Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie gaśnie  (Przeczytany 2164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Nie gaśnie
« dnia: Luty 14, 2015, 21:25:15 »
Witam

mam taki kłopot dzisiaj przyjechałem pod dom i zdziwienie przekręcam kluczyk (gaszę) a silnik dalej pracuje, znowu zapaliłem - gaszę, dalej to samo, silnik chodzi jeszcze kilka sekund i dopiero gaśnie. Dodam, że jestem świeżo po regeneracji pompy CR tj uszczelnienie i wymiana zaworków. Podejrzewam jakiś problem z regulatorem ciśnienia paliwa, chociaż wymieniałem go 2 lata temu na nowy, czy po regeneracji coś mogło mu zaszkodzić. Zastanawiam się również nad kwestią elektryki, np stacyjka ale póki co wszystko co związane z prądem działa. Ewentualnie czy ten regulator da się wyczyścić, może magik od pompy wpuścił paprocha i coś się teraz dzieje.

Gachu

  • Gość
Re: Nie gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2015, 17:20:06 »
było na forum, poszukaj

z tego co pamiętam to chyba wina kostki stacyjki

Offline Wojciech Pokrzywa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 79
  • Skąd: Kraśnik
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia
  • Miejscowość: Kraśnik
Re: Nie gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2015, 17:29:40 »
Mi to wygląda na problem z regulatorem ciśnienia paliwa. Mógł tam się dostać brud, który powoduje problemy. Najlepiej będzie go zdemontować i spróbować wyczyścić znajdujące się na nim filtr.
Xantia II 2.0 HDI 110KM '00 od 2013

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Re: Nie gaśnie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2015, 20:17:35 »
kostkę stacyjki mam nową i do tego zamontowany przekaźnik, żeby kolejny raz jej nie przygrzało, wydaje mi się że bardziej to wygląda na zawór dzisiaj odpaliłem silnik to po chwili tak jakby z okolicy pompy zaczęło coś syczeć, mam nadzieję że dojadę jutro do jakiegoś speca od diesla. Zastanawia mnie jeszcze jedno, bo oprócz zaworu jest jeszcze czujnik ciśnienia tylko nie wiem jakie są objawy jak padnie.

Offline Grzegorz Pyteraf

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Korczyna
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Korczyna
Re: Nie gaśnie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2015, 07:25:41 »
W mojej cytrynce takie objawy powodował zatkany filtr na regulatorze ciśnienia pompy CR. Jednak prawdziwym powodem był wkład filtra paliwa - wydzielał on mikroskopijne kłaczki, które zatykały filtr. Dlatego teraz kupuję wkłady najlepszych firm.
Filtr regulatora CR można umyć we własnym zakresie. Trochę kłopotliwe jest jego wykręcenie, trzeba mieć dobry klucz torx. Do mycia używałem acetonu i szczoteczki do zębów, bo pędzel jest za miękki.

Offline Radosław Szewc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi, C4 Picasso 1.6 HDi
  • Miejscowość: Zamość
Re: Nie gaśnie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2015, 20:29:22 »
już wyczyszczone - pomogło