Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błoto,piach przy przednim słupku  (Przeczytany 2111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Błoto,piach przy przednim słupku
« dnia: Sierpień 14, 2013, 13:14:43 »
Zauważyłem dziś,że w szczelinie zaznaczonej na foto,przy przednich słupkach jest sporo piachu,błota.Wyciągnąłem to odkurzaczem.

Koledzy u Was też tam się zbiera ten cały syf?
Jak z tym walczyć-zasilikonować łączenie plast. nadkola z rantem błotnika?
To samo jest pod rantami błotników.Muszę zdjąć nadkola,wyczyścić to i zasmarować jakimś bitexem.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Błoto,piach przy przednim słupku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2013, 13:56:46 »
Ja to wymywam co jakiś czas wodą pod ciśnieniem..

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Błoto,piach przy przednim słupku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2013, 14:34:24 »
A gdyby tam konserwacją prysnąć? Nie będzie wadzić jak się ten brud oklei?

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Błoto,piach przy przednim słupku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2013, 22:20:44 »
Żeby zrobić to porządnie - proponuje odkręcić dwie śruby od dołu tego nadkola, wyciągnąć plastikowe nadkole (odgiąć) i odkręcić śrubkę przy drzwiach (trzyma to metalowe nadkole). Wtedy można delikatnie odgiąć (tak na 5cm) ale z wyczuciem, żeby nie urwać kleju przy trójkątnej szybce. Wtedy porządnie wyczyścić Karcherem, sprawdzić czy na progu (pod nadkolem) czasami nie ma rdzy i zabezpieczyć. Przy okazji porządnie opukać próg, czy czasami ruda nie jest w środku. U mnie progi poszły na przetłoczeniu (gdzie kończy się nadkole) i potem jakieś 20 cm. Z zewn. wyglądało wszystko ok - dopóki nie ruszyłem tego.
Zobaczcie jak w środku potrafią wyglądać progi

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Błoto,piach przy przednim słupku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:52:36 »
Cytuj

Pawel Dienwebel napisał:
Żeby zrobić to porządnie - proponuje odkręcić dwie śruby od dołu tego nadkola, wyciągnąć plastikowe nadkole (odgiąć) i odkręcić śrubkę przy drzwiach (trzyma to metalowe nadkole). Wtedy można delikatnie odgiąć (tak na 5cm) ale z wyczuciem, żeby nie urwać kleju przy trójkątnej szybce. Wtedy porządnie wyczyścić Karcherem, sprawdzić czy na progu (pod nadkolem) czasami nie ma rdzy i zabezpieczyć. Przy okazji porządnie opukać próg, czy czasami ruda nie jest w środku. U mnie progi poszły na przetłoczeniu (gdzie kończy się nadkole) i potem jakieś 20 cm. Z zewn. wyglądało wszystko ok - dopóki nie ruszyłem tego.
Zobaczcie jak w środku potrafią wyglądać progi


Paweł dzięki za radę z tym odgięciem błotnika. Faktycznie z jednej strony były zaczątki korozji-małe purchle na progu i błotniku.
Aby odciąć dostawanie się piasku uszczelniliśmy łączenie plast. nadkola z chlapaczem.Okazało się ,że w tylnej części progów we wnękach są korki pod konserwację progów.

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Błoto,piach przy przednim słupku
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2013, 14:48:37 »
Zgadza sie sa. Ale nie wiem czy przez te korki da sie dotrzec az na sam poczatek progow, poniewaz po srodku progu wychodzi slupek i nie wiem czy tam jest przejscie. Zerknijcie na filmiki :D

http://www.youtube.com/watch?v=DgzH3nMfkS4

http://www.youtube.com/watch?v=FfHbzMJQfSM

http://www.youtube.com/watch?v=J8U6JwEvyo8

http://www.youtube.com/watch?v=6SAG005CxDw