Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie koło dojazdowe?  (Przeczytany 11682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Redarrow

  • Gość
Jakie koło dojazdowe?
« dnia: Maj 05, 2014, 21:26:04 »
Chciałbym zamienić koło zapasowe pełne na dojazdowe gdyż zamontowałem gaz a zbiornik jest w miejscu koła. Chcę zastosować patent z pionowym ustawieniem koła i tu jest właśnie pytanie: jakie koło dojazdowe kupić? Jaki rozmiar felgi, jaką oponę? Na co zwrócić uwagę? Koła jakie mam to standardowe  R15. z góry dzięki :).

Gachu

  • Gość
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2014, 17:55:40 »
wybór masz bardzo ograniczony bo jest bardzo niewiele pasujących i ciężko je znaleźć, kiedyś miałem ale szukanie to istna mordęga bo n a allegro nie było

jedyne co ci moge doradzi to zmierz wysokość koła i szukaj dojazdówek do citroena i pytaj o wysokość

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2014, 08:55:21 »
Ja znalazłem na allegro dojazdówkę od jakiegoś Peugeota. Dokładnie nie pamiętam od jakiego. Po prostu poprosiłem sprzedającego o dokładne dane - średnicę otworu wewnętrznego i o rozstaw otworów. Wszytko się zgadzało to kupiłem. Koło jest trochę mniejsze ale w mieście zawsze się doczłapię do warsztatu, ewentualnie przełożę tylne koło na przód i dojazdowe zamontuję na tył. Fakt, że szukałem jakieś 3-4 miesiące ale się udało.
Z modyfikacji jestem bardzo zadowolony:



Tylko pamięta !! Nakrętki którymi mocujesz koło w bagażniku zrób pod klucz o takim rozmiarze jak szpilki koła. Bardzo to ułatwia wymianę koła na trasie. Po prostu nie musisz wozić dodatkowych kluczy.

Gachu

  • Gość
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2014, 20:21:06 »
4x108 ET 15 - 18

Offline Gabriel Wojtyś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0i MCP z LPG (BRC)
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2014, 23:58:39 »
Stefan Ostrowski a czy możesz napisać ile ma cali ta dojazdówka? 14 czy 15? Bo na allegro jest trochę tych dojazdówek z tym rozstawem śrub, tylko że 15 cali a nie wiem czy ona zmieści się pod półkę bagażnika.

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2014, 14:21:25 »
sorry dawno nie przeglądałem forum.
15 cali. tak jak Adam pisze - lekki luz zostaje.

Offline Przemysław Drewniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Bielsko - Biała
  • Posiadany samochód: Jest: Xsara Picasso 1,6i 16V 2006r Exclusive Był: Citroen AX 1,5D '95r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,komputery,internet,sport
  • Miejscowość: Bielsko - Biała
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:05:16 »
Witam Forumowiczów

Tak Jak napisał Bogumił Salamon , Koło Dojazdowe powinno mieć tą samą ( bardzo podobną ) wysokość razem z oponą.
Czyli jak koła na samochodzie 15 cali to na 99 % dojazdówka 16 cali.
Używałem dojazdówki w tym roku ....  ( trasa nad Bałtyk )
przejechałem ponad 560 km na tym kole, to mam doświadczenie i rozmawiałem z wulkanizatorem co znał temat dojazdówek.

ad. 1  ABS się wyłącza przy ok. 54 km/h , Różnica obrotów koła.
ad. 2  Dojazdówkę pompuje się do ok 5 atm . ( max. dopuszcz. 6 atm )
ad. 3  Dojazdówkę zakłada się tylko na TYŁ ,(z przodu nadwyrężamy  mechanizm różnicowy i elementy zawiesz. , ukł. kierowniczego , chyba jak się ma z 5-6 km do domu lub wulkanizatora to i przód wytrzyma )
ad. 4 Bieżnik na Kole Dojazdowym jest obliczony na ok. 1200 - 1500 km ( i to jest prawda ja zrobiłem na swoim ok. 570 km i bieżnik zdarty do połowy )
ad. 5 Jeżeli jest wszystko w porządku z kołem dojazdowym i jest to nówka " oryginał " to spokojnie można jechać na suchym ponad 100 km/h , Ja momentami jechałem ponad 120 km/h ) trzeba tylko pamiętać .. czym szybciej się jedzie tym szybciej bieżnik się zużywa .
ad. 6 Śruby od Oryginalnych Alusów PASÓJĄ  do dojazdówki .

P.S. Ja używam dojazdówki " oryginała "  15 cali ( Made in France ) z opona szer 115 Bridgestone ( Made in Japan )
Jeżeli JĄ zedre do Końca  to raczej kupie 16 cali .

Pozdro
11,6 L /100km J.Miejska :(

Offline Mariusz Bulicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: pisz
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 2004r byla wspaniala Xantia 1,8 1996r
  • Miejscowość: pisz
Re: Jakie koło dojazdowe?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2014, 17:05:43 »
Podłacze sie do tematu.   Moze ktos ma jakis schemacik montazu dojazdowki.  Jeszcze jej nie mam ale poluje zeby tanio gdzies kupic.   I jaki mozna zalozyc rozmiar  do XP.Teraz mam felgi 15 i opony 185/65. Wielkie dzieki