Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwna praca silnika i kontrolka check engine  (Przeczytany 2197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Gralewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: XP 2.0HDI '02 & XP 2.0HDI '03
  • Zainteresowania: Wszystko po trochu ;-)
  • Miejscowość: Łuków/Langenau
Dziwna praca silnika i kontrolka check engine
« dnia: Sierpień 30, 2016, 13:24:59 »
Witam. Nabyłem niedawno XP. Mam problem dotyczący silnika 2.0 hdi a mianowicie i przy gaszeniu tak jakby jeszcze przez chwilę pracował (ok 2-3 sekundy) i dopiero gaśnie a przy ponownym odpaleniu pojawia się żółta kontrolka od silnika...na obd zero błędów...kontrolka po dwóch trzech odpaleniach znika i dopiero pojawia się znowu przy tym dziwnym "gaszeniu". Silnik pracuje normalnie...ma moc itd. Do tej pory pojawiała się czasem ale odkryłem, że przepływomierz był odpięty, wymieniłem go na nowy bo był uszkodzony (po podpięciu starego nie miał mocy). Myślałem, że to od tego właśnie jednak znowu to się dzieje.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Odp: Dziwna praca silnika i kontrolka check engine
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2016, 14:10:04 »
Zawor wysokiego cisnienia daje tez i takie objawy jak opisales. Przeczysc go najpierw jak bedzie troche lepiej to masz winowajce i mozesz szykowac sie do wymiany :) Bolaczka 2.0 HDI, w jednej xantii przez ten zawor nie chciala odpalac i brakowalo mocy a w drugiej xantii przez ten sam zawor gasla po kilku sekundach od wyjecia kluczyka.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Piotr Gralewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Łuków
  • Posiadany samochód: XP 2.0HDI '02 & XP 2.0HDI '03
  • Zainteresowania: Wszystko po trochu ;-)
  • Miejscowość: Łuków/Langenau
Odp: Dziwna praca silnika i kontrolka check engine
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2016, 14:48:33 »
Zawor wysokiego cisnienia daje tez i takie objawy jak opisales. Przeczysc go najpierw jak bedzie troche lepiej to masz winowajce i mozesz szykowac sie do wymiany :) Bolaczka 2.0 HDI, w jednej xantii przez ten zawor nie chciala odpalac i brakowalo mocy a w drugiej xantii przez ten sam zawor gasla po kilku sekundach od wyjecia kluczyka.

Ok. Dzięki za szybką reakcję :-) sprawdzę i napiszę co i jak ;-)