Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sonda Lambda - zamiennik.  (Przeczytany 3909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Sonda Lambda - zamiennik.
« dnia: Październik 20, 2011, 09:26:44 »
Witam

Dobra może ktoś chociaż odpowie czy taka o dugośći 540mm będzie dobra? bo wtyczka chyba będzie pasować?

http://allegro.pl/sonda-lambda-citroen-c5-saxo-xsara-picasso-1-8-16v-i1889421202.html
wiceprezes w Klub Renault Espace

  • Gość
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2011, 18:32:45 »
Co się stało, że wymieniasz sondę lambda? Wymieniasz 1 przed katalizatorem, czy 2 za katalizatorem? Jakie masz objawy niesprawności?

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2011, 21:21:46 »
Sprawdzałem pod kompem (ELM327) i mam błąd P0130.
Objawy:
Jak zimny to zazwyczaj gaśnie,szarpie dusi się,jak się rozgrzeje (ok.1km) wszystko ok.

Wymieniam tą pierwszą przed katalizatorem i zakupiłem taką:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1889421202
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Mariusz Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 04'
  • Miejscowość: Kielce
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2011, 08:14:09 »
@Arkadiusz - a przejechałeś się z ELMem i sprawdziłeś jak się zachowuje ta sonda, jak wygląda z niej sygnał? Pytam, bo mam bardzo podobnie. Gdy zrobiło się chłodniej, samochód rano odpala bez problemu, ale po kilku sekundach zaczyna nierówno pracować. Jeśli doda się bardzo delikatnie gazu, obroty się podnoszą i stabilizują. Jeśli się tego nie zrobi, potrafi się zadławić i zgasnąć. Dzieje się tak tylko przez kilkanaście sekund na zimnym silniku, potem wszystko jest OK.
 Przejechałem się z ELMem, przejechałem się z innym komputerem i sonda pracowała prawidłowo, więc zrezygnowałem z jej wymiany, choć miałem taki zamiar.
 Koniecznie daj znać jeśli uda Ci się znaleźć rozwiązanie.

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2011, 09:36:27 »
Nie jeździłem z ELM-em.Objawy mam takie same jak TY opisujesz.Ale pomyślałem,że 100 zł na sondę(zamiennik) to tyle pewnie co w ASO kosztuje diagnoza komputerowa.
Jeżeli po wymianie nic się nie zmieni to wiadomo ,że sonda ok i trzeba będzie szukać przyczyn gdzie indziej.Czytałem,że z takimi objawami były wymieniane cewki,świece,silniczki krokowe i czyszczone przepustnice i nic to nie dawało więc może czas na sondę.Nieraz tak jest ,że urządzenie niby sprawne a jednak jest przyczyną błędów.
Miejmy nadzieję ,że mi się uda ten zabieg i będzie ok.Po 1 listopada będzie wymiana.Potem napisze czy coś to dało.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Tomasz Faryj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Błażkowa/Carmarthen
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6 HDI 92KM 2006r.
  • Miejscowość: Błażkowa/Carmarthen
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2011, 10:00:27 »
Cytuj

Mariusz Stachowicz napisał:
@Arkadiusz - a przejechałeś się z ELMem i sprawdziłeś jak się zachowuje ta sonda, .

Witam pytańko jakim programem ty odczytałeś sonde na odczytach tym kabelkiem....bo mi elm tylko bledy czyta i tyle

Offline Mariusz Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 04'
  • Miejscowość: Kielce
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2011, 10:34:53 »
@Tomasz: ScanMaster-ELM - jest tam opcja sprawdzenia sondy lambda, wraz z podawaniem wartości na bieżąco.

Sprawdzałem też u kolegi w warsztacie na innym zestawie do diagnostyki i odczyty się pokrywały.

@Arkadiusz - czekam z niecierpliwością na wynik wymiany u Ciebie. Jeśli operacja coś da - też wymienię.

Offline Tomasz Faryj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Błażkowa/Carmarthen
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6 HDI 92KM 2006r.
  • Miejscowość: Błażkowa/Carmarthen
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2011, 15:13:10 »
Cytuj

Mariusz Stachowicz napisał:
@Tomasz: ScanMaster-ELM - jest tam opcja sprawdzenia sondy lambda, wraz z podawaniem wartości na bieżąco

sprawdzałem przed chwila tym programikiem i wczesniej mialem tylko błąd p 130 teraz mam p0135 i p0440 pary paliwa i sonda i jeszcze jeden tylko juz nie pamietam skasowałem ale wyskoczyly od nowa co to moze byc jesli chodzi o badanie sondy to nie moglem jej zbadac pisalo cos ze nie moze w programie
program ten pokazuje mi tylko obroty silniki i tyle nic wiecej no i bledy

Offline Mariusz Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 04'
  • Miejscowość: Kielce
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2011, 19:20:36 »
@Tomasz - czy dostałeś coś podobnego do tego?



To jest odczyt z Auto Coma (komputer w warsztacie), z ELMa miałem identyczny. Taki zestaw dostałem tylko jeden raz, już się więcej nie pojawił. Później miałem jeszcze tylko błąd lambdy. Być może to właśnie ona bruździ.

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2011, 21:25:50 »
Cytuj

Mariusz Stachowicz napisał:
@Arkadiusz - czekam z niecierpliwością na wynik wymiany u Ciebie. Jeśli operacja coś da - też wymienię.


mam nadzieję ,że jutro sonda dotrze a jak nie to w środę.A potem umawiam się na wymianę u znajomych mechaniorów (nie mam kanału itp.)
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2011, 07:03:51 »
Już po wymianie.Wymiana 20 minut.Koszt 30 zł.
A teraz na temat jej pracy.
Od razu po wyjechaniu zauważyłem jakby samochód był zrywniejszy i płynniej przyspieszał.
Dziś rano nie gasł,nie dusił sie ale nadal lekko na drugim biegu poszarpywał przy wciskaniu gazu tak przez ok.500 metrów.
Spalanie też jakby troszkę mniejsze - ale to chwilowe więc trzeba sprawdzić średnie.
Aha, po powrocie do domu z warsztatu po podłączniu do
 ELM-a nie wykrył żadnych błędów i wszystko wg.kompa pracuje dobrze.Wcześniej na starej sondzie był błąd P0130.
Trzeba troszkę pojeździć jeszcze aby dokładnie to wszystko przeanalizować ale uważam ,że było warto.Więc jeśli macie błędy sondy to ja bym wymieniał na taką co ja kupiłem.Koszt nie wielki (99,00zł) a wszystko idealnie pasuje (długość ,wtyczka).Tylko nie wiem czy trzeba jeszcze robić jakąś adaptacje.Jedni mówią ,że tak inni że nie.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Mariusz Stachowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 04'
  • Miejscowość: Kielce
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2011, 07:20:23 »
@Arkadiusz - dzięki za wpis. Jak jeszcze trochę pojeździsz, daj znać, czy nadal OK.

Offline Paweł Gołębiowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Jedlina-Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2000'
  • Miejscowość: Jedlina-Zdrój
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2011, 16:43:52 »
Witam, podłącze się do tematu. Objawy podobne, na zimnym przy ruszaniu szarpnięcie, jakby auto paliwa nie dostawało. Po podłączeniu do kompa (elm327) wywalało błąd drugiej sondy (zdaje się, że 136).
Padła decyzja na wymianę, zamiennik bosal (130zł)
Po wymianie różnica diametralna, silnik pracował zdecydowanie lepiej w dolnym zakresie obrotów, brak szarpania na niedogrzanym.
Niestety po kilku dniach problem powrócił. Komputer nie pokazuje błędów...
Mądre głowy sugerują, że to zamiennik sondy krzaczy. Niby sprawny, błędów nie ma ale być może podaje złe wartości.

Co Wy o tym myślicie?

Dodam, że katalizator jest, objawy szarpania w dolnym zakresie obrotów zarówno na gazie jak i benzynie..
Xsara Picasso 1.8 16V LPG STAG 300

Offline Tomasz Faryj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Błażkowa/Carmarthen
  • Posiadany samochód: Xsara picasso 1.6 HDI 92KM 2006r.
  • Miejscowość: Błażkowa/Carmarthen
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2011, 10:02:22 »
mi tez wywala błędy p 130 p 135 p 140 p 0440 a czy ktos wie która sonda gdzie ma byc podpieta ja pierwsza mam na niebieskiej kostce a drugą na zielonej... inaczej nie podepne no bo są inne kostki moze przez to partaczy??? ktoś wie

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2011, 13:16:20 »
P0130 to na pewno sonda pierwsza z kostka zieloną.Ja tak miałem.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Gabriel Wojtyś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0i MCP z LPG (BRC)
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2013, 22:30:54 »
Cytuj

Paweł Gołębiowski napisał:
Witam, podłącze się do tematu. Objawy podobne, na zimnym przy ruszaniu szarpnięcie, jakby auto paliwa nie dostawało. Po podłączeniu do kompa (elm327) wywalało błąd drugiej sondy (zdaje się, że 136).
Padła decyzja na wymianę, zamiennik bosal (130zł)
Po wymianie różnica diametralna, silnik pracował zdecydowanie lepiej w dolnym zakresie obrotów, brak szarpania na niedogrzanym.
Niestety po kilku dniach problem powrócił. Komputer nie pokazuje błędów...
Mądre głowy sugerują, że to zamiennik sondy krzaczy. Niby sprawny, błędów nie ma ale być może podaje złe wartości.

Co Wy o tym myślicie?

Dodam, że katalizator jest, objawy szarpania w dolnym zakresie obrotów zarówno na gazie jak i benzynie..


Może nie na temat ale czy modele z 2000 roku można podłączyć pod elm 327? ( Widzę, że masz ten rocznik).Bo mi wszyscy mówią, że dopiero modele po 2001 roku a chciałbym taki kupić.
Pozdrawiam.

Gachu

  • Gość
Re: Sonda Lambda - zamiennik.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2013, 22:06:56 »
Cytuj

Gabriel Wojtyś napisał:
Cytuj

Paweł Gołębiowski napisał:
Witam, podłącze się do tematu. Objawy podobne, na zimnym przy ruszaniu szarpnięcie, jakby auto paliwa nie dostawało. Po podłączeniu do kompa (elm327) wywalało błąd drugiej sondy (zdaje się, że 136).
Padła decyzja na wymianę, zamiennik bosal (130zł)
Po wymianie różnica diametralna, silnik pracował zdecydowanie lepiej w dolnym zakresie obrotów, brak szarpania na niedogrzanym.
Niestety po kilku dniach problem powrócił. Komputer nie pokazuje błędów...
Mądre głowy sugerują, że to zamiennik sondy krzaczy. Niby sprawny, błędów nie ma ale być może podaje złe wartości.

Co Wy o tym myślicie?

Dodam, że katalizator jest, objawy szarpania w dolnym zakresie obrotów zarówno na gazie jak i benzynie..


Może nie na temat ale czy modele z 2000 roku można podłączyć pod elm 327? ( Widzę, że masz ten rocznik).Bo mi wszyscy mówią, że dopiero modele po 2001 roku a chciałbym taki kupić.
Pozdrawiam.

można