Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 485452 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1000 dnia: Luty 20, 2018, 13:04:37 »
Co do tago duńczyka to gaz napewno nie byl zakładany w dani a po drugie dunole nie kręcą liczników bo jakby ichni urząd skarbowy to wyczaił to by go puścił z torbami.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 20, 2018, 13:34:28 »
Wiarygodny przebieg w kraju „Gangu Olsena” to nie wszystko. :)

Co czytamy w ogłoszeniu? ” W 2014r była stłuczka zlikwidowana z polisy AC w ASO Citroena wymienione zostało: przedni zderzak, reflektory, maska.”

Nie znam aut tak dobrze jak koledzy, ale podam swoją historyjkę. Dawno temu, uczący się młody kierowca przewrócił na ziemię Oplem Astrą słupek ze znakiem drogowym na pustym parkingu (za szybka reakcja na polecenie skrętu i szary słupek wieczorowa porą schował się za słupkiem samochodu). Ponieważ prędkość była niewielka, efektem był lekki ślad na plastikowym zderzaku i pęknięty reflektor. Reflektor wymieniony i przez dwa lata było O.K. Potem podczas jazdy w upale we Włoszech zobaczyłem, że z chłodnicy kapie. Jakoś dojechaliśmy do domu i tam okazało się, że mocowania chłodnicy też się wygięły od uderzenia i stąd potem doszło do rozszczelnienia na lutowaniu.

Wracając do opisywanego przypadku warto też wziąć pod uwagę późniejsze możliwe konsekwencje nawet drobnej stłuczki, a ta wcale nie była taka mała. Wydaje mi się, że poduszki też powinny zadziałać, a o nich już się nie wspomina.
Zostaje jeszcze do sprawdzenia, czy ciągnięta była przyczepa. To też wpływa na szybsze zużycie układu napędowego.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 20, 2018, 13:48:22 »
Wracając do opisywanego przypadku warto też wziąć pod uwagę późniejsze możliwe konsekwencje nawet drobnej stłuczki, a ta wcale nie była taka mała. Wydaje mi się, że poduszki też powinny zadziałać, a o nich już się nie wspomina.
Akurat w C5 nawet niewielkie "dojechanie" zderzakiem powoduje demolkę reflektorów.
Poduszki i napinacze nie musiały odpalić, te systemy dzisiaj nie startują przy byle puknięciu.

A poza tym zgadzam się z Tobą całkowicie. Trzeba samochód obejrzeć dokładnie, a nie gdybać na podstawie
widoku kierownicy, nakładek na pedały i gałki lewarka biegów...
PS
Zastanawiam się, gdzie niektórzy kupują te swoje wymuskane perełki. Z ich opisów wychodzi, że są w lepszym
stanie niż wyjechały z salonu. A niektóre klubowe "perełki" widziałem, i rzeczywistość do opisu miała się tak,
jak szczanie w piwnicy do picia w Szczawnicy...
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 20, 2018, 13:56:58 »
Nie chce nic dodawać do dyskusji ani stawać po którejkolwiek stronie, praktycznie od zawsze jeżdżę na lgp, z krotkim przerywnikiem na TDI. Jak do tej pory robiłem max 12 tys na rok, teraz ok 18, zawsze zakładałem gaz, nie patrzyłem na opłacalność w kontekście czasu zwrotu, traktowałem i traktuje LPG jako pakiet startowy do samochodu.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Osobiście uważam jak Dawid, gaz w benzynie zakładam z automatu bo mi przyjemniej na stacji lać do pełna i mało płacić :) . Na przestrzeni 15 lat latałem różnie, od 5kkm na rok do 25kkm na rok - nigdy nie analizowałem że gaz ma się zwrócić, dla mnie to naturalna kolej rzeczy była. Dwie wady, tj. koło zapasowe, i krótki zasięg rekompensowały małe koszty.
Przesiadłem się na diesel'e z musu, bo sensownych benzyn już nie ma, przynajmniej wśród aut które mnie interesują.
Nie mniej sądząc po sobie, czy większości znajomych powiem, że fakt zabudowanej instalacji a wysoki przebieg roczny to nie reguła.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 20, 2018, 14:18:25 »
Krótko, mam nadzieję, że nie doleję oliwy do ognia:
1) sprzedawałem Xsarę z przebiegiem bodajże 180kkm. Jak by ktoś zobaczył kierownicę, to pewnie oszacowałby na ~500kkm. Powód? Choroba skóry, maści, którymi nacierałem się przez jakiś okres (m.in. z siarką i czymś tam jeszcze) załatwiły tak kierownicę w jakieś 2 miesiące (przy przebiegu około 130kkm). Nie wymieniałem, z taką sprzedałem.
2) instalacja LPG: C5 Mk2, zakupiona celowo bez gazu, żeby włożyć we własnym zakresie. Przebiegi roczne chyba między 12 a 16kkm a i tak przy różnicy ceny paliw przeliczony zwrot inwestycji po około 14-15 miesiącach. Nie opłacało się? Lepiej, bo teraz, po zakupie Mk3 to Mk2 będzie robiła rocznie może kilka tkm, bo jeżdżę głównie Mk3 a Mk2 robi za drugi samochód. Pewnie dziwnie to będzie wyglądało na historiapojazdu, bo przebiegi roczne nagle spadną, a że LPG, to na pewno dużo jeżdżona...

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 20, 2018, 15:01:54 »
A wszystko to wynika tylko i wyłącznie z tej niepewności i braku jakiegokolwiek zaufania przy kupnie /sprzedaży samochodów w naszym pięknym kraju, powoli coś sie zmienia ale wykorzenić patologie nie jest ani latwe ani szybkie do zrobienia.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 20, 2018, 15:09:03 »
coś chyba jednak z Tobą jest nie tak, ale niech tam...
Intensywnie użytkowany to wada/zaleta ? Koniecznie chcesz udowodnić chyba że koło jest kwadratowe.
Wyraziłeś swoją opinie jak każdy z nas i pora poczekać do innych ogłoszeń i tam ocenić, bo jeżeli chodzi o to auto wszystko co można to już powiedziano.
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 20, 2018, 16:48:26 »
Wrzuciłem ogłoszenie krajowego egzemplarza- nikt nie ma możliwości sprawdzenia historii serwisowej?
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 20, 2018, 18:16:20 »
Wrzuciłem ogłoszenie krajowego egzemplarza- nikt nie ma możliwości sprawdzenia historii serwisowej?
Rokowania nie są najlepsze; chyba będziesz musiał płacić. :)  Jeden Paweł zniknął totalnie, drugi Paweł rzadko się pojawia. No, może Czesław się zlituje. :)
Wrzuć jeszcze tutaj dla jasności VIN, bo kilka tych aut się przewija.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 20, 2018, 18:31:48 »
ja nie mam obecnie dostępu bezpośredniego , mogę tylko podrzucić linki do raportów do wykupienia jeżeli coś jest.
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 20, 2018, 20:41:07 »
VF7RWRHF89L551523

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-equilibre-2-0hdi-140km-tourer-polski-salon-ID6zChxp.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Proszę

22/07/2011    280003C01    CCMTYKG01    00000000000MJKM    C5(X7)SILNIKI WYCIERACZEK PRZEDNICH    MJK    56433    PL
22/07/2011    280003C01    CCMTYKG02    0000381780    SWORZEŃ LH    030    56433    PL
20/05/2011    300002C01    CCMTUKS01    9677930480    PRZEWÓD FREONU    030    50576    PL
26/02/2010    250007C01    CCMSUQ901    00000000000MCNM    C5 III - SOFT SILNIK DW10B    MCN    13003    PL
26/02/2010    250007C01    CCMSUQ902    00000000000MDNM    PRZEGUB KULOWY SI?OWNIKA KLAPY TYLN    MDN    13003    PL
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 20, 2018, 21:01:04 »
Dziękuję.
Pytanie jeszcze takie: ta cytryna to wersja bez chromowanych listew wzdłuż linii okien; czy da się w prosty sposób dodać takowe chromowane?
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 20, 2018, 21:09:41 »
Dziękuję.
Pytanie jeszcze takie: ta cytryna to wersja bez chromowanych listew wzdłuż linii okien; czy da się w prosty sposób dodać takowe chromowane?

Listwy są takie same - śmiało sobie wymienisz
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 20, 2018, 21:14:26 »
Listwy są takie same - śmiało sobie wymienisz

Sprzedający na moją prośbę dodał zdjęcia środka i dokładne zdjęcia wgniecenia drzwi i nie wygląda to dobrze.
Kurcze, te drzwi wypadałoby od razu zrobić.
Pojadę na oględziny i zobaczymy czy coś da się wynegocjować.
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 20, 2018, 21:44:20 »
Drzwi to nie jest dramat. Kupisz za 200zł w kolorze, polerowanie + przezbrojenie około 200zł. Przerabiałem to(niestety) niedawno.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1016 dnia: Luty 20, 2018, 22:31:11 »
(...)Pojadę na oględziny i zobaczymy czy coś da się wynegocjować.
Poniżej punkt do negocjacji i nie tylko. :) 
Podpytaj wcześniej o datę pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny i ewentualnie kto był pierwszym właścicielem. Potem sprawdź na www.historiapojazdu.gov.pl. Może być trzecim (leasing), jeśli to było auto kupione na firmę i już zbijasz cenę. :) 
Choć obiektywnie patrząc, to w dobrych wycenach liczy się nie to ilu było właścicieli, a ilu kierowców.

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1017 dnia: Luty 21, 2018, 18:10:58 »
Paweł, sorry, to nie pierwszy raz kiedy wiesz najlepiej i nie pierwsza osoba, która Ci zwraca na to uwagę. Niech Ci to da do myślenia.

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1018 dnia: Luty 21, 2018, 18:16:10 »
Panowie koniec OT Proszę prowadzić tego typu dyskusje na priv
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Paweł Stec

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Niedrzwica Duża/Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk1 2.2HDi Exclusive
  • Zainteresowania: Speedway
  • Miejscowość: Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1019 dnia: Luty 22, 2018, 13:34:02 »
Możecie coś powiedzieć na temat tego sprzedawcy https://autocentrumjanki.otomoto.pl/ ?

Ma całkiem fajne cytryny, z których przyglądam się dwóm:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-2hdi205psexclusive-skoraxenonautomatliftfull-ID6zttUH.html

2. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclpelna-skoraxenonnavi100-bezwypadkowysliczny-ID6zwuwn.html

Prosiłem o VIN, ale bez odzewu. Warto się tam udać na oględziny, czy szkoda tracić czas?

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1020 dnia: Luty 22, 2018, 20:53:09 »
Możecie coś powiedzieć na temat tego sprzedawcy https://autocentrumjanki.otomoto.pl/ ?

Ma całkiem fajne cytryny, z których przyglądam się dwóm:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-2hdi205psexclusive-skoraxenonautomatliftfull-ID6zttUH.html

2. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclpelna-skoraxenonnavi100-bezwypadkowysliczny-ID6zwuwn.html

Prosiłem o VIN, ale bez odzewu. Warto się tam udać na oględziny, czy szkoda tracić czas?

Jeśli chodzi o Janki to radziłbym sobie odpuścić. Takiego złomowiska w jednym miejscu dawno nie widziałem.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1021 dnia: Luty 24, 2018, 09:57:04 »
To podjedź do Kutna - Płocka, tam zobaczysz lepsze ;D To takie zagłębie komisów, jeden przy drugim a w każdym kolejnym coraz lepsze padliny. Zauważyłem że tam to nawet już nikt nie wnika i nie próbuje nawet tuszować wad auta. Elementy na pałę spasowane, jeszcze szpachel na łączeniach, pokorodowane, obite itd, ale cene trzymają. O ile w innych autach musisz się przyjrzeć żeby zobaczyć czy coś nie zostało zatuszowane, tak tutaj już widzisz po wejściu w bramę. Może to i jakiś plus ;)

Ja kupowałem u tego gościa https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-exclusive-ks-serw-aso-stan-idealny-gwarancja-ID6zqfTE.html i ogólnie jestem na dzień dzisiejszy bardzo zadowolony. Ceny może nie ma najniższe, ale mam wrażenie że sprowadza w dobrym stanie auta. U mnie lakier, szyby oryginał i auto poza tarczami i klockami nie ma nic do wymiany. Jedyny minus to klima nie działała, ale po nabiciu od września mi trzyma więc liczę że nie ma większych nieszczelności. Podobało mi się bo gość dał wolną rękę i siedział w biurze, można było sobie auto posprawdzać czy gdzieś na warsztat wjechać, a nie narzucał się. Jeżeli masz czas i chęci to może warto zrobić objazdówkę po Krakowie?
 
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 10:10:28 wysłana przez Krzysztof Walc »

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1022 dnia: Luty 24, 2018, 11:49:41 »
To podjedź do Kutna - Płocka, tam zobaczysz lepsze ;D To takie zagłębie komisów, jeden przy drugim a w każdym kolejnym coraz lepsze padliny. Zauważyłem że tam to nawet już nikt nie wnika i nie próbuje nawet tuszować wad auta. Elementy na pałę spasowane, jeszcze szpachel na łączeniach, pokorodowane, obite itd, ale cene trzymają. O ile w innych autach musisz się przyjrzeć żeby zobaczyć czy coś nie zostało zatuszowane, tak tutaj już widzisz po wejściu w bramę. Może to i jakiś plus ;)

Ja kupowałem u tego gościa https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-exclusive-ks-serw-aso-stan-idealny-gwarancja-ID6zqfTE.html i ogólnie jestem na dzień dzisiejszy bardzo zadowolony. Ceny może nie ma najniższe, ale mam wrażenie że sprowadza w dobrym stanie auta. U mnie lakier, szyby oryginał i auto poza tarczami i klockami nie ma nic do wymiany. Jedyny minus to klima nie działała, ale po nabiciu od września mi trzyma więc liczę że nie ma większych nieszczelności. Podobało mi się bo gość dał wolną rękę i siedział w biurze, można było sobie auto posprawdzać czy gdzieś na warsztat wjechać, a nie narzucał się. Jeżeli masz czas i chęci to może warto zrobić objazdówkę po Krakowie?
Opinię o Kutnie muszę potwierdzić, objechałem tamte komisy z nadzieją, bo blisko, bo dużo aut to może coś się trafi, może coś się zmieniło i dbają o auta... niestety większość to auta do dużych inwestycji, czyli trzeba sobie doliczać do ceny minimum 20% na poprawki i remonty jeśli ktoś się zdecyduje. Największe zdziwienie miałem w dudki, sobota rano, a tam tłumy ludzi, no więc wtopiłem się w tłum i zacząłem wysłuchiwać opowiastek o autach jakie to auto po starszej Pani, a te alówki to pogięte bo ktoś źle parkował przy krawężniku ale wystarczy wypolerować, a płynu dolaliśmy połowę to prawie jak wymiana i w ten deseń. Najbardziej zdziwiły mnie wycieczki rodzinne speców, którzy podchodzili do aut i wymieniali co to auto jest warte, co trzeba zrobić i jaki to ze mnie spec, a gdy przyszło do oglądania auta nie widzieli że silnik cieknie :-)
Ja już powoli rezygnuję z szukania auta w polsce i przeszukuję belgię, szwecję itp., zadzwoniłem do paru osób sprowadzających auta, przeliczyłem i wychodzi to nie tak drogo, a stan auta pewniejszy.

Offline Dominik Kierzek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2HDI 200
  • Miejscowość: Berlin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1023 dnia: Luty 25, 2018, 20:59:18 »
Witam.


Proszę o sprawdzenie C5 o numerze VIN: VF7RD4HLABL551690 z tego ogłoszenia https://suchen.mobile.de/auto-inserat/citroen-c5-hdi-200-fap-aut-exclusive-frankfurt-oder/253495060.html
Wątpliwości mam do ceny choć sprawdzając inne ogłoszenia ten rocznik i taki przebieg to wychodzi koło 10~11k.
Daleko nie mam wiec jak autko będzie jeszcze dostępne to się wybiorę w weekend na oględziny.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2018, 02:26:40 wysłana przez Dominik Kierzek »

Offline Wojciech Pisula

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Fiat Grande Punto 1.4 16V wersja "SPORT"
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1024 dnia: Luty 28, 2018, 18:27:47 »
Dżem dobry,
jeszcze jako świeżak, ale mam nadzieję, że wkrótce dołączę do klubu cytryniarzy :)

Powoli biorę się za szukanie i znalazłem takie coś:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-bezwypadkowy-exclusive-benzyna-lpg-bezowa-skora-full-opcja-ID6zxa3R.html#3cfdfc8478

Czy ktoś widział, był, może coś więcej powiedzieć na temat tego autka?
Widziałem je wystawione jakieś 2 tygodnie temu za 26500.
Bardzo dobre wyposażenie jak za tą cenę.