Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Koła tylne jakby się chowają w nadkola  (Przeczytany 1937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« dnia: Marzec 22, 2014, 16:39:41 »
Witam,

Xsara 2 kombi 1,6 110KM zakup, której rozważam ma na oko jakby mocniej schowane koła w nadkola, ale jak patrzę na inne kombi jakby większość tak miała.

Nie chce kupić auta z belką do naprawy a może Xsary 2 kombi tak mają? Podobno Xsary 2 miały w większości 15''  koła i tak to wyglądało?

Mam prawie 300km by to zobaczyć na żywo i nie chcę niepotrzebnej wycieczki lub kupna auta z uszkodzoną belką a zauważyłem to na dodatkowo otrzymanych zdjęciach, jedna z nich w załączeniu.

Proszę o informacje i opinie - dziękuję i pozdrawiam

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2014, 17:01:30 »
Poszukaj moich wypowiedzi na temat regeneracji belki. Zamieściłem tam schematy i opisy zawieszenia łacznie z wymiarami. Ściągnij, weź miarkę, pomierz i wszystko będziesz wiedział.

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2014, 17:07:15 »
Dziękuję za reakcję i informację, ale jak napisałem auto, którego zakup rozważam jest 300km i nie mam jak przed taką wycieczką pomierzyć  :-(

Proszę, gdzie dokładnie są te informacje do weryfikacji belki?
Szukam i nie mogę znaleźć proponowanej informacji.

pozdrawiam

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2014, 10:17:42 »
Dziękuję za podpowiedź, teraz dotarłem bez problemu i mogę się zapoznać.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2014, 21:58:21 »
Słuchaj ja bym zrobił tak jeśli chodzi o belkę. Zapytaj czy była regenerowana i czy ma na to jakiś papier. Jeśli nie to oczywiste że na Ciebie spadnie regeneracja i chodzi tu o czas. Średnia żywotność belki to jakieś 200 tys km, auto jak ma ponad 10 lat to belka będzie jak nie teraz to za rok lub dwa do regeneracji. To tak jeśli chodzi o statystyki.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2014, 18:07:07 »
Popieram przedmówcę, moja cytryna ma lekko ponad 240 tys i belka zaczyna się odzywać - skrzypieć.
Przed zakupem tak jak proponuje przedmówca spytaj o belke. Bo koszt regenerowanej z robocizna (montaż demontaż) to lekko ponad tysiaka o ile nie są gumy uszkodzone.
Ja osobiście wolałbym kupić z belką do zrobienia za mniejsza kase. Bo przynajmniej samemu zrobisz belke, będziesz wiedział co masz w aucie. A jak ktoś zregeneruje na tzw sztuke i ci się i tak może rozsypać po 20 tys km.
Zwróć uwage czy nie ma korozji na zewnątrz, pod uszczelkami drzwi etc. Bo jak jest rdza to było walone. Nie wiem jak ten model co piszesz, ale np u mnie blacha ocynk i od razu by było widać czy bite czy nie bo rdza by wyszła.
Ja jeźdze moją Xsarą ponad rok i mimo ubytków lakieru nigdzie rdza nie wychodzi ;) Nie to co w poprzednim aucie - Honda - gdzie każda głębsza rysa rdzewiała po tygodniu :)

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2014, 18:27:32 »
Bardzo dziękuję za powyższe podpowiedzi :)

Fakt, zrobić samemu belkę, wie się, co ma, kiedy i u kogo robione. Raczej odpuszczam tą ofertę, bo by to dobrze zlustrować muszę jechać 300km, sprzedający wygadał się, że z tylu już na nierównościach wydaje odgłosy + chowające się koła w nadkola, to prawdopodobnie już belka do robienia.

Sprzedawca stanowczo za mało schodzi z ceny bym dalej rozważał ofertę i planował 300km wycieczkę na oględziny.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję ;)

Offline Kamil Łosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Skąd: Lublin, Dziesiąta
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.4 LPG 2003
  • Zainteresowania: mechanika budowli
  • Miejscowość: Lublin, Dziesiąta
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2014, 19:25:54 »
Według mnie dobra decyzja. :)

A blachy w Xsarze są niezłe, jak lakier odpryśnie to widać srebrny ocynk i nic się nie dzieje. Prawie jak DeLorean.
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 215
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Koła tylne jakby się chowają w nadkola
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2014, 20:58:30 »
Cytuj

Kamil Łosiewicz napisał:

A blachy w Xsarze są niezłe, jak lakier odpryśnie to widać srebrny ocynk i nic się nie dzieje. Prawie jak DeLorean.


Z jednym wyjątkiem: jak z przeżartych od środka progów zacznie wyłazić na zewnątrz ruda, to z reguły nie ma co już zbierać. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91