Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Prośba o opinie o usterce C5 MKII 2005  (Przeczytany 2725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MACIEJ MAZUREK

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 MKII 2.2. 136KM
  • Miejscowość: Warszawa
Prośba o opinie o usterce C5 MKII 2005
« dnia: Grudzień 13, 2016, 15:30:03 »
Witam wszystkich,


Swoją C5-kę kupiłem 0,5 roku temu. Silnik 2.2 140km, automatyczna skrzynia biegów. 260 000 km. Ponieważ jeżdżę głownie w trasie ok 1000km miesięcznie, zależało mi na aucie wygodnym i przestronnym. Wybór padł na C5 pomimo wszystkich negatywnych opinii jakie wyczytałem:) Miałem nadzieję, ze mnie po prostu ominą:)


Po wymianie wszystkich podstawowych rzeczy jak klocki, tarcze, zaciski, filtry itp auto pojeździło miesiąc:) Na autostradzie kontrolka o zbyt niskim ciśnieniu oleju i kontrolka STOP. Po chwili postoju ok i jakoś jadąc 100km/h dojechałem do domu. Po diagnozie smok miski olejowej do wymiany wraz z przodami (zapchane jak smok:)). Było ok do czasu.... niedługo później engine control fault, tryb awaryjny - wskazywało na turbine, ssała olej jak głupia. Turbina do regeneracji, wraz z przewodami itd. Pomogło :)


Do czasu.... wywalało ryzyko zapchania FAP i auto przechodziło w awaryjny, o wiele rzadziej ale zawsze. Po włączeniu trybu wypalania FAP pomogło, do pierwszego tankowania na Shellu - depolution system fault, który nie chce zniknąć:( W miedzy czasie padły 3 świece. 2 wymienione, z tą jedną przy EGR się dwóch mechaników męczyło ponad godzinę i zrezygnowali. Pomogło dopiero wyjęcie i regeneracja FAP. Wyglądało to tragicznie... Auto zasuwa aż miło, chociaż może ma o 40 koni mniej niż powinno. Różnica jest zadowalająca.


Aktualnie wkurza mnie kontrolka silnika i depolution, który nie chce zniknąć. Po podpięciu czytnika OBDII na BT wykazuje 2 błędy U1003 i P1352. Jeden dotyczy świec więc to akurat zrozumiałe.


Komputer u mechanika pokazuje dwa błędy (załącznik). Czy ktoś ma jakieś pomysły jak ugryźć ten Depolution i błąd sieci CAD?? Będę wdzięczny za jakieś uwagi. Walcze z tym autkiem bo mi się po prostu podoba:) Pozdrawiam

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Prośba o opinie o usterce C5 MKII 2005
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2016, 17:59:01 »
Musisz zrobić porządek z tą ostatnią świecą, lub tymi dwoma niewymienionymi.

Niestety problemów powodujących błąd sieci CAN może by sporo i nie wiadomo za bardzo gdzie szukać. Przejrzyj wiązki pod kierownicą przy bezpiecznikach BSI, popsikaj kontaktem, przejrzyj wiązki pod maska od BSM, sprawdź masy. Czy Lexia u mechanika mogła się komunikować z wszystkimi modułami?
Lexia, VCDS, MPPS

Offline MACIEJ MAZUREK

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 MKII 2.2. 136KM
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Prośba o opinie o usterce C5 MKII 2005
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2016, 22:26:52 »
Cześć,


Dzięki za rady, posprawdzamy z mechanikiem wszystko.


Tak, lexia miała dostęp do wszystkich modułów. Pokazała tylko te dwa błędy ze screena a depolution jak był tak jest:) Możliwe, że błędy w CAN wywołują depolution?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Prośba o opinie o usterce C5 MKII 2005
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2016, 00:02:17 »
Tak, lexia miała dostęp do wszystkich modułów. Pokazała tylko te dwa błędy ze screena a depolution jak był tak jest:) Możliwe, że błędy w CAN wywołują depolution?

Teoretycznie może tak być że coś sieje w sieci CAN i komp ma problem. A po skasowaniu błąd wraca czy po prostu nie da się skasować.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline MACIEJ MAZUREK

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 MKII 2.2. 136KM
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Prośba o opinie o usterce C5 MKII 2005
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2016, 17:52:06 »
Depolution da się skasować bez problemu ale powraca w różnych sytuacjach.