Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 471729 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2425 dnia: Marzec 15, 2023, 21:34:03 »
Cross Tourer w wersji Exclusive z silnikiem 2.2 HDI w 2014 roku kosztował ok. 145 tys. zł (https://www.autocentrum.pl/publikacje/testy-aut-nowych/citroen-c5-crosstourer-kosztowna-moda-na-teren/). Opisywana wersja jest praktycznie bliźniacza do tej z Autohero, poza silnikiem.

Dzisiaj z ciekawości pojechałem zobaczyć dwa wozy z Janek.

Pierwszy (https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0d-180km-bogate-wyposazenie-gwarancja-ID6FmxAb.html) z Szwajcarii to jakaś porażka. Zdjęcia kompletnie go nie oddają. Ranty przednich nadkoli z korozją. Podobnie pod maską silnika. Wnętrze w złym stanie. Albo nim jeździł jakiś brudas, albo samochód ma ze 100 tys. km więcej przejechane niż jest na liczniku. Pali się kontrolka service z uwagi na niski poziom oleju i niedziałające czujniki ciśnienia w kołach. Wersja jakaś biedna, bo nawet czujników parkowania z przodu nie ma. W ogóle to jakiś dziwny egzemplarz, bo ma silnik BHDI 180 KM, a nie ma podwójnego wydechu z tyłu. Myślałem, że one były z tą wersją w standardzie. Brak kamery cofania, co też dziwne. Chyba że nie działała. Zresztą mało to ważne, bo samochód w tej cenie lub nawet zbliżonej odpada.
 
Drugi przyjechał z Francji (https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-163km-czujniki-kamera-bt-alu-isofix-multifunkcja-ID6Flzca.html). Też jakaś dziwna wersja. To nienazwany CrossTourer ze zwykłym zawieszeniem. On już prezentował się zdecydowanie lepiej i się nim przejechałem. Nawet ładnie się prowadzi, mimo sprężyn. Wersja wyposażenia już lepsza i środek zadbany. Robi dobre ogólne wrażenie i jak komuś odpowiada brak hydro, to można się zastanawiać. Na śrubach od zwieszenia pod maską była jednak korozja. No ale nowy samochód to nie jest. Podwozie na pierwszy rzut oka wyglądało OK. Miał nawet wielosezonowe Michelin Crossclimate na przednich kołach. Na tylnych jednak coś innego, nieznana mi marka. U nich chyba można negocjować cenę. Warto, bo tyle za ile stoi, to on wart pewnie nie jest.
 
Ogólnie ciekawa wycieczka. Pan prywaciarz z komisu robił dobre wrażenie przez telefon, ale jego C5 to jakaś masakra. Może się czepiam i nie znam realiów rynkowych i samochodów jakie są wystawiane w ogłoszeniach, ale mojej C5 w życiu był nie zamienił na ten samochód. Drugi wóz robi wrażenie zdecydowanie lepsze. Dobrze, że tam podjechałem, bo ciekawie CrossTourer się prezentował w warunkach drogowych. Lekko podwyższone zawieszenie mi się spodobało:)

Per saldo wynika z tego, że warto brać wóz z Autohero i za bardzo nie wybrzydzać. Akumulatora niestety nie wymienią, podobnie jak filtra paliwa. Historii z niemieckiego serwisu też nie dostanę, sprawa utknęła gdzieś na granicy polsko-niemieckiej. Dadzą mi tylko pakiet z gaśnicą, apteczką i trójkątem ostrzegawczym, czy co tam jeszcze. Lepszy rydz niż nic. Obym tylko nie żałował zamiany z MKII.   

Offline Bartosz Majchrzak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Poznań|Kórnik
  • Posiadany samochód: C5 X7
  • Miejscowość: Poznań|Kórnik
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2426 dnia: Marzec 16, 2023, 08:03:34 »
Ta druga cytryna, to jakiś twór.
W sumie nie wiadomo od czego zacząć - bo jeśli to miał być CrossTourer to brak nakładek na zderzaki, dedykowanych felg i hydro. Z tego co wiem, to CT bazuje na wyposażeniu Exclusive, a tam hydro to standard.
Dodatkowo, te fotele nie wychodziły już w tych latach, wzór tapicerki jest podobny, ale jednak różni się w poliftach z 2012 r.
Nie widziałem też nigdy, aby te fotele wychodziły w opcji manualnej i bez grzania, ale to raczej możliwe, tylko bardzo rzadkie.

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2427 dnia: Marzec 17, 2023, 10:32:55 »
Ten drugi samochód widziałem wcześniej na zdjęciach i nie myślałem, że to Cross Tourer. Dopiero na miejscu zauważyłem nakładki na ranty. Z tyłu na klapie nie ma znaczka Cross Tourer, więc może był robiony. Przy okazji zderzaki wymienili na zwykłe, bo są bardziej dostępne od tych z plastikowymi nakładkami. To samochód z rodzimego rynku Citroena, więc tam może był Cross w wersji Business na sprężynach. No ale to takie gdybanie.
 
Ja finalizuję zakup swojego z Autohero i mimo, że jeszcze na niego trochę poczekam, to już się cieszę, że to nie wersja z BHDI (https://francuskie.pl/uzywany-peugeot-508-2-0-z-silnikiem-bluehdi-co-zrobic-w-przypadku-problemow-z-adblue/). Pierwszym etapem jest robota papierkowa i już się pojawiły pierwsze schody, gdyż u ubezpieczyciela w systemie nie mają wersji Cross Tourer i muszę im dokumenty dosyłać na potwierdzenie, że takie coś w ogóle jest (ważne przy AC).

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2428 dnia: Marzec 17, 2023, 10:43:07 »
Ten drugi samochód widziałem wcześniej na zdjęciach i nie myślałem, że to Cross Tourer.
Bo to nie jest CT. Ktoś sobie dołożył nakładki nadkoli. Reszta, jak na "sprężynowca", to i tak wysoki standard, bo nie widziałem panoramy i silnika RHH przy tym zawieszeniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2023, 10:59:28 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2429 dnia: Marzec 17, 2023, 11:45:33 »
Zawieszenie wydaje się podwyższone.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2430 dnia: Marzec 17, 2023, 12:08:58 »
Zawieszenie wydaje się podwyższone.
Nie, sprężynowce tak stoją. Ja swojego obniżałem przodem, bo było tak samo. Przy załadunku bagażnika i 4 osobach na pokładzie tył siadał a przód "szykował" się do startu jak samolot.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2431 dnia: Marzec 17, 2023, 12:15:46 »
No dobra. Czyli zagadka rozwiązana  :)

To chciałbym trochę zmienić temat, bo w nowym CT planuję zmienić opony na wielosezonowe R19. Rekomendowany jest chyba rozmiar 245/40. Czy nie ma przeciwskazań przejścia na 245/45?

Offline Marek Armata

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Wiocha pod Kielcami
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 PB/LPG rok 2007
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery, słuchawki
  • Miejscowość: Wiocha pod Kielcami
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2432 dnia: Marzec 17, 2023, 13:10:41 »
Rekomendowany rozmiar to 245/45/18. 19 cali z tą szerokością opony i profilem będzie za duża/wysoka.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2433 dnia: Marzec 17, 2023, 13:33:13 »
Dzwoniłem do wulkanizatora i powiedzieli mi, że dobrze kombinuję z podwyższeniem opony, ale nie wiadomo czy się zmieszczą i trzeba to zobaczyć/ocenić na miejscu.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2434 dnia: Marzec 17, 2023, 13:37:54 »
Wygląd to jedno, a trwałość zawieszenia to drugie. Twój wybór.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2435 dnia: Marzec 17, 2023, 13:58:27 »
Czyli wyższa opona będzie gorsza dla zawieszenia i wpływała na szybsze jego zużycie? Myślałem o podwyższeniu opon dla większego komfortu i ochrony felg.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2436 dnia: Marzec 17, 2023, 14:01:43 »
Albo przehandluj te 19-stki, kup 17stki i wyjdzie taniej za opony i komfort zdecydowanie będzie lepszy.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2437 dnia: Marzec 17, 2023, 14:04:38 »
kup 17stki i wyjdzie taniej za opony
Taniej to pojęcie względne, całoroczne michały w rozmiarze 225/55r17 to ca. 3000 pln
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2438 dnia: Marzec 17, 2023, 14:35:10 »
Wydaje mi się, że w CT co do zasady montowane były R18 lub R19. Bardziej podoba się nam wzór R19 a i stan felg jest bardzo dobry. Zapadła więc decyzja o pozostaniu przy nich. Myślałem o ewentualnym podwyższeniu opon, ale jak rozumiem nie jest to zalecane/dobre? Jeżeli chodzi o wysoki koszt zakupu nowych opon, to myślę o zakupie używanych (na Białołęce znalazłem wulkanizację, która ściąga opony z zachodu i na stanie ma ich sporo. Na tapecie jest Michalin, Bridgestone lub Continental).

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2439 dnia: Marzec 17, 2023, 14:45:24 »
R19 zawsze było opcją w cenniku (Adriatique), nigdy standardem.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 686
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2440 dnia: Marzec 17, 2023, 14:59:35 »
Wydaje mi się, że w CT co do zasady montowane były R18 lub R19. Bardziej podoba się nam wzór R19 a i stan felg jest bardzo dobry. Zapadła więc decyzja o pozostaniu przy nich. Myślałem o ewentualnym podwyższeniu opon, ale jak rozumiem nie jest to zalecane/dobre? Jeżeli chodzi o wysoki koszt zakupu nowych opon, to myślę o zakupie używanych (na Białołęce znalazłem wulkanizację, która ściąga opony z zachodu i na stanie ma ich sporo. Na tapecie jest Michalin, Bridgestone lub Continental).
Sprawdź u wulkanizatora. Oryginalne 19 wchodzą na styk. Te większe mogą ocierać przy zakrecie.
Następna sprawa brak homologacji na taki zestaw.

Offline Marek Armata

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Wiocha pod Kielcami
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 PB/LPG rok 2007
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery, słuchawki
  • Miejscowość: Wiocha pod Kielcami
C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2441 dnia: Marzec 17, 2023, 17:30:17 »
Jak się chce podwyższyć oponę celem zwiększenia komfortu i ochrony felg, to trzeba jednocześnie zmniejszyć średnicę felgi i/lub szerokość opony. Oczywiście w dopuszczalnych ramach. Można znaleźć kalkulatory zamienników kół/opon i zobaczyć w jakich granicach możemy się poruszać.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2442 dnia: Marzec 17, 2023, 19:52:42 »
kup 17stki i wyjdzie taniej za opony
Taniej to pojęcie względne, całoroczne michały w rozmiarze 225/55r17 to ca. 3000 pln
Miałem na myśli opony tej samej marki i model. Rozmiar jednak robi różnicę  ;) Ale skoro już wybór dokonany, co do rozmiaru felg, to nie ma o czym mówić.Jednak w używki bym nie szedł. Obawiam się, że to pozorna oszczędność.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2443 dnia: Marzec 17, 2023, 20:09:39 »
Są dwa rodzaje używek. Świeżaki (500-1000km) i przelatane (mniej lub bardziej). Kiedyś kupiłem używki letnie 225/60r16 Brigestone po przebiegu do 500km za 800zł (zimą, nowe wtedy 2200), bo facet jesienią kupił Audi A6 na letnich, od razu je zdjął i założył zimowe, a na lato kupił większą średnicę razem z nowymi felgami i tych już nie potrzebował. Ale na takie opony letnie poluje się jesienią lub wczesną zimą.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2444 dnia: Marzec 17, 2023, 21:06:02 »
 No właśnie, okazje są, ale jeśli mówimy o takich od wulkanizatora, który ściąga to hurtowo, to miałbym obawy i rezerwę, jak do tych wszystkich aut z autokomisu, kupionych za granicą od emeryta  ;) . Może lepiej kupić trochę drożej i niby trochę z niższej półki ale nowe z wiadomego pochodzenia. Na oponach bym nie oszczędzał przy takim aucie, zresztą w ogóle przy każdym. To kwestia bezpieczeństwa.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Maciej Madej

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Skąd: Wyżyna Lubelska
  • Posiadany samochód: Citroën, C8, 2.2 HDi ML6CL, 2005, Exclusive
  • Zainteresowania: motoryzacja, elektroniczne nowinki, gry komputerowe, auto detailing
  • Miejscowość: Wyżyna Lubelska
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2445 dnia: Marzec 18, 2023, 19:30:06 »
No dokładnie, jaką masz gwarancje, że nie trafisz na "prawie nówkę", której jednak ktoś się pozbył, bo... miala wadę fabryczna?
Bywa różnie - swego czasu brat się szarpnął na nowe 19' Micheliny PS4 do Superba. Nie dało się ich wyważyć, coś zwalone w fabryce...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Citroën C8 2.2 HDi (FÁP) Exclusive Gris Aluminium - produkcja listopad 2005
342000 km
Motul 8100 X-Clean+ 5W30

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2446 dnia: Marzec 19, 2023, 10:40:49 »
Skoro były na aucie prosto z salonu to raczej tego typu wad nie mają.
BTW zimowych tak się nie kupi, bo auta z salonu wychodzą tylko na letnich.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 035
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2447 dnia: Marzec 19, 2023, 11:26:40 »
Skoro były na aucie prosto z salonu to raczej tego typu wad nie mają.
BTW zimowych tak się nie kupi, bo auta z salonu wychodzą tylko na letnich.
Żebyś się nie zdziwił.  :D Mój ojciec odbierał nową Fabię w 2003 roku z salonu i była na zimowych.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 062
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2448 dnia: Marzec 19, 2023, 14:00:52 »
Mój ojciec odbierał nową Fabię w 2003 roku z salonu i była na zimowych.
Widocznie dodawali gratis lub coś podobnego. Z fabryki wyszła na letnich.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Łukasz Bugaj

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI Exclusive CrossTourer
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2449 dnia: Marzec 19, 2023, 18:56:36 »
Z tego co piszecie, to nie warto kombinować z tym rozmiarem. Niech już zostanie ten zalecany 245/40 R19.

Jeżeli chodzi o nowe/używane, to dotychczas także preferowałem nowe. Ostatnio rozmawiałem jednak z jednym stałym użytkownikiem Citroenów, który także miał C5 CT i powiedział, że od wielu już lat jeździ na używkach i sobie chwali. Często kupuje właśnie sprowadzane z zachodu, bo one są zawsze sprawdzane. Ja znalazłem w Warszawie gości, którzy są podobno na tyle pewni swojego towaru, że dają 6 msc gwarancji (https://wulkanizacja-24h.otomoto.pl/inventory). Pomyślałem, żeby może spróbować…