Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tempomat 2.0 HDI  (Przeczytany 2148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 2.0 Hdi 110KM
  • Miejscowość: Toruń
Tempomat 2.0 HDI
« dnia: Grudzień 12, 2012, 20:20:34 »
Mam pytanie... Czy Xsary II 2.0 HDI 110KM posiadają tempomat?  :-)  Posiadam takie autko wersja Exclusive ale nigdzie nie mogę o tym doczytać. Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Tempomat 2.0 HDI
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2012, 21:51:02 »
Posiadają, wystarczy kupić manetke i wlączyć opcje w BSI Lexią.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Tempomat 2.0 HDI
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2012, 08:58:38 »
Nie wiem jak to jest przy manualnej skrzyni biegów, ale u mnie przy automatycznej skrzyni biegów jest tempomat.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Daniel Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 2.0 Hdi 110KM
  • Miejscowość: Toruń
Re: Tempomat 2.0 HDI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:24:08 »
Ale jaką manetkę? Jedyne co mam to manetka od kierunków, wycieraczek i sterowanie radiem przy kierownicy :D Będę wdzięczny za opisanie jak należy to ustawić to przekonam się czy mam ten tempomat czy nie :)

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Tempomat 2.0 HDI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:51:42 »
Po lewej stronie kierownicy poniżej manetki kierunkowskazów/świateł znajduje się manetka o wyglądzie jak ta od radia. Poniżej dwa zdjęcia z mego auta.
Jak działa, najpierw kółeczkiem w środku dźwigni trzeba go włączyć, nie trzeba za każdym włączeniem auta, wystraczy jestjest stale w pozycjii ON. Sam tempomat w czasie jazdy działa dopiero powyżej 40km/h, ustalenie prędkości jazdy odbywa się przyciskiem (+) lub (-) naciskając od tyłu dźwigienki. Chwilowe wyłączenie nastawionego tempomatu w czasie jazdy lub przywrócenie wcześniej nastawionej wartości prędkości naciskając przycisk na końcu dźwigienki w kierunku osi koła kierownicy.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Tempomat 2.0 HDI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2012, 11:18:06 »
Dołożenie tempomatu
Powyżej link do dyskusji. Mój przypadek pokazuje, że można dołożyć tempomat do auta, które nie było w niego wyposażone. Tempomat działa na 4 i 5 biegu i dla mnie to takie coś co muszę mieć w każdym aucie (bardzo ułatwia unikanie zdjęć z fotoradarów). W 2.0 HDI moim zdaniem jest spora szansa na dołożenie tego elementu (o ile nie ma gazu na lince - nie wiem czy takie występowały w tym silniku, wydaje mi się że nie).
 
Xsara