Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Po wymianie pompki spryskiwacza dziwne objawy  (Przeczytany 1327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

neonita1

  • Gość
Po wymianie pompki spryskiwacza dziwne objawy
« dnia: Marzec 27, 2014, 11:29:43 »
Witam

Od jakiegoś czasu coraz słabiej działały spryskiwacze więc zakupiłem pompkę i wymieniłem ją.
Teraz to wygląda tak:
- przy próbie spryskania przedniej szyby leje się z tyłu (ale nie załącza się wycieraczka tylna tylko działają przednie)
- przy dłuższym przytrzymaniu manetki w pozycji do spryskiwania przodu najpierw jw - leje się z tyłu i chodzą przednie wycieraczki a potem włączają się przednie spryskiwacze a z tyłu przestaje się lać
- przy spryskiwaniu tylnej szyby leje się z tyłu i załącza się tylna wycieraczka - czyli OK

Ki diabeł ???
Macie może jakiś pomysł od czego zacząć poszukiwania?

Pozdrawiam
Maciek

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez
Re: Po wymianie pompki spryskiwacza dziwne objawy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2014, 13:32:33 »
Też miałem coś podobnego po wymianie pompki. Spróbuj dobrze wyczyścić/przedmuchać przednie spryskiwacze.

neonita1

  • Gość
Re: Po wymianie pompki spryskiwacza dziwne objawy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2014, 13:59:37 »
Gdzieś na Elektrodzie znalazłem informację o dokładnie takim samym problemie spowodowanym zacierającym się gumowanym tłoczkiem w pompce - spróbuję i tego.
Pozdr
Maciek

neonita1

  • Gość
Re: Po wymianie pompki spryskiwacza dziwne objawy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2014, 10:18:35 »
Skończyło się tak, że nawet nie trzeba było wymontowywać raz jeszcze pompki. Po przelaniu przez spryskiwacze tył/przód połowy bańki płynu problem sam się zakończył (pewnie gumy zostały ,,nasmarowane,, chemią z płynu...)
Pozdr.
Maciek