Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pedał sprzęgła  (Przeczytany 10987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek Durka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6 hdi 2009r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Pedał sprzęgła
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2011, 17:45:43 »
mój też chińczyk
:-)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Pedał sprzęgła
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2011, 17:57:04 »
Arek zwracam honor teraz mi się przypomniało bo sam wymieniałem to łożysko i rzeczywiście olej nie wyleciał masz rację wiem kiedy wyleci a kiedy nie bo jak wyciągasz samą półoś to nie wyleci ale jak odkręcisz uszczelnienie to wtedy wyleci. Jeszcze raz przepraszam z tym poziomem oleju
Darek

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Pedał sprzęgła
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2011, 15:35:54 »
Co do linki to według ASO i innych firm sprzedających w katalogach jest 1 rodzaj linki z samoregulatorem z tym ze kupiłem Duńska i okazało się że jest za długi pancerz i jakieś prawie 2 cm oddałem do sklepu i kupiłem włoską i jest okey ale że ciężkawo chodzi bede w niedługim czasie zmuszony wymienic komplet sprzęgła.
Tutaj nie ma co się spierać bo linki potrafią strzelać przy pedale i niektórzy kupują i wymieniają na zamienniki z regulacją ręczna bo parę groszy się zaoszczędzi, co do wymiany To manual jest dobrze opisany przez Bogumiła ale w moim jest przkichana wymiana bo nie ma dostępu ledwo co ręka wchodzi tak jest tam ciasno ale została wymieniona.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Pedał sprzęgła
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 15, 2011, 11:23:09 »
Na gorąco, wczoraj wymieniałem linkę sprzęgła uszkodził się samoregulator, chrupnęło i pedał został w podłodze, zakupiłem w InterCars 151zł. Wymiana dosyć prosta, niestety trzeba zdemontować pedał hamulca i sprzęgła, nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane. Co do rodzaju linki, można to spawdzić wg VIN, jest punkt SPRZĘGŁO - "sterowane linką z systemem kasowania luzu". Więc można sprawdzić jaką kto miał oryginalnie linkę.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Sebastian Majewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Lubartów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: Pedał sprzęgła
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2015, 08:21:37 »
Odgrzeję trochę kotleta.
Kupiłem niedawno XP z 2001r. 1.8 16v i od początku sprzęgło bierze przy podłodze ( pedał musi być na maksa wciśnięty inaczej biegi nie wchodzą lub ciężko je wpiąć). Byłem w serwisie mechanicznym i po przedstawieniu "opisowo" sprawy mechanik stwierdził że na 90 % sprzęgło i każe kupować części.
Poczytałem trochę forum i wydaje się, że może to być również linka sprzęgła, pytanie jak to sprawdzić ?