Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralny zamek  (Przeczytany 1946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Stachura

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Stawy Monowskie
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Stawy Monowskie
Centralny zamek
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:00:38 »
Witam prześledziłem chyba całe forum w poszukiwaniu takiego problemu jaki ja mam i nie znalazłem wiec postanowiłem opisac mój przypadek. Mianowicie centralny zamek w mojej XP dzis zwariował, zamykam drzwi a on zaczyna dziwnie przeskakiwac. któraś próba z rzędu pozwoliła na zamknięcie tylko przednich drzwi od kierowcy. Otwieram drzwi kluczykiem bo niestety pilociki juz jakiś czas temu odmówiły posłuszeństwa więc ogromnie mnie to zdziwiło. Co może byc tego przyczyna?? Może ktos juz miał podobny przypadek i bedzie mi w stanie coś podpowiedziec.

POZDRAWIAM

Offline bartosz kuszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6hdi, kangoo 1.5 dci - 04
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2012, 13:24:33 »
podbijam temat. W moim przypadku jest tak że podczas jazdy zamek odryglowuje się. Podobnie jest np jak auto stoi zamknięte, i samoistnie otwiera się.
był Pikaczu 90hdi, jest C4 GP i transalp XL600V
"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa" [Julian Tuwim]

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2012, 14:30:17 »
2 możliwości:

- nie do końca działający sterownik typu master (chyba w obu przednich drzwiach jest)

- uszkodzona (nadłamana)wiązka przewodów idąca do zamka.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline bartosz kuszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6hdi, kangoo 1.5 dci - 04
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2012, 11:22:29 »
Dzięki za odpowiedź - pikaczu pojechał do serwisu - zobaczymy co powiedzą fachowcy ( ASO Citroen ) :]
Dam znać co wywąchali :(
był Pikaczu 90hdi, jest C4 GP i transalp XL600V
"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa" [Julian Tuwim]

Offline bartosz kuszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6hdi, kangoo 1.5 dci - 04
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2012, 12:17:56 »
Majstrowie w ASO nic nie znaleźli. Podpięli xsarę pod komputer, posłuchali, poruszali kablami ..... i nie wzięli nic kasy. Chwała im za to. Usterka na razie ustąpiła.
A w C4 wiedzą co jest nie tak w takim przypadku  - wymieniają od razu całą wiązkę kabli.
był Pikaczu 90hdi, jest C4 GP i transalp XL600V
"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa" [Julian Tuwim]

Offline bartosz kuszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Wrocław i okolice
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6hdi, kangoo 1.5 dci - 04
  • Miejscowość: Wrocław i okolice
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2013, 10:09:17 »
Witam ponownie w temacie. Jak już wcześniej pisałem zamek odryglowywał się "bez powodu". Majstry w ASO niczego nie znalazły. Jako że wymiana "na czuja" jest zbyt kosztowna, zrobiliśmy z kolegą mały eksperyment. Mamy identyczne pikacze, w identycznych kolorach ... odebrane z tego samego salonu, w tym samym dniu. Z tą różnicą że on ma 1,6hdi 110km. Ale nie o tym :). Zamieniliśmy się po prostu drzwiami kierowcy. Efekt? Usterka zniknęła. Drzwi oczywiście nie były spasowane, zamykały się z wyczuwalnym oporem ( na zamku). Po zamianie z powrotem i dokładnym wyregulowaniu drzwi usterka również się nie pojawiła. Wniosek nasuwa się taki że czujnik w zamku dostawał fałszywy sygnał że drzwi są niedomknięte i odryglowywał zamki. Zmiana temperatury, naprężenia mogły powodować zmianę nacisku na "dzyndzelek"  - i usterka gotowa.
był Pikaczu 90hdi, jest C4 GP i transalp XL600V
"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa" [Julian Tuwim]

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2013, 00:16:14 »
Podłącze się pod temat centralnego. U mnie gdy zamykam samochód z pilota i za chwile jeszcze raz wciskam zamkniecie uruchamia sie alarm. Jest to o tyle denerwujace że czasami człowiek dla pewności chce sprawdzić, czy zamknął auto wciskając jeszcze raz pilota,  a tu zaczyna wyć że hej. Oczywiście  spece z ASO nic nie wiedza i nie moga pomóc mimo że alarm był u nich zakładany! Moze ktoś z Was miał podobny problem i udało mu sie go rozwiązać?
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2013, 15:07:39 »
oryginalny alarm czy ogolnie - centralny - ma funkcje ze jak nacisnesz przy zamknietym jeszcze raz zamykanie, to mrygaja swiatla i wlacza sie oswietlenie wewnetrzne. Taka funkcja szukania auta na parkingu.
Moze cos wyzwala alarm w tym momencie? Ale swiatlo nie powinno, nie powinien sie rowniez generowac zaden ruch czy wibracje (nie wiem jakie masz czujniki). Predzej cos jest zle podlaczone np syrena jakos spieta ze migaczami itp.
Drugie co sie nasuwa to ze ktos blednie podlaczyl funkcje "napad", ktora sluzy wlasnie do tego zeby uruchomic alarm z pilota. Ale tego w oryginalnym alarmie tego nie ma. Oryginalny alarm nie powinien takich psikusow robic. Jelsi alarm nie jest fabryczny, to juz zalezy jak chlopaki podpieli i zaprogramowali to w komputerze auta.

Generalnie doswiadczenie wielu osob jest takie ze ASO nie radzi sobie z alarmami gdy pojawiaja sie problemy dziwne. U mnie  (i nie tylko) np po odblokowaniu alarmu potrafi mrygac szybko lampka awaryjnych (w teorii to sa kody migowe pokazujace ktory czujnik uruchomil alarm po ostatnim zamknieciu). ASO nie wie co z tym zrobic (wg nich nie ma problemu, tym bardziej ze usterka jest nieuciazliwa), wszystko jest podlaczone zgodnie ze sztuka, a komputer nie odczytuje zadnych bledow ani uruchomienia alarmu.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2013, 21:06:01 »
Dzięki Jacku za info. Jak zamykam to kierunki mrygaja mi kilkukrotnie (może 5 razy) Swiatło jest prawie ciagłe, tylko minimalnie przygasają. Też tak macie?
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2013, 22:22:28 »
kierunki migaja dobre 15 sekund, na pewno sporo wiecej niz 5x. Swiatlo w kabinie swieci jeszcze przez zauwazalna chwile.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Centralny zamek
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2013, 16:36:26 »
Dzięki , to u mnie podobnie. Myślałem  że za długo, ale widzę, że tak jest.
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil: