Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKIII] Duży wyciek LDS z siłownika  (Przeczytany 2201 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arkadiusz Pietras

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Mk III 2.0 163 ASB
  • Miejscowość: Kraków
[MKIII] Duży wyciek LDS z siłownika
« dnia: Sierpień 04, 2016, 10:14:05 »
Witam, no i się stało , rano pod samochodem duza plama LDS. Pocił mi sie prawy amortyzator i teraz już padł do końca. Pytanie czy olej, który wyciekł to całość z układu?, zbiornik lds wygląda na suchy:/ dolalem okolo litra ale wszystko wycieklo w ciagu nocy. czy mozna bezpiecznie poruszac sie samochodem po takiej awarii? mozna odlaczyc popmpe aby nie pracowala na sucho? jestem zmuszony jescze tydzien pojezdzic zanim uda sie oddac auto do naprawy.

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MKIII] Duży wyciek LDS z siłownika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2016, 05:57:02 »
Witam, no i się stało , rano pod samochodem duza plama LDS. Pocił mi sie prawy amortyzator i teraz już padł do końca. Pytanie czy olej, który wyciekł to całość z układu?, zbiornik lds wygląda na suchy:/ dolalem okolo litra ale wszystko wycieklo w ciagu nocy. czy mozna bezpiecznie poruszac sie samochodem po takiej awarii? mozna odlaczyc popmpe aby nie pracowala na sucho? jestem zmuszony jescze tydzien pojezdzic zanim uda sie oddac auto do naprawy.
Nie jeździj bez lds bo zarżniesz pompę i będziesz miał więcej wydatków
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Piotr Masełbas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MKIII] Duży wyciek LDS z siłownika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2016, 10:14:25 »
Czy mozna bezpiecznie poruszac sie samochodem po takiej awarii? mozna odlaczyc popmpe aby nie pracowala na sucho? jestem zmuszony jescze tydzien pojezdzic zanim uda sie oddac auto do naprawy.

Absolutnie nie można - przecież jak nie masz LDSu to efektem będzie opadnięcie auta do pozycji najniższej w której
a) zahaczysz podwoziem/zderzakami o wszystko
b) będziesz miał twardy bolid F1
c) zabijesz wszystkie elementy zawieszenia i osłabisz punkty mocowania

nawet jeśli odłączysz pompę. Nie wiem jak w MK III ale w moim MKII w dodatku na LDS pracuje wspomaganie kierownicy więc...
Niestety fascynacja hydropneumatyką ma swoje mroczne strony.

Pamiętam trasę Białystok-Olsztyn-Gdańsk w BXie MK I po pęknięciu stalowego przewodu wysokiego ciśnienia (początek lat 90) Trasa pokonana max 20-30km/h na opuszczonym zawieszeniu wierz mi... nie chcesz przez to przechodzić, daj żyć autu, nawet jak masz od kogoś z rodziny pożyczyć wóz do dojazdów...
Citroen C5 2.0HDi Exclusive, 2007 92tys km.
Hyundai i10 1.1 12V LPG, 2011 34tys km.
był Citroen BX 1.9 TOP, 1991