Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] Czujnik poł. walu V6  (Przeczytany 1224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

crprog

  • Gość
[mk1] Czujnik poł. walu V6
« dnia: Grudzień 03, 2012, 20:24:47 »
Padł mi czujnik położenia wału, tylko mam problem z jego lokalizacją... według załączonego schematu powinien znajdować się gdzieś w okolicach początku skrzyni biegów jednak nic tam takiego nie widzę... może gdzieś bliżej kolektora wydechowego z przodu? prosił bym o jakieś wskazówki gdyż ciężko w takich warunkach ( śnieg i ciemno ) zdemontować pół auta pod chmurką :/

Wymieniał ktoś kiedyś to ustrojstwo???

ameno

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:48:06 »
Czujnik jest w obudowie skrzyni przy kole zamachowym.
Śrubę wystarczy poluzować, obrócić czujnik i wyjąć.

crprog

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2012, 08:09:49 »
Hmm ciężki temat widzę że będzie trzeba rozpiąć przewody chłodzenia :/ dziwne bo nic wczoraj nie widziałem w tamtej części skrzyni, a czy w 4HP20 jest tak samo? według rysunku technicznego powinno być niby bliżej przodu ( w strone chłodnicy ) ale ok dziś puki jasno będzie zajadę na parking i pogrzebię zobaczmy co z tego wyjdzie...

ameno

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:48:48 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Hmm ciężki temat widzę że będzie trzeba rozpiąć przewody chłodzenia :/ dziwne bo nic wczoraj nie widziałem w tamtej części skrzyni, a czy w 4HP20 jest tak samo? według rysunku technicznego powinno być niby bliżej przodu ( w strone chłodnicy ) ale ok dziś puki jasno będzie zajadę na parking i pogrzebię zobaczmy co z tego wyjdzie...

W 4HP20 jest podobnie.

crprog

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:25:36 »
ehh to widzę że trzeba będzie rozpiąć wszystkie przewody wodne i trochę tam rozgrzebać w głąb :( masakra... ale czego nie robi się dla naszych cytryn :D

ameno

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2012, 12:21:33 »
Nie bądź pesymistą, jak go zlokalizujesz to się przekonasz że nie jest tak źle:)

crprog

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2012, 21:11:12 »
Udało się go wymienić bez rozpinania przewodów wodnych ( bałem się że coś uszkodzę takie zmarznięte ) bez łamanej mikro grzechotki ciężko by było :/ robota trochę hirurgiczna ale zrobione. Pod odczytaniu błędów ukazał mi się jeszcze jeden... P1728. Co to może być jakieś pomysł ? w necie znalazłem tylko coś o EGR ale to w HDi...

ameno

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2012, 21:14:40 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Udało się go wymienić bez rozpinania przewodów wodnych ( bałem się że coś uszkodzę takie zmarznięte ) bez łamanej mikro grzechotki ciężko by było :/ robota trochę hirurgiczna ale zrobione. Pod odczytaniu błędów ukazał mi się jeszcze jeden... P1728. Co to może być jakieś pomysł ? w necie znalazłem tylko coś o EGR ale to w HDi...

A da się go skasować i czy potem wraca.
Bo defekt masz odległy.
Błąd wygląda na jakieś bzdury bo  u ciebie turbiny chyba niema.

crprog

  • Gość
Re: [mk1] Czujnik poł. walu V6
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2012, 21:15:52 »
Skasować się da ale po odpaleniu wraca, miałem go też wcześniej przed awarią :/