Offline Wirgiliusz Faber

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX break 1,4i rocznik 1995
  • Miejscowość: Kraków
Re: 1.4 uszkodzona skrzynia biegow
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2012, 20:04:31 »
Witam
ja również miałem podobny problem ze skrzynią do silnika 1,4. Spuściłem olej a z magnesu śruby spustowej zdjąłem trzy zęby jak się później okazało z koła talerzowego układu różnicowego. Po rozpoznaniu kosztów części, naprawa tej skrzyni okazała się nieopłacalna.  Wymieniłem skrzynię - stara została w rozliczeniu - w frans-auto (małopolskie w okolicach drogi 79, na Śląsk nie jest daleko) przy okazji sprzęgło i docisk (moje) i łożysko podporowe półosi. Kosztów nie pamiętam było to ponad 2 lata temu ale myślę że Twój budżet powinien wystarczyć. Mnie zależało na pewnej skrzyni a oni przed sprzedażą rozbierają i naprawiają. W razie pytań pisz na priva.
Pozdrawiam
Pozdrawiam!
Wirgiliusz Faber - Kraków
Citroen ZX break rok95 1,4i + LPG
była łada 2107

Offline Arkadiusz Drożdżewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Wolin
  • Posiadany samochód: ZX 1.4
  • Miejscowość: Wolin
Re: 1.4 uszkodzona skrzynia biegow
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2012, 21:23:42 »
czy istnieje możliwość aby skrzynia biegów pasowała z AX do ZX 1.4 '97   znajomy ma na części AX ale nie wiem czy skrzynie są takie same , do wymiany mam również półosie - czy ktoś sie orientuje czy można pobrać te częsci z AX

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 215
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: 1.4 uszkodzona skrzynia biegow
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2012, 08:02:14 »
Cytuj

Arkadiusz Drożdżewski napisał:
 nie wiem czy skrzynie są takie same ,


Nie są.

Cytuj
do wymiany mam również półosie - czy ktoś sie orientuje czy można pobrać te częsci z AX


Nie.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91