Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszczelniacz wybieraki przy skrzyni biegów  (Przeczytany 1916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Żuczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Xsara 1.8 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Uszczelniacz wybieraki przy skrzyni biegów
« dnia: Styczeń 17, 2014, 14:06:09 »
Witam
Mam problem z uszczelniaczem w miejscu gdzie cięgło drążka zmiany biegów wchodzi do skrzyni. w związku z wyrobieniem się gumy wydostaje się tamtędy olej i mam pytanie czy naprawiał ktoś może taka dolegliwość i czy da się bez rozbierania skrzyni biegów wymienić ten uszczelniacz i czy jest on w ogóle do nabycia. jakby ktoś robił u mechanika to proszę o podanie kosztu tej zabawy.

Ponadto okazało się po podniesieniu autka że jest też wyciek z maglownicy tzn. w miejscu gdzie wchodzi przewód od wspomagania kierownicy i mam pytanie czy jest tam jakaś uszczelka która można by wymienić żeby ustał problem?

Pozdrawiam

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelniacz wybieraki przy skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2014, 23:00:10 »
Taj ja miałem stamtąd wyciek jeśli chodzi o wybierak. Musiałbym pogrzebać w fakturach to Ci napiszę ile taki uszczelniacz kosztuje ale z tego co kojarzę to coś w granicach 50zł. U mnie robił to mechanik i [color=ff0000]****[/color]zelił delikatnie mówiąc także ostrożnie. Da się go wymienić bez wyjmowania skrzyni ale nie jest łatwo, trzeba go wybić i wyciągnąć uszczelkę. U mnie po wybiciu pękła skrzynia w tym miejscu i jeszcze większy bigos się narobił. Niestety trzeba było demontować skrzynie, mechanik mówił że tam było peknięcie już i się pogłebiło ale co miał mówić. Na szczęscie za demontaż skrzyni i spawanie zapłaciłem ulgowo, przy okazji zostało wymienione łożysko sprzęgła które już terkotało  także nie ma tego złego. Krótko mówiąc ostrożnie z wymianą.
Jeśli chodzi o maglownice to pytanie czy dużo Ci tego płynu ubywa? Ja też mam delikatne pocenie ale nie zauważyłem ubytków i olewam temat. Proponuję nie ruszać tego jak nie leje się bardzo a tylko poci. Prawdopodobnie trzeba by było regenerować maglownice bo nie widzę na schemacie żadnych uszczelek, chyba że przewód cały wymienić.

Offline Marek Żuczek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Xsara 1.8 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Uszczelniacz wybieraki przy skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:35:39 »
Dzięki wielkie za podpowiedzi mam już numer części i zadzwonię do ASO to cenę uszczelniacz poznam. Co do maglownicy to trochę płynu ubywa, ale nie ma żadnych luzów więc może wystarczy dokręcić przewód.
Pozdrawiam