Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: abs  (Przeczytany 926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Drożdżowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Jastrowie
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2000r
  • Miejscowość: Jastrowie
abs
« dnia: Styczeń 06, 2013, 00:04:57 »
przetarł mi sie przewód od absu czy mozna go zlutować ?

jacekczewa1

  • Gość
Re: abs
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2013, 08:05:22 »
zlutowac , załozyc koszulki termokurczliwe z klejem , na pewno jeszcze długo wytrzyma

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: abs
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2013, 12:24:05 »
Mam złe doświadczenie z tym przypadkiem w XP. Co prawda nie wiem w jakich okolicznościach to się stało bo już w takim stanie kupiłem, ale przewód od ABS-u w lewym przednim kole był sztukowany. Raz ten ABS działał a raz nie . Wymieniłem więc większy kawałek przewodu zastępując go oryginalnym  przewodem do ABS. Jakież było moje zdziwienie gdy rozprułem stary przewód i moim oczom ukazał się obraz kompletnie przegnitego, pokruszonego i czarnego przewodu miedzianego. Ta moja naprawa nie na długo się zdała bo po miesiącu już ABS-y już nie działały a rak który toczył przewód dotarł do czujnika i już nie było do czego lutować. Zatem więc kupiłem nowy przewód z czujnikiem i miałem spokój.
Być może w moim przypadku był to przypadek jednostkowy. Może ząb czasu zrobił swoje i spowodował nieodwracalne zmiany w strukturze miedzi. Wiadomo miedź podlega procesowi utleniania. Jeśli się szybko sie podejmie akcję oczyści dokładnie przewód , można i wytrawić i dodatkowo założyć koszulkę termokurczliwą to jest szansa na uratowanie.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil: