Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kostka licznika ZX 1.4i  (Przeczytany 1378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

falq

  • Gość
Kostka licznika ZX 1.4i
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 14:27:08 »
Witam,

Mam pytanie, czy mógłby ktoś mi powiedzieć, które przewody, i w której kostce podłączania zegarów odpowiadają za prędkościomierz elektroniczny?
Oryginalne zegary były napędzane linką, zamontowałem ostatnio elektroniczny licznik z wersji silnikowej 1.6 benzyna z 1995 roku. Niczego w kostkach nie zmieniałem, podłączyłem tak jak było to w oryginalnych zegarach, obrotomierz działa prawidłowo, natomiast prędkościomierz i licznik stoi w miejscu, pomimo jazdy ;(
Posiadam "ślimaka" z wersją na linkę jak i na przewód 3 pinowy. Jest do niego wpięta wtyczka, ale nie mogę dojść jakie to przewody w tych kostkach wchodzących w licznik.
Kostek jest 5 wchodzących w zegary, tylko która odpowiada za sterowanie prędkościomierzem?

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Kostka licznika ZX 1.4i
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2012, 22:11:55 »
W starszych ZX jest linka, w nowszych impulsator. Tylko pytanie za 100 pkt brzmi czy instalacje el. się różnią? A dlaczego zmieniłeś zegary?

falq

  • Gość
Re: Kostka licznika ZX 1.4i
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2012, 17:26:48 »
Ponieważ potrzebuję obrotomierza zamiast zegarka oraz wskaźnika podającego temperaturę płynu chłodniczego, zamiast lampki, która jak się zapali na czerwono, informuje, że już jest po zawodach ;) W skrzyni mam zamontowany "ślimak" na dwie opcje, tj. linka i impulsator, bo podpiętą mam kostkę 3-pinową. Na pinach 1 i 2 białej kostki mam napięcie, natomiast podobno na pinie 3 ma wychodzić sygnał na prędkościomierza, nie wiem tylko czy to prawda? "Ślimak" wygląda tak jak na obrazku z tej aukcji : http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/26/00/20/49/2600204954
Podpinam zakupione zegary i obrotomierz działa normalnie, natomiast wskazówka prędkościomierza stoi w miejscu, tak samo jak licznik. Przerobić stare zegary na wersję z obrotomierzem, raczej niemożliwe, ponieważ się różnią obudową.