Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 492413 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 218
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2150 dnia: Maj 05, 2021, 21:26:00 »
Tak samo, akurat to się nie zmieniło przy lifcie. Po lifcie w komorze silnika zniknęły maskownice reflektorów a ta maskownica została. Z zewnątrz z przodu różnica jest tylko w reflektorach. I to wszystko.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2151 dnia: Maj 05, 2021, 21:31:01 »
Nową, miałem na myśli, że widać, że nówka i bez naklejek. Przed liftowa chyba jest trochę inna ale nie wiem jak dokładnie wygląda i nie mam fotek. Przed liftem chyba były też nakładki nad reflektorami i łączyły się spinkami z tą atrapą. Trzeba b poszukać ogłoszeń ze zdjęciami z komorą silnika i porównać. Już mnie Andrzej Makowski uprzedził jak pisałem posta, więc jednak się nie różni.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2152 dnia: Maj 06, 2021, 10:25:23 »
Jak u siebie montowałem nakładki na reflektory to musiałem wiercić otwory w tej atrapie, więc jedyna różnica po lifcie to brak otworów na spinki do maskownic reflektorów.

Offline Karol Zdunek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: C5x7 2.0hdi 2013r.
  • Zainteresowania: Sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2153 dnia: Maj 06, 2021, 18:06:12 »
Panowie mam jeszcze pytanie odnośnie cytryn c5. Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie przebiegu auta? Bo w książki i pieczątki jakoś nie wierze. Są jakieś tajniki co do tego?

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2154 dnia: Maj 06, 2021, 18:33:08 »
Przede wszystkim wykup pełne dna. To już pozwoli, jeśli nie w pełni udokumentować, to ocenić, na ile jest prawdopodobny. Często historia się ucina na kilka lat, ale przykładowo jeśli masz ostatni wpis z 2017r i przebieg 150kkm, a teraz handlarz twierdzi, ze auto ma 170kkm, to sam sobie odpowiedz, czy to realne. Nie mówię o przypadkach, gdzie auto miało mniejszy przebieg 2 lata temu niż deklarowane teraz ;) Komisy i handlarze często żerują na niewiedzy, że takie dna można pobrać i jednak pewne rzeczy ocenić i udokumentować.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 730
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2155 dnia: Maj 06, 2021, 19:25:17 »
Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie przebiegu auta? Bo w książki i pieczątki jakoś nie wierze. Są jakieś tajniki co do tego?

Oczywiście polecam wykupic opis z AutoDNA lub Autobazy. Dobrze jest też podpiąć się DiagBoxem i sprawdzić historie błędów. Zapisują się one z przebiegiem i czasem można spotkać ciekawe kwiatki.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2156 dnia: Maj 06, 2021, 19:47:06 »
Ha, tylko ilu handlarzy pozwoli się podpiąć ;) Ale to już też może dać wiele do myślenia. Niestety ale podstawa, to się nie napalać i nie wierzyć we wszelkie zapewnienia. Drążyć temat i na bieżąco oceniać odpowiedzi, bądź wykręty chłodną głową. Dobrze zabrać ze sobą kogoś, co jednak trochę się zna na rzeczy i spojrzy na ocenę samochodu z dystansu.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 218
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2157 dnia: Maj 06, 2021, 23:26:59 »
Często historia się ucina na kilka lat, ale przykładowo jeśli masz ostatni wpis z 2017r i przebieg 150kkm, a teraz handlarz twierdzi, ze auto ma 170kkm, to sam sobie odpowiedz, czy to realne.
To byś się czasem zdziwił. Jak sprzedawałem auto, którym praktycznie nie jeździłem. To po trzech latach miało tylko 10000 km więcej, nie robiłem przeglądów przez trzy lata (wykorzystałem ostatni przegląd do końca, czyli de facto przez dwa lata bez przeglądu). W bazie był przegląd sprzed trzech lat i bieżący przed sprzedażą. Ten sprzed trzech lat to był akurat pierwszy rok wpisywania w CEPiK-u. Licznik nie był kręcony.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2158 dnia: Maj 07, 2021, 07:21:58 »
No, tak ale ile jest takich przypadków? Poza tym mówimy o autach sprowadzanych. Dałbyś wiarę, jakbyś kupował takie auto 10 letnie, że przez 7 lat przejechało powiedzmy 170kkm, a przez następne 3 15kkm albo i mniej?
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2159 dnia: Maj 07, 2021, 21:02:11 »
No, tak ale ile jest takich przypadków? Poza tym mówimy o autach sprowadzanych. Dałbyś wiarę, jakbyś kupował takie auto 10 letnie, że przez 7 lat przejechało powiedzmy 170kkm, a przez następne 3 15kkm albo i mniej?
Myślę, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie na miejscu u właściciela samochodu, bo wbrew pozorom takich przypadków trochę jest. Trzeba sobie powiedzieć tylko szczerze, że najczęściej takie samochody nie idą za "grosze".
1- szą C5-kę kupiłem jak miała 5 lat z przebiegiem 101tkm- po kolejnych 13 u mnie ma 214tkm( ciągle jest u mnie) 2-gą C5-kę kupiłem jako 13-letnią z przebiegiem 104 tkm i po 5 latach ma 145 tkm ( ciągle jest u mnie ) C6 kupiłem jako 9-latka z przebiegiem 209tkm. Obecnie po 3 latach ma 215tkm. Pewnie jak będę sprzedawał to też będzie, że kręcone itd itp., ale obecnie dużo łatwiej takie przebiegi potwierdzić no i stan samochodu jak to potwierdza to dla mnie nie ma tematu.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2160 dnia: Maj 07, 2021, 21:39:38 »
Ale mniemam, że nie jesteś handlarzem ;) Pewnie, że zdarzają się okazje ale jak sam zauważyłeś cena wtedy nie jest na średniej rynkowej. Jak ktoś ma taką perełkę na sprzedaż i udokumentowaną (ale nie pieczątki z buraka na książce serwisowej) to nie puści jej za grosze. Wystarczy spojrzeć jak trafiają się auta z polskiego salonu z pełna dokumentacją, albo sprzedają  ASO z potwierdzoną przeszłością, jakie są wtedy ceny. Poza tym wystarczy wejść na strony z ogłoszeniami z Francji, Belgii, czy Niemiec, gdzie sprzedają prywatne osoby i porównać ceny. Nijak to się ma do naszych cen komisowych. Przerabiałem to, przeszedłem swoją drogę do kupna auta i w cuda, ani charytatywną działalność komisów nie wierzę ;) Wystarczy taki przykład. Budżet 10000euro. Wybór na portalach zagranicznych i w polskich ogłoszeniach. Okazuje się, że u nas jest dużo taniej, za dużo lepsze egzemplarze, w dodatku sprowadzone właśnie z zagranicy. Cuda normalnie.Lepiej pozbyć się złudzeń, żeby później nie psioczyć. Nie twierdzę, że wszystko, to złomy, tylko trzeba kupować ze świadomością, że auto musiało mieć jakieś mankamenty i stąd taka cena. Teraz kwestia, żeby dojść jakie, to mankamenty i czy decydujemy się na to i uważamy, że warto. Jeden handlarz powie nam to i owo, jak będziemy dociekliwi, drugi nas pogoni i będzie szukał jelenia, do puki nie sprzeda. Trzeba drążyć temat i być cierpliwym, i tego zresztą dowiedziałem się tutaj na forum i dziękuję za te rady, bo dzięki nim nie kupiłem pierwszego lepszego auta z ogłoszenia zawierzając opisowi z ogłoszenia.


Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2161 dnia: Maj 07, 2021, 22:02:29 »
Dokładnie- nie jestem handlarzem, co najwyżej jestem zakręcony na punkcie motoryzacji.
Co do tego co napisałeś- nic dodać nic ująć.

Offline Piotr Morawiec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 RHH BVM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2162 dnia: Maj 07, 2021, 22:15:06 »
Panowie, szukałem x7 głownie 4hl ok 2 mcy. Jedyny którego mogłem kupić to ten od którego zacząłem (poszedł tego samego dnia, był sprowadzony). Później było tylko gorzej. Zrobiłem ok 1200 km szukając auta. Finalnie kupiłem krajowy od pierwszego właściciela 15 km od domu z fakturami na każdy serwis. Tak, było to kwestią szczęścia. Mały minus to to, że to tylko RHH ;-)
Ważne, że nie miałem żadnego ciśnienia na zakup auta, co pewnie pomaga w podejmowaniu decyzji.
Przebieramy w rynku używek. Trzeba obejrzeć i przekalkulować czy w dany egzemplarz wchodzimy.
Moja rada. To czego szukamy trzeba zobaczyć np u znajomego, w komisie. Jak jeździ, poświecić czas aby obejrzeć co jak wygląda, jak "hałasuje", jak automat pracuje, czy jedzie prosto, czy opony nie pocięte itp. Przyjdzie egzemplarz, który będzie miał to coś, potencjał, na którego "jakieś" wady będzie można przymknąć oko.
Egzemplarze, które są w ogłoszeniach sprowadzone i kupione jakieś 2-3 lata mają pewien minus. Były kupione w czasie, gdzie kręcenie liczników oraz słabo rozwinięte raporty były codziennością. Teraz pewnie wychodzą "kwiatki". Jeden z egzemplarzy, które oglądałem był po wymianie pompy CR, grubym remoncie ASB (i tak nie działał poprawnie), do tego wycieki oleju z uszczelniacza silnika przy ASB, samochód "zmęczony".
Najkrótszą drogą do wpakowania się w kłopoty to kupić auto na "hurra".
Zimna głowa Waszym sprzymierzeńcem ;-)

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2163 dnia: Maj 07, 2021, 22:17:44 »
No, że jesteś zakręcony, to i owszem ale chyba głównie na punkcie cytrynek ;) Trzy auta i w dodatku jedno c6, też bym chciał  :D A jakbyś sprzedawał, to będzie kolejka ale pewnie i cena nie taka jak z portalu totosroto ;D ;)
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2164 dnia: Maj 07, 2021, 22:32:58 »
I tu Cię zaskoczę. Owszem jestem zakręcony na punkcie cytrynek, ale ostatnio mam zajawkę na fury zza wielkiej kałuży- aktualnie mam 2, a co będzie dalej tego nikt nie wie.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2165 dnia: Maj 07, 2021, 22:49:00 »
No to powodzenia, pewnie też jakieś klasyki. Jak masz taką możliwość, to spełniaj marzenia, w końcu życie jest krótkie. Pozdrawiam
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Krzysztof Adamski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Rudna
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkI2.2hdi 2003 ,CirtoenMkI c5 3.0 V6 carlsson,Citroen C6 3.0
  • Miejscowość: Rudna
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2166 dnia: Maj 07, 2021, 22:57:56 »
Może nie zupełnie klasyki ( chociaż chodzi mi to po głowie ), ale jeden z nich to akurat jedno z marzeń- salonka, które  zrealizowałem na 40-kę, po to żeby razem z całą rodziną pozwiedzać nim trochę świata.
Również pozdrawiam.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2167 dnia: Maj 09, 2021, 01:42:43 »
Bądźmy realistami.
Auta kupowane na firmę ( w 90%). Muszą swoje przejechać aby się zamortyzowały.
Auto nowe ma na 3 lata badanie techniczne. Kolejne na zachodzie na 2 lata.
Firmowe rocznie robią po 70-120 tkm. W Niemczech łatwiej zrobić badanie na lewo niż u nas.
W dużych firmach (również na zachodzie) nikt nie bawi się w kręcenie licznika.
Natomiast w mniejszych owszem i to jadą na max. Przed ew, potrzebą wizyty w serwisie jadą kręcić licznik aby nie było śladu sporego przebiegu. Dzięki temu firma zyskuje gwarancję w związku z nieprzekroczeniem określonej liczby kilometrów i jest ślad o małym przebiegu.
W innych przypadkach firma jeździła normalnie ale jak auto nie miało w serwisie śladu znacznego  przebiegu, to kręci autohandel. Potem kupuje polski handlarz i znowu kręci i tak auto które miało 320tkm ma 160tkm.
Nie ma co ukrywać. U nas jak nie bite to kręcone. Osobiście wolałbym kręcone, chyba że bite znaczyło by zarysowania na lakierze.
Też przerabiałem ten temat i przy ostatnich poszukiwaniach niejednokrotnie udowadniałem sprzedawcy zza odry że jego przebieg i książka serwisowa ma się nijak do informacji z serwisu.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Jacek Kowalczuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5 x7 2010, sedan, 2.0 HDI 163KM, automat, hydro
  • Zainteresowania: Gotowanie, rowery
  • Miejscowość: Ząbki
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2168 dnia: Maj 09, 2021, 13:13:56 »
Hej, na początku chciałbym się przywitać, jest to mój pierwszy post.
Szukam też mojej pierwszej cytryny, od kiedy zacząłem szukać, strasznie się zjawiłem tym modelem :)
Myślicie, że ten egzemplarz jest warty zachodu?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-163-km-2-0-hdi-automat-zaw-hydropneumatyczne-disel-ID6DOaBI.html

Offline Piotr Morawiec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 RHH BVM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2169 dnia: Maj 09, 2021, 18:23:33 »
Przebieg spory, ze zdjęć nic nie wynika. Musisz pojechać i sam zobaczyć z bliska w świetle dziennym. Właściciel od 6 lat, mieć coś może powiedzieć na temat historii serwisowej (rachunki itp). Przez pierwsze 5 lat samochód zrobił prawie 240 kkm, nie nudził się ;-)

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2170 dnia: Maj 09, 2021, 18:44:33 »
Moim zdaniem wart obejrzenia. Przynajmniej przebieg realny i nie miał 10 właścicieli, więc pomimo tych 350kkm jest szansa na zadbane i dobre auto.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Jacek Kowalczuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5 x7 2010, sedan, 2.0 HDI 163KM, automat, hydro
  • Zainteresowania: Gotowanie, rowery
  • Miejscowość: Ząbki
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2171 dnia: Maj 09, 2021, 19:41:18 »
No właśnie to mnie przekonuje. Jutro zadzwonię i spróbuję się umówić. Dzięki

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2172 dnia: Maj 09, 2021, 22:10:16 »
Następny grafitowy jak fioletowy.:) Jakby Cię interesował "rozkodowany" VIN to daj znać.

Offline Jacek Kowalczuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5 x7 2010, sedan, 2.0 HDI 163KM, automat, hydro
  • Zainteresowania: Gotowanie, rowery
  • Miejscowość: Ząbki
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2173 dnia: Maj 17, 2021, 22:11:37 »
No i go kupiłem. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie ciepło w cytrynowej rodzinie :)

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2174 dnia: Maj 18, 2021, 06:59:14 »
No i fajnie. Teraz tylko jeździć i studiować forum  ;D
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma