Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP  (Przeczytany 9588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Ćwiek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: ZS
  • Posiadany samochód: byl C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2014r. jest C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2017
  • Miejscowość: ZS
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 09, 2016, 21:12:06 »
A czy nie lepiej podpiąć Lexie i włączyć światła skandynawskie. Nie ma problemu z oświetleniem deski (oświetlenie nie przygasa), nie trzeba wydawać kasy i nic kombinować. Jeżdżę tak już kilka lat i wymieniłem chyba dopiero dwa razy żarówki.

Offline Marek Lewiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2002r. 1,8 16V B+G
  • Miejscowość: Piaseczno
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2016, 17:57:24 »
mi właśnie też głównie chodziło o przygasanie deski ... a teraz mam z tym spokój ... jeżdżę tak już 2 rok i nie miałem problemów ... szczerze powiem że gdybym do zamontowania świateł miał demontować zderzak to dałbym sobie spokój wystarczyło je obniżyć 20 cm i obyłoby się bez demontażu ... mój moduł też był jakiejś polskiej produkcji... dałoby się go również podłączyć pod światła przeciwmgłowe ... i nie rozumiem o co chodzi wam z tą homologacją skoro to oryginalne lampy pojazdu...

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2016, 16:11:20 »
... i nie rozumiem o co chodzi wam z tą homologacją skoro to oryginalne lampy pojazdu...
Czego nie rozumiesz? Oryginalne lampy mają swoje przeznaczenie i są do tego celu homologowane. Przeciwmgnielne mają swoje zadanie,używa się ich w określonych przepisami warunkach pogodowych i do tego celu przeszły homologację a używanie ich jako dziennych(niezgodnie z homologacją) oznacza kłopoty. Ostatnio na SKP auto zostało cofnięte z przeglądu bo dzienne z homologacją nie wyłączały się po włączeniu postojówek i mijania.

Offline Marek Lewiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2002r. 1,8 16V B+G
  • Miejscowość: Piaseczno
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 12, 2016, 20:54:15 »
Robercie... nie ucz mnie przepisów... znam polskie realia i nikogo do niczego nie zmuszam ... chcesz to montuj sobie co chcesz i jak chcesz ja tylko uważam że tak jest wygodniej... wiele pojazdów ma seryjnie ustawione że podczas odpalenia pojazdu zapalają się światła mijania... a moje słabe drogowe tak właśnie wyglądają ... wygląda to na pewno lepiej niż doczepione chińskie diody... pozdrawiam

fridayek81

  • Gość
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 13, 2016, 08:54:18 »
Cześć Marek nie unoś się:) koledzy mają rację, że jak zatrzymają Cię "niebiescy" będą chcieli się do czegoś doczepić, to w pierwszej kolejności właśnie zabiorą dowód za te światła a tak ja mam założone jak to piszesz "chińskie ledy" i napewno jestem lepiej widoczny niż niejedno auto ze "świeczkami" mijania dodatkowo źle ustawionymi, zdjęcie "chińskich ledów" wrzucę pod wieczór:)
Pozdrawiam

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2016, 13:48:54 »
Robercie... nie ucz mnie przepisów...
Człowieku zluzuj gumkę. Najpierw nie rozumiesz o co chodzi z homologacją a potem robisz się ekspertem, masz pretensje po wytłumaczeniu tematu.
Interpretuj sobie przepisy jak chcesz i montuj sobie moduły ale daj sobie powiedzieć ,że to nie jest  legalne.

a moje słabe drogowe tak właśnie wyglądają ... wygląda to na pewno lepiej niż doczepione chińskie diody... pozdrawiam
Rzecz gustu-jak wiadomo każdy ma swój  :P .
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 14:01:29 wysłana przez Robert Magiera »

fridayek81

  • Gość
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 13, 2016, 16:24:19 »
tak wyglądają moje chińskie ledy, piszę chińskie bo wyprodukowały je male chińskie rączki jak większość podzespołów w naszych autach więc nie ma co od razu tak się do nich zrażać:)

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2016, 00:23:35 »
tak wyglądają moje chińskie ledy, piszę chińskie bo wyprodukowały je male chińskie rączki jak większość podzespołów w naszych autach więc nie ma co od razu tak się do nich zrażać:)

Twoje chinolki wyglądają naprawdę dobrze:), napisz czy sam je montowałeś i czy nie musiałeś zdejmować zderzaka? swoją drogą muszę przyznać Markowi rację, że  nieodpowiednio dobrane światła dzienne wyglądają bardzo nieestetycznie (dodatkowo często świecą nierównomiernie i spora ich część również nie posiada homologacji).

fridayek81

  • Gość
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2016, 18:23:38 »
Cześć zderzaka nie trzeba demontować, dobra otwornica i wymierzenie odpowiednie aby równo było, nie chciałem rezygnować z halogenów stąd taki montaż, można w otwory po halogenach wrzucić też widziałem takowe zamontowane w kilku xp
Pozdrawiam

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 15, 2016, 13:05:59 »
Co do "oszczędności" żarówek, to bez przesady, H4 (w które niestety wyposażona jest XP) są tanie jak barszcz, więc gdzie ta oszczędność, biorąc pod uwagę koszt zakupu i montażu świateł dziennych?
Ok, ok. Żarówki może nie kosztują majątku, ale ta wymiana... Zawsze uda mi się konkretnie upaprać. A jak nie założę rękawiczek, to i pokaleczyć palce :)

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 19, 2016, 23:51:32 »
Cytuj
... Do co MP3 to albo wymienić radio na inne (nie będziesz miał wyświetlania na ekranie auta, i trzeba przypilnować współpracę ze sterowaniem pod kierownicą), albo podłączyć jakiś umyślny inferfejs pod gniazdo zmieniarki do istniejącego radia

Troszkę z innej beczki czy ktoś wymieniał samodzielnie radio w XP by mieć np MP3/USB. Czy zawsze w takim przypadku nie będzie ono współpracowało z wyświetlaczem i co zrobić by zachować sterowanie w kierownicy? 

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 20, 2016, 19:35:04 »
Troszkę z innej beczki czy ktoś wymieniał samodzielnie radio w XP by mieć np MP3/USB. Czy zawsze w takim przypadku nie będzie ono współpracowało z wyświetlaczem i co zrobić by zachować sterowanie w kierownicy? 
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=44747.50
Tak zmieniałem nawet dwa. Skoro nowe radio ma swój wbudowany wyświetlacz po co ma wysyłać sygnał na zewnętrzny wyświetlacz. Sterowanie z kierownicy bez adapterów też nie pójdzie. Radio w XP jest usytuowane dobrze,spokojnie można sterować bezpośrednio.

Offline Marek Lewiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2002r. 1,8 16V B+G
  • Miejscowość: Piaseczno
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2016, 21:11:15 »
legalne ... nie legalne ... :) jakoś nigdy nie spotkałem się z policją która na siłę chce mi zatrzymać dowód ... nie pyskuję to i oni są normalni ... moja sprawa co i jak u siebie zmieniam ... u kolegi chinolki świecą ładnie nie powiem ... ale nie rozumiem po co ta dyskusja... ja wiem że mi nikt dowodu nie zatrzyma :P a inni niech kombinują.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2016, 18:24:55 »
legalne ... nie legalne ... :) jakoś nigdy nie spotkałem się z policją która na siłę chce mi zatrzymać dowód
Nie trafiłeś na tego jedynego  ;) . Wystarczy,że trafisz na takiego skrupulatnego który stanie przed autem i zacznie po kolei sprawdzać światła i zobaczy pięć rodzajów świateł w reflektorze  :-[ .

Offline Piotr Grzywiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 75
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI, 90 km, rok 2009
  • Zainteresowania: sport, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: czuniki cofania i inne udogodnienia elektryczne w XP
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 25, 2016, 23:39:17 »
legalne ... nie legalne ... :) jakoś nigdy nie spotkałem się z policją która na siłę chce mi zatrzymać dowód
Nie trafiłeś na tego jedynego  ;) . Wystarczy,że trafisz na takiego skrupulatnego który stanie przed autem i zacznie po kolei sprawdzać światła i zobaczy pięć rodzajów świateł w reflektorze  :-[ .
Taka mała dygresja odnośnie policji! Nigdy nic nie wiadomo - jednak moim zdaniem prawdopodobieństwo by jakiś funkcjonariusz podczas kontroli drogowej przyczepił się do takich świateł, podczas gdy zgodnie z przepisami powinien zwrócić uwagę na wiele innych często istotniejszych szczegółów technicznych jest równe skreśleniu szóstki w lotto  ;) mimo to nadal taka szansa istnieje choć granicząca z cudem - cóż dotychczas nie wygrałem więc jestem niedowiarkiem :P