Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII 2.0 HDI 2007] Gdzie wymienić rozrząd w Warszawie? Ceny w ASO i poza  (Przeczytany 2091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
W najbliższym czasie będę musiał wymienić rozrząd, ale mam z tym problem, gdyż nie dorobiłem się zaufanego warsztatu. Na forum można ponadto przeczytać, że z rozrządem warto pojechać do ASO (pewniejsza gwarancja jakby co), więc zadzwoniłem na Puławską i tam z rabatem 25% na oryginalnych częściach i wraz z pompą wody cena na grudzień AD 2016 wynosi ok. 1400 zł. Zadzwoniłem też do dwóch miejsc poza ASO, które na forum zbierają niezłe opinie. Osobiście tam jeździłem z innymi rzeczami, ale jednak pełnego zaufania do nich nie mam.

Chodzi o France Automobiles Service na Zagójskiej, gdzie na oryginalnych częściach zrobią rozrząd z pompą wody za ok. 1100 zł, a na INA/SNR za ok. 1000 zł.

Z kolei Active2000 wkłada SKF i życzy sobie ok. 950 zł.

Niestety w ASO nie ma żadnej promocji na sam rozrząd, (widziałem na forum, że jesienią w zeszłym roku była niezła cena 754 zł, ale bez pompy wody) więc pytanie brzmi gdzie najlepiej pojechać? Czy warto dokładać 400 zł do ASO? A jeżeli ASO, to jakie w Warszawie? Na stronie Citroena najlepsze opinie ma Puławska. A może ktoś wie o szykującej się promocji w ASO?     

PS Czy przy wymianie rozrządu na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę?
 

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkII 2.0 HDI 2007] Gdzie wymienić rozrząd w Warszawie? Ceny w ASO i poza
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:42:52 »
Bardzo polecam TOMCAR Prymasz Tysiąclecia 66, 503-017-115 (sam robię u niego i polowa pracowników mojej firmy i auta z firmy) zawsze profesjonalnie i jeszcze nigdy nie zdarł kasy, ewentualnie zadzwoń na Ryżową 33d 502296566

Offline Andrzej Stanek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 149
  • Skąd: Warszawa, Polska
  • Posiadany samochód: Citroen C4GP 2.0 HDI MCP 2007
  • Miejscowość: Warszawa, Polska
Odp: [MkII 2.0 HDI 2007] Gdzie wymienić rozrząd w Warszawie? Ceny w ASO i poza
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2016, 20:02:48 »
Zadzwoń do Piomech na zaciszu, ja tam robiłem rozrząd u siebie i wyszło mnie za samą robociznę coś ok 400-500 zł. Części miałem własne, kupowałem w Sulejówku, ul. Drobiarska pełen komplet rozrządu taki jak w aso - w pudle z oznaczeniami citroen.

Offline Patryk Kubicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 147
  • Skąd: Wawa/S-wek
  • Posiadany samochód: LIII GrandTour 2.0dCi GT //C3 II '10 1.4 VTi
  • Miejscowość: Wawa/S-wek
Odp: [MkII 2.0 HDI 2007] Gdzie wymienić rozrząd w Warszawie? Ceny w ASO i poza
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:00:01 »
Sklep jak najbardziej polecam!

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkII 2.0 HDI 2007] Gdzie wymienić rozrząd w Warszawie? Ceny w ASO i poza
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2016, 21:26:11 »
Dziękuję za info o sklepie. Po przemyśleniach i paru telefonach stwierdziłem, że na chwilę obecną nie opłaca się robić rozrządu w ASO. Musieliby jeszcze zejść z ceny, czyli standardowa promocja za wiek to trochę mało.

Jako ciekawostkę powiem jednak, że w ASO trzeba na zapis czekać 1,5 tygodnia, a w dwóch zaproponowanych warsztatach można się umawiać na kolejny dzień. Jednak w ASO mają ruch.

A swoją drogą jaki rozrząd polecacie? W Sulejówku mówią, że na pierwszy montaż idzie SNR. Z kolei mechanik twierdzi, że Gates. Weź tu bądź mądry :) Pompę wody chyba wezmę oryginalną, bo też na forum można wyczytać, żeby lepiej nie bawić się w zamienniki.   

Offline krzysztof abramczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: NOWY DWÓR MAZ.
  • Posiadany samochód: xantia 1.8 16v lpg,citroen c5 2.0hdi
  • Zainteresowania: sporty wodne,wędkarstwo
  • Miejscowość: NOWY DWÓR MAZ.
Odp: [MkII 2.0 HDI 2007] Gdzie wymienić rozrząd w Warszawie? Ceny w ASO i poza
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:07:49 »
w ASO zawsze mieli chore ceny    ja robiłem w łomiankach  u pana krzysia na krzywej robocizna 250 - 300
rozrząd w intercars 350 - 400