Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wycieraczki przód  (Przeczytany 1366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotr kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: choszczno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2,0 hdi 2004r
  • Miejscowość: choszczno
wycieraczki przód
« dnia: Październik 06, 2012, 14:56:39 »
Witam mój problem pojawił się wczoraj,otóż wracając w deszczu z trasy w moim picasso zatrzymały się wycieraczki,w pozycji jak wyłączone,przez 100km musiałem się męczyć bez(w strugach deszczu,bo wszystkie bezpieczniki były ok a awarii jako takiej nie stwierdziłem),dziś jadąc do mechanika(jedynego który chciał mnie przyjąć) nagle zaczęły działać,mechanik powiedział że jakby coś takiego się powtórzyło żebym odłączył aku,po jakimś czasie znowu się wyłączyły,ale nawet odłączanie aku nic nie dało,a mechanik już po robocie na imprezie,moje pytanie czy miał już ktoś z was taki kłopot,a może był już poruszany taki temat,proszę o pomoc bo jutro muszę ruszać znowu w trasę.
(nadmieniam że tylna działa przez cały czas)

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: wycieraczki przód
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2012, 08:46:30 »
Trzeba sprawdzić całą instalację wycieraczek .W przełączniku zespolonym bym szukał miejsc w których widać ślady przegrzania(nadtopiony plastik,przebarwienia na stykach).W czasie długiej pracy wycieraczek mogło dojść do przegrzania któregoś z połączeń w instalacji wycieraczek i utraty styku.Możliwe że w samym silniku zawiesiły się szczotki.Poniekąd szkoda ,że się samo naprawiło bo ciężko będzie znależć uszkodzone miejsce.

Offline Paweł Wojciechowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6HDI 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: wycieraczki przód
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2012, 16:53:16 »
Skoro w temacie mechanizmu wycieraczek, to pozwolę się podpiąć i zapytam czy miał ktoś kiedyś problem z tłukącą wycieraczką?
W czym rzecz? Otóż podczas pracy silnika na wolnych obrotach dolna wycieraczka wpada w wibracje i generuje doprowadzający do szału odgłos tępego pukania(jakby ktoś walił w przednią szybę).czasem  pomaga gdy zrobią ruch,lub gdy lekko odciągnę ją ręką od szyby. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o podpowiedz czy to wina mechanizmu wycieraczek,czy może  ramienia, czy też  przyczyna leży jeszcze gdzie indziej.
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline piotr kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: choszczno
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2,0 hdi 2004r
  • Miejscowość: choszczno
Re: wycieraczki przód
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:40:37 »
po przejściu przez ręce 3 mechaników,tylko ostatni najmłodszy jako jedyny poprawnie zdjagnozował usterkę,po zapłaceniu poprzednim dwóm 200zł-10 dni beż auta,ostatni w jednym dniu stwierdził że silniczek jest do wymiany na drugi już miałem auto do odbioru sprawne,oryginalny silniczek bosh i robota kosztowały 300zł,ale wycieraczki pracują jak nowe