Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: dziwne stuki po zdjeciu nogi z gazu  (Przeczytany 1292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
dziwne stuki po zdjeciu nogi z gazu
« dnia: Marzec 11, 2014, 01:59:18 »
Witam mam pewien problem z xsarka a wiec kiedy podczas jazdy zdejmę nogę z gazu zaczyna cos stukać, kiedy dodam gaz cichutko. Pierwszy raz pojawiło się to podczas dosyć szybkiej jazdy na zakręcie, więc myślałem że to coś z zawieszeniem a mechanik mówi że skrzynia biegów do wymiany... Trochę to dziwne bo jakby odjąć te efekty dźwiękowe to wszystko wydaje się normalnie działać, biegi się zmieniają nic nie zgrzyta itp. co myślicie? dodam ze szpec powiedział ze zawieszenie sztywne i wszystko z nim ok.

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA

Offline Paweł Skotnicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Citroen Xsara 1.8i 99r Exclusive
  • Miejscowość: Tarnów
Re: dziwne stuki po zdjeciu nogi z gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2014, 09:34:21 »
Sprawdź poduszki mocowania silnika, szczególnie tą u góry, miałem podobny problem jak ty, po zdjęciu nogi z gazu miałem takie lekkie zgrzyty, i to właśnie były wszystkie poduszki silnika, i górne i te na dole. Pozdrawiam

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
Re: dziwne stuki po zdjeciu nogi z gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2014, 10:59:41 »
znacie może jakiś warsztat na śląsku gdzie można by to w miarę szybko i tanio naprawić?

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: dziwne stuki po zdjeciu nogi z gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2014, 17:11:12 »
ja miałem podobnie,myślałem że półoś prawa mi pada,jak zdejmowałem nogę z gazu to dziwnie postukiwało,a jak dodawałem gazu to milkło,u mnie winowajcą okazał się wydech,pomiędzy katalizatorem a tłumikiem środkowym zgniła obejma i rura od kolektora ta z katalizatorem lekko się opuściła i tłukła o sanki,ot było u mnie.
maniek ;-)