Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Po wymianie uszczelniacza wału korbowego - pytanie i sugestie  (Przeczytany 1571 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arek Marciński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C5 2002 2.0 16V 100kW
  • Miejscowość: Gdynia
Dziś wymieniłem uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni biegów. Od razu poleciało też sprzęgło (bo czemu nie - 410 zł LUK)

Stąd też sugestia - mój wielorybek ma 180 kkm nalotu, i łożysko wyciskowe wygrzebało sobie w docisku spory rowek (montaż fabryczny, nie wymieniane). Wynikło to z tego, że ułamały się ząbki trzymające łożysko przy łapie sprzęgła, w związku z czym miało ono nieustający kontakt z dociskiem. Ząbki te są strasznie filigranowe dlatego pewnie się ułamały. Tarcza była jak nówka, ale docisk był na wykończeniu. Jednym słowem delikatny grzechot dochodzący ze strony sprzęgła na tzw luzie niekoniecznie oznacza lekko zużyte łożysko wyciskowe - może się zdarzyć tak, że łożysko po prostu trze o docisk co w niedługim czasie może oznaczać awarię (przetarcie) listków docisku.

A teraz pytanie - po caaałej akcji (aku był odłączony oczywiście) zawieszenie jakby straciło na komforcie (jakby cały czas był włączony tryb sport). Poziom LDS jest w porządku, zawieszenie podnosi się i opuszcza jak należy - zrobiło się tylko twardsze.
Czy jest możliwośc że po ponownym podłączeniu akumulatora "coś" pomieszało się w BHI czy mam do czynienia z jakąś awarią zawieszenia?

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: [MKI] Po wymianie uszczelniacza wału korbowego - pytanie i sugestie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:43:37 »
Sprawdź czy w regulatorze sprężystości wtyczka nie została uszkodzona i sam regulator położenia ( na drążku stabilizacyjnym) nie jest uszkodzony.
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608