Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: mk2 opony zimowe  (Przeczytany 3931 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
mk2 opony zimowe
« dnia: Październik 23, 2016, 22:50:20 »
Witam.Z pewnością temat był poruszany,ale nie bardzo mogę cokolwiek znaleźć na temat założenia mniejszych opon od tych które zaleca producent.Otóż producent zaleca 215\55\16 a ja chciałbym założyć 205\55\16.I tutaj moje pytanie,czy po założeniu takich opon nie będzie problemu np.z abs,esp itp.Wiem że licznik będzie trochę przekłamywał,ale niewiele.Proszę o porady i sugestie.Z góry dziękuję

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2016, 07:17:13 »
Kupuj, zakładaj, ciesz się z jazdy :)

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2016, 07:51:28 »
Witam.Z pewnością temat był poruszany,ale nie bardzo mogę cokolwiek znaleźć na temat założenia mniejszych opon od tych które zaleca producent.Otóż producent zaleca 215\55\16 a ja chciałbym założyć 205\55\16.I tutaj moje pytanie,czy po założeniu takich opon nie będzie problemu np.z abs,esp itp.Wiem że licznik będzie trochę przekłamywał,ale niewiele.Proszę o porady i sugestie.Z góry dziękuję
Latam na takich letnich...zero problemów :)
Zimówki mam chyba takie same....
Kupuj i ciesz się z jazdy...

Offline Marcin Nowak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 848
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9td 95r Citroen C5 mk1 2.0HDI, C5 Mk2 2.0HDI, DS5 2.0HDI 163KM Automat
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2016, 08:55:19 »
Ja też mam taki rozmiar opon zimowych które dostałem od poprzedniego właściciela samochodu z tym, że moje opony to opony bieżnikowane i powiem szczerze że troche sie tego boje. Użytkował już ktoś taki rodzaj ogumienia? a wracając do rozmiaru opon to czy w razie jakiegoś wypadku (lepiej żeby go nie było) to czy firma ubezpieczeniowa nie będzie się czepiać że w pojeździe jest zamontowany inny rozmiar ogumienia niż homologowany?

Yacus

  • Gość
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2016, 10:17:32 »
Ja też mam taki rozmiar opon zimowych które dostałem od poprzedniego właściciela samochodu z tym, że moje opony to opony bieżnikowane i powiem szczerze że troche sie tego boje. Użytkował już ktoś taki rodzaj ogumienia? a wracając do rozmiaru opon to czy w razie jakiegoś wypadku (lepiej żeby go nie było) to czy firma ubezpieczeniowa nie będzie się czepiać że w pojeździe jest zamontowany inny rozmiar ogumienia niż homologowany?

W granicach rozsądku nikt się nie przyczepi. W krakowie na jednej z dziur rozwaliłem opone, w samochodzie zamiast 14" miałem wepchane jakimś cudem 18 na profilu 35 - zero problemów, dostałem za nową oponę i felgę. W ten sam samochód dwa tygodnie później zaparkował gość na światłach, również bez problemów :)

Co do bieżnikowanych...dostałem od znajomego jak jeszcze ujeżdżałem C5 4 szt. zimowych nalewek TARGUM, rozmiar chyba 205/55R16. Przez trzy sezony byłem pozytywnie bardzo zaskoczony, poźniej sprzedałem samochód. Bieżnikowana bieżnikowanej nie równa niestety, druga strona medalu jest taka że za niewiele więcej na portalu z oponami mamy być może i chińską oponę, ale nie składaną z dwóch części.

Offline Marcin Nowak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 848
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9td 95r Citroen C5 mk1 2.0HDI, C5 Mk2 2.0HDI, DS5 2.0HDI 163KM Automat
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2016, 20:01:55 »
Chińskich opon nie kupie wolałbym dołożyć i kupić jakieś opony markowe niekoniecznie z najwyższej półki. Tylko tak jak pisałem mam bieżnikowane które dostałem z autem od poprzedniego właściciela i zastanawiam się czy kupować nówki czy ryzykować i zakładać bieżniki

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2016, 21:02:07 »
Podłączenie się pod temat. Jakie najwyższe opony można zamontować do c5 mk2 chodzi mi o to żeby dołożyć komfortu.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2016, 21:12:46 »
Chińskich opon nie kupie wolałbym dołożyć i kupić jakieś opony markowe niekoniecznie z najwyższej półki. Tylko tak jak pisałem mam bieżnikowane które dostałem z autem od poprzedniego właściciela i zastanawiam się czy kupować nówki czy ryzykować i zakładać bieżniki
Sorry ale trochę nie rozumiem Twojego toku myślenia. Chińczyków się boisz a jeździsz na bieżnikowanych?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marcin Nowak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 848
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9td 95r Citroen C5 mk1 2.0HDI, C5 Mk2 2.0HDI, DS5 2.0HDI 163KM Automat
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2016, 21:57:12 »
A gdzie napisałem, że jeżdżę na bieżnikowanych?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2016, 08:58:07 »
Ale się zastanawiasz nad nimi. Nawet o tym nie myśl. Takie opony są dobre do Tico na sprzedaż nie do ciężkiego auta którym będziesz pewnie rodzinę woził. Sam byłem świadkiem jak mojemu kumplowi w alfie 147 taka opona przy 100 km/h rozwalila nadkole, błotnik i mocowanie amortyzatora bo się bieżnik odkleił. A producent rozłożył ręce i powiedział - przecież to tylko opony bieznikowane, takie rzeczy się zdarzają...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2016, 10:23:43 »
Kiedyś kupiłem komplet bieżnikowanych zimówek...nówki.....pojechałem wyważać....Gość się nagimnastykował by to założyć...ale się udało....No i powiem że super się jeździło...cicho i super stabilnie. Po zimie ściągnięte opony przeleżały w garażu...ponowny montaż był już nie możliwy...opony KAŻDA JEDNA dostała guza! Czyli opony poszły na śmietnik.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2016, 12:35:20 »
Wg mnie dużym problemem jest to, że zwyczajnie kupujemy samochód, na który nas w pewnym sensie nie stać. Spłukujemy się z kaski, bo kapujemy za prawie wszystkie pieniądze, na styk, albo kredyt, etc. Potem ciężko udźwignąć koszty eksploatacyjne: opony, serwis itd.

Nie mam tutaj nic do nikogo, piszę na własnym przykładzie. Nie spodziewałem się przykładowo szybkiej konieczności wymiany sprzęgła i cen nowych opon. Szarpnąłem się jednak na nowe, żebym potem nie żałował w razie "w". Teraz kolej na sfery. Również pójdą nowe, bo zamierzam tym autkiem jeździć kolejne lata. Finanse jednak od zakupu już odbudowane, toteż teraz, z perspektywy czasu, tak właśnie na to patrzę.

Wracając do opon: osobiście szukałbym dobrych używek, niż bieżnikowanych. Na zimę mam co prawda 15", na stalówkach, za to komplet nowych, zdaje się Continental (LOL, nie pamiętam dokładnie!).

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2016, 23:36:07 »
Witam.Dzięki za odpowiedzi,można na was liczyć.Właśnie zamówiłem oponki w rozmiarze 205\55\16 "rodzimej" Dębicy frigo hp2 z najnowszym bieżnikiem i zobaczymy.Mam nadzieję że będzie ok.Dzięki,pozdrawiam.

Offline Marcin Nowak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 848
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9td 95r Citroen C5 mk1 2.0HDI, C5 Mk2 2.0HDI, DS5 2.0HDI 163KM Automat
Odp: mk2 opony zimowe
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2016, 08:19:13 »
Też myślę o tych oponach, jeżeli chodzi o Dębice to zimówki robią całkiem ok. No i cena jest rozsądna.