Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak mocy i dławienie się  (Przeczytany 1765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Brak mocy i dławienie się
« dnia: Marzec 09, 2016, 21:43:03 »
Mam problem przeważnie na drugim biegu jak samochód się już toczy tak z 5 do 10 km/h i przełączę na drugie bieg to się dławi musze wcisnąć sprzęgło dodać więcej gazu i wtedy idzie. Dzieje się tak na gazie na PB jest okey ( gaz LPi 5 generacji Vialle ) świece mają jakieś 20 tyś.km przebiegu czy to mogą być objawy walnietej listwy świeć .


Ostatnio  sprawdzałem na bardzo długiej prostej i autko nie chciało mi się rozpędzić do więcej jak 175 i to beż różnicy czy na PB czy na gazie ( w zeszłym roku w lipcu licznik pokazał mi 208 km/h ).Podejrzewam katalizator ale nie jestem pewien. 

Offline Krzysztof Dorynek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Stoke on Trent Wielka Brytania
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive/Peugeot 206 1,6 16v/Fiat scudo/Expert hdi(dw10cd)
  • Zainteresowania: naprawa komputerów,filmy sf
  • Miejscowość: Stoke on Trent Wielka Brytania
Odp: Brak mocy i dławienie się
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2016, 17:32:57 »

WitamPrzyczyn może być bardzo duzo zaczynając od benzyny
cewka wys napięcia,świece zapłonowe,kable wysokiego napięcia (jeśli są w tym modelu)fałszywe wskazania sondy lambda (wtedy się check nie zaswieci)fałszywie pokazujący czujnik hala


potem od gazu ile set tys ma reduktor ile wtryskiwacze kiedy zmieniany były filterki od gazu w stanie płynnym i lotnym.
Pozdrawiam.
Skoda 120 89r w trakcie renowacji

Diagbox

Offline Adam Nawrocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.8 16V LPi Vialle V-generacji 2001
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Odp: Brak mocy i dławienie się
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2016, 11:52:22 »
Świece mam nowe, napięcia sond są okey czujnik hala też jest nowy, listwa z cewkami do świec ma już trochę nalatane tak może z 100 tyś.km.
Co do gazu to reduktora nie posiadam (instalacja Vialle V-generacji) filtr też jest razem z pompą ale był wymieniany 3 lata temu i był czysty co do wtryskiwaczy to nie wiem (są one zamontowane pod kolektorem ssącym) bo nigdy ich nie wymieniałem komputer ( na jesieni) pokazywał że są okey.