Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wskaźnik Poziomu Paliwa  (Przeczytany 1879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Piątek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i
  • Miejscowość: Wrocław
Wskaźnik Poziomu Paliwa
« dnia: Grudzień 05, 2013, 10:05:03 »
Witam Piszę pierwszy post wiec mam nadzieję ,że dobrze trafiłem otóż w mojej xsarze r98 1,4i od poziomu 1/4 paliwa w dół do rezerwy strzałka momentami samoistnie opada czasem skacze po zatankowaniu np 20l pokazuje pełny zbiornik po około 5-10 min poziom paliwa pokazuje się rzeczywisty. Moje kroki - wyjęcie pływaka sprawdzenie działania jest w porządku, całą elektryka łącznie z kostką przy skrzyni biegów (o ile tam idą kable od pływaka) psiknięte płynem kontakt s, demontaż licznika (bez rozbierania) psiknięcie kostek kontakt s, po takiej operacji był spokój az do samej rezerwy i poziom paliwa po zatankowaniu od razu był poprawny przez około 1000-1300 km. ale ponownie zaczyna się to samo proszę o jakieś porady sugestie. Pozdrawiam Marek

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2013, 10:25:12 »
Tankowanie zawsze do pełna.
Wskaźnik poziomu paliwa z jego sterowaniem w Xsarze, przy niepełnym tankowaniu, mają tendencje do dziwnych - nieprawdziwych wskazań.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Marek Piątek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2013, 10:32:33 »
ale mimo tankowania do pełna po spalaniu paliwa od 1/4 zaczynają sie cyrki a czy wymiana zegarów może pomóc i jeszcze jedno posiadam xsare od 7 lat i dopiero od pół roku cos takiego zaczęło się dziać

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2013, 19:32:37 »
Ja u siebie raz jak odpale wskazówka jest na prawidłowym poziomie, a innym razem po odpaleniu staje na czerwonym polu, świeci rezerwa, choć jest połowa baku paliwa. Ten typ tak ma :D

Kiedyś przez dzień jeździłem alfą 147 bodajże jako autem zastępczym i tam zjawisko było na tyle śmieszne że jak przyśpieszałem to wskazówka się podnosiła ku Full, a jak hamowałem to spadała na 0 :D

Offline Marek Piątek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 06:47:43 »
no właśnie ja mam tak samo tylko zaczęło się to nie dawno a kiedyś było oki ale cóż nie obrażając nikogo chyba wchodzi w wiek buntowniczy i trzeba z tym żyć :D

Offline Dariusz Pożarowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Firlej
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
  • Zainteresowania: motoryzacja i wedkarstwo
  • Miejscowość: Firlej
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2013, 22:14:54 »
Witam.W tych autach wskaznik ten to jedna wielka zagadka ja już miałem z nim różne cyrki proponuje sprawdzić akumulator teraz jak jest chłodno to jego sprawność się bardzo obniża.U mnie wskazania są bardzo różne wystarczy że samochód będzie krzywo stał i to też ma wpływ na wskazania.Ja wożiłem ze sobą 5l paliwa jako żelazną rezerwe  ;-).Pozdrawiam.
Dariusz Pożarowski

Offline Marek Piątek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2013, 08:22:09 »
aku jest sprawne ładowane było, albo moja xsara ma tryb samo naprawy albo  ta temperatura służy wyjechałem od 1/4 do księgowej zatankowałem na 1/4 i ani razu nie opadł wskaźnik widocznie może kable/styki ale mimo wszystko dziękuję za pomoc można zamknąć pozdrawiam :)

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Wskaźnik Poziomu Paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:18:25 »
W xsarciach są zastosowane wskaźniki z silnikami krokowymi. Nie są to zwykłe wsakźniki z magnesem, sprężyną i wskazówką. Zainteresowanych zapraszam do googli.
Wskaźniki krokowe nie mają sprężyny i dlatego następuje obracanie wskazówek o których to zapewne słyszeliście. Wskaźniki dotykają do płyty głównej 4 stykami (każdy). Styki są mocne, płyta słaba i jej styk jest pokryty lutowiem które się wyciera (sagemowskie [color=ff0000]****[/color]). Trzeba rozebrać, rozłożyć zegary  od płyty głównej (bardzo proste zajęcie) i polutować WSZYSTKIE styki na płycie głównej które dotykają do zegarów. Jeżeli na lutowiu pozostała kalafonia to należy ją usunąć drobnym papierem. Styki zegarów ostrożnie przetrzeć bardzo drobnym papierem. Po tym zabiegu skończą się problemy. Trzeba uważać na ładunki elektrostatyczne bo można uwalić procesor na płycie i wtedy zamieniają się światełka od ręcznego z czymś tam. Jak to czynić google.
Gdyby fabryka pozłociła końcówki zegarów i styki na płytce co obecnie jest standardem, to nie byłoby dziwnych wskazań.
Przepraszam za odsyłacze do googli, ale są to obszerne tematy. Jak ktoś będzie naprawiał zegary to doczyta :-)