Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ustawienie rozrządu po zerwaniu paska 2,0 8V 121km  (Przeczytany 1954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Szmyt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: XM MKI 2,0i Automat
  • Miejscowość: Jelenia Góra
ustawienie rozrządu po zerwaniu paska 2,0 8V 121km
« dnia: Maj 22, 2014, 22:59:06 »
Tak jak w temacie dzisiaj zerwał mi się pasek rozrządu. Co gorsze dzień przed planowaną wymianą :( Głowice zdemontowałem i na pierwszy rzut oka zawory są niepogięte nie wiem czy to jest możliwe ale i tak to jeszcze sprawdzę i oddam głowicę do sprawdzenia i planowania. Tutaj moje pierwsze pytanie. Czy jest w okolicy Jeleniej Góry jakiś sprawdzony warsztat zajmujący sie regeneracją głowic. Drugie pytanie to jak ustawić ponownie rozrząd i czy wymieniać przy okazji pierścienie tłokowe? Z tego co pamiętam na jednym z cylindrów cisnienie było troszeczkę mniejsze ok 9 Gładź w cylindrach jest ok nie wiem czy jest jakiś sposób na sprawdzenie kompresji bez głowicy. A moze zamiast naprawiac ten silni powinienem kupić inny. Jakie jest wasze zdanie. Prosze o ewentualną instrukcje odnośnie rozrządu.
Tylko Citroen

Offline Jan Walczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0 mk1
  • Miejscowość: Łódź
Re: ustawienie rozrządu po zerwaniu paska 2,0 8V 121km
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2014, 00:11:48 »
Jak nie jadł oleju to możesz zrobić ten. Głowicę od biedy możesz sobie sprawdzić sam. Zamknij zawory obracając wałki odpowiednio i zalej komorę spalania ropą. Jeśli utrzyma się przez 20 min to jest ok. Jeśli przeleci od razu to słabo.
Jak będziesz składać to ustawiasz silnik na punkty. Górne i dolne koło rozrządu ma miejsca na wsadzenie blokad.
Płaskość głowicy też możesz sprawdzić za pomocą długiej linijki ewentualnie równego płaskownika i szczelinomierza. Tu możesz zobaczyć na moim filmie jak się to robi :
https://www.youtube.com/watch?v=0ZNs2UBPjyM

Offline Michał Szmyt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: XM MKI 2,0i Automat
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: ustawienie rozrządu po zerwaniu paska 2,0 8V 121km
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2014, 11:55:40 »
Witam dziękuje za odpowiedz. Głowica jest sprawna i prosta ale i tak zostanie splanowana, przy okazji bo okazało się ze jedna ze śrub trzymających dekiel z czujnikami temp jest urwana i trzeba ja jakoś wykręcić(ale to zadanie zostawiłem zawodowcom). Zawory były proste :) co bardzo mnie ucieszyło, ale i tak je zdemontowałem żeby je podocierać za pomocą pasty zaworowej. Jak tylko przestanie padać postaram się poskładać całość (zastosuje się do wskazówek i zastosuje blokady koła na wale i wałku rozrządu) i zobaczę co z tego wyjdzie. Po rozłożeniu silnika, byłem w soku bo silnik ma najechane 300 tys a po częściach nie widać zużycia.
Tylko Citroen

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Re: ustawienie rozrządu po zerwaniu paska 2,0 8V 121km
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2014, 20:51:44 »
Fajnie przeczytać, że są ludzie, którzy nie uważają że zawsze trzeba planować głowicę. Bo nie trzeba, jak jest prosta.

Offline Michał Szmyt

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: XM MKI 2,0i Automat
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: ustawienie rozrządu po zerwaniu paska 2,0 8V 121km
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2014, 23:19:03 »
OK silnik złożony odpalił i pojaiwł się problem. Otóż przy składaniu zauważyłem żę mam połamany ten kanał olejowy w głowicy nad wałkiem rozrządu. Silnik złożyłem mimo to założyłem sklejony ten kanał olejowy ale po odpaleniu słychać coś jak by świst przycierania przy kole rozrządu tam gdzie był klejony plastikowy element na tej rurce. Teraz gorąca prośba do wszystkich czy ktoś z was posiada ten kanał cały i sprawny. Chyba że ja za mocno naciągnąłem pasek rozrządu i to dlatego? Jakieś sugestie
Tylko Citroen