Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] 2.0 HDI 2001-nierówne obroty i okresowe dymienie  (Przeczytany 928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Guzik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2001 2.0 HDI 130 tys
  • Miejscowość: wrocław
[MK1] 2.0 HDI 2001-nierówne obroty i okresowe dymienie
« dnia: Kwiecień 22, 2015, 19:14:47 »
Witam
W mojej C5 po odpaleniu wyczuwam bardzo nierówne obroty biegu jałowego. Dzieje się tak nie tylko na zimnym silniku ale również na rozgrzanym--mają w okolicach 600/min. Wystarczy jednak na chwile dodac gazu by nawet na zimnym obroty sie wyrownały i podniosły .Wszystkie filtry dopiero co wymienione .Paliwo zmienione i dodany Liqui Moly do czyszczenia 2666 bodajże .Samochód ma normalna moc. Jednak kolejny objaw to silne dymienie kiedy stoję dłużej np. na czerwonych swiatłach. Po ruszeniu i praktycznie przez ok. 2 min  przy dodawaniu gazu widzę we wstecznym szaro niebieski dym. Po chwili to przechodzi , turbina normalnie pracuje / delikatnie śwista tak jak kilkadziesiąt tys. przebiegu temu.
Obecny realny przebieg to 230 tys.
Wiem że wskazana Lexia ale mój mechanik nie ma i dopiero co sprawdzał ze przelewy ok. i turbina tylko delikatnie sie poci-raczej to jeszcze nie jej pora.
Jakieś sugestie bo troche boję sie ruszyć w dłuższa drogę albo namiar na kogos kto we wrocławiu zrobi szybka diagnostykę ?