Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.  (Przeczytany 79655 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Robert Słomczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Exclusive, Skoda Octavia
  • Zainteresowania: Konie, dobry film, zwiedzanie
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 21, 2018, 15:17:50 »
Witam. Tu dołącze pewne ogłoszenie.
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-tourer-2-0hdi-163-panorama-hydroactiv-iii-ledbixenon-white-pearl-ID6zrdUR.html
Jest ono za piękne aby było prawdziwe, a próby wizyty w aso nie wchodzą w rachubę, a jak dociekałem dalej to dostałem wiadomość że sprzedany. To było tydzień temu. Niby osoba prywatna, a nie ma nawet imienia, oraz można znaleźć inne ogłoszenia- niby nie handlarz.

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 11, 2018, 19:49:05 »
Szukając jakiejś "perełki" można znaleźć bezwypadkowe autko:

http://moto.gratka.pl/tresc/citroen-c5-iii-oplacone-2-0-gaz-klimatronik-21560758.html

w ogłoszeniu "100% BEZWYPADKOWY! ! !" tylko maska trochę ucieka i tył kolorowy :-)

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 12, 2018, 12:35:03 »
Szukając jakiejś "perełki" można znaleźć bezwypadkowe autko:

http://moto.gratka.pl/tresc/citroen-c5-iii-oplacone-2-0-gaz-klimatronik-21560758.html

w ogłoszeniu "100% BEZWYPADKOWY! ! !" tylko maska trochę ucieka i tył kolorowy :-)
To jest Kutno i okolice kolego, tam takie "perełki" są na porządku dziennym  ;)

Offline Dartusz Kruczaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III exclusive, Fiesta MK7
  • Miejscowość: Wałbrzych
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 12, 2018, 13:15:43 »
Szukając jakiejś "perełki" można znaleźć bezwypadkowe autko:

http://moto.gratka.pl/tresc/citroen-c5-iii-oplacone-2-0-gaz-klimatronik-21560758.html

w ogłoszeniu "100% BEZWYPADKOWY! ! !" tylko maska trochę ucieka i tył kolorowy :-)
To jest Kutno i okolice kolego, tam takie "perełki" są na porządku dziennym  ;)


Nie usprawiedliwiam absolutnie  sprzedawcy ale to , że w kolor nie trafili w zderzaku nie oznacza że wypadkowy. Ja mam też malowane zderzaki, już drugi raz z uwagi ,na jakieś obcierki. Kolor powiedzmy że trafiony chodź można się czepić, taki urok malowania elementów paroletniego auta ( notabene taki sam kolor jak ten w ogłoszeniu). Co do maski ? Może tak na zdjęciu wyszła. Może poprzedni właściciel rozbierał przód - jakaś naprawa o np. chłodnice i złożył jak złożył , powodów może być milion  . Ocenianie aut po zdjęciach i ferowanie wyroków bity i jak bity to czyste wróżbiarstwo i głupota . I rzecz chyba najistotniejsza co rozumie się pod pojęciem bezwypadkowy. Czy bezwypadkowy to jest pojazd po obcierce, drobnej stłuczce ( pobite lampy , zderzak , uszkodzona klapa i błotnik od po prostu nie wyhamował przed np. światłami)  czy to już po dzwonie? Moim zdanie jest to auto co miało zwykłą przygodę komunikacyjną ja wiele innych. Co innego auto po wystrzale poduch , pasów , urwane koło czy naruszona geometria. Jeśli element nadawał się do malowania np. drzwi , błotnik to znaczy że element był tylko nieznacznie uszkodzony, być może przerysowany. Tak , że tak jak twierdze powyżej takie sądy na podstawie zdjęć są nic nie warte i zero w nich merytoryki i niejednokrotnie są po prostu krzywdzące.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 17:31:54 wysłana przez Dartusz Kruczaj »

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 12, 2018, 14:51:55 »
Nie usprawiedliwiam absolutnie  sprzedawcy ale to , że w kolor nie trafili w zderzaku nie oznacza że wypadkowy. Ja mam też malowane zderzaki, już drugi raz z uwagi ,na jakieś obcierki. Kolor powiedzmy że trafiony chodź można się czepić, taki urok malowania elementów paroletniego auta ( notabene taki sam kolor jak ten w ogłoszeniu). Co do maski ? Może tak na zdjęciu wyszła. Może poprzedni właściciel rozbierał przód - jakaś naprawa o np. chłodnice i złożył jak złożył , powodów może być milion  . Ocenianie aut po zdjęciach i ferowanie wyroków bity i jak bity to czyste wróżbiarstwo i głupota .


Też uważam że w tym dziale to powinny być pokazane jednoznacznie krętacze, np. kiedy mamy pewność że dane auto bezwypadkowe jest po dzwonie i handlarz to ukrywa bo rzekomo "tak kupił'. Handlarz jest fachowcem i widzi od razu że auto robione, jak nie informuje to oszukuje.
Piętnowanie konkretnych ogłoszeń bez potwierdzonej wiedzy jest niepotrzebne i tylko zbędnie powoduje ten temat bardziej mętnym.

Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Bugara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Posiadany samochód: C5 2009 Exclusive 2.0 HDI AM6, 306 Cabrio 1.8iA
  • Miejscowość: Nowy Sącz
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 19, 2018, 22:28:43 »
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-automat-alu-navi-hydroactive-iii-bezwypadkowy-ID6zx7eC.html
Byłem, oględziny zacząłem od przeglądu dokumentacji z Niemiec i jest wydruk z ostatniego HU 02.2016 gdzie widnieje przebieg 279tyś. Auto wymeldowane w Niemczech 1.11.2017. Na dzień dzisiejszy pewnie ma z 310tyś nalatane.
Auto do opłat, sprzedający zarzeka się że on o tym nic nie wiedział i że go w Niemczech oszukali.
Mechanicznie auto całkiem ok. Blacharsko oryginał. Nic nie malowane i szyby oryginał. Widzę jednak że po mojej wizycie i uświadomieniu sprzedającego jaki jest przebieg ogłoszenie nie zostało zmienione.
Z cytrynami od 2005 :)
W domu 307 SW 2.0HDI, C4 1.6HDI, Xsara Picasso 2.0 HDI, C4 Picasso 1.8 i moje C5 X7 Exclusive HDI oraz 306 parasolka 1.8i aut.

Offline Artur Puszko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Zainteresowania: muzyka
  • Miejscowość: Gdańsk
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2019, 10:36:45 wysłana przez Artur Puszko »

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 27, 2019, 11:07:55 »
Zdaje się, że ktoś już kupił. Te 220 to dobry przebieg bez sensu że skręcił.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 27, 2019, 12:15:01 »
Raport jest z 2016, więc sprzedający mógł o tym nawet nie wiedzieć, zrobił to albo komis wymieniony w raporcie, handlarz lub wcześniejszy właściciel.


Offline Paweł Kazek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: C5 mk3
  • Miejscowość: Zduńska Wola
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 07, 2019, 21:53:19 »
Odnośnie Citroena C5  citroena VF7RWRHF89L565697 opisanego wcześniej.
Uważam, że umieszczanie tego opisu pod postem ”Nieuczciwi handlarze" nie jest w porzãdku. Samochód był wystawiony w komisie, nikt przed nikim nic nie ukrywał, samochód jest używany ale ma bardzo sensownã i wiarygodnã historię wpisów. Opisane usterki odnośnie zawieszenia sã bardzo naciãgnięte. Ktoś koniecznie chciał zabłysnãć jako wielki znawca i ekspert. Szanuję wolność wypowiedzi i ideę dzielenia się wiedzã na temat samochodów w sprzedazy ale jeszcze raz pragnę zauwazyc ze umieszczanie takiego opisu pod tym postem nie jest fair, wielu potencjalnych kupujacych zatrzyma się niestety na czołówce.
Czy nie można tego jakoś sensownie rozdzielić a nie wrzucać wszystkich do jednego worka?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 08, 2019, 19:11:12 »
Pawle, Autor tego wpisu odpisał Ci w skargach i wnioskach. Wyraźnie zaznaczył, że oszustem nie jesteś,
ale NIE PRZYJMUJESZ do wiadomości usterek, jakie pojazd posiada, lub są z Twojego punktu widzenia nieistotne.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Zbigniew Iwanicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III 2.2HDI (204KM), C2 VTR 1.4 (8V) LPG
  • Zainteresowania: kino
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 26, 2019, 19:25:51 »
Jak tak patrzę na te wypowiedzi, to chyba sam miałem szczęście i zakupiłem samochód w dobrym stanie i dobrym przebiegiem . Chociaż zdarzyła mi się jedna/dwie wtopy w Jabłonowie pod Warszawą - ACJ Auto Centrum Jabłonowo i wieska jakaś pod Białymstokiem. Pojechałem do W-wy mimo tego że cwaniak przez telefon podawał mi zły VIN. Zdjęcia po retuszu najwyraźniej, bo auto niby bezwypadkowe i "śliczne". Na miejscu okazało się, że miało zaszpachlowany prawy tył w rogu drzwi i błotnik również. Do tego szyby w obrębie tej ćwiartki wymieniane. Gdyby to jeszcze dobrze wyglądało to pal licho, ale robił chyba to jakiś tynkarz i malarz pokojowy bo z odległości 5m był widoczny kunszt tego "fachowca". Przednie lampy pożółkłe i porysowane jakby grubym papierem ściernym "docierane" (pewnie przez nockę "przygotowywali" je do polerki :D , albo poszła podmiana na kiepskie - stopień zużycia nie zgadzał się z maską i zderzakiem). O dziwo halogeny w porównaniu do lamp przednich jak nówki :D . Wewnątrz, jak zaglądałem przez szybę pęknięcia na skórze siedzenia kierowcy, wytarta kierownica - prawdopodobnie przebieg grubo ponad 200 tys. O dziwo cena auta (wywalona w kosmos) sugerowała, że auto jest w dobrym/bardzo dobrym stanie. Nawet nie fatygowałem się na rozmowę do kanciapy z cieciem pilnującym tego podwórka. Poza tym na placu nic ciekawego. Wystawiłem mu odpowiednią ocenę na Google, ale gość usunął swoją "firmę" z  Google'a :/.
Druga wtopa pod Białymstokiem, to gość ze zżartą maską ptasimi odchodami, drzwiami których nie chciał malować bo "perła i jeszcze mi lakiernik spier..." i "samochód po wymianie oleju" - na bagnecie widać było pozostałości czarnego gęstego zylcu sprzed tej wymiany...ale autko super śmigało po drodze na świerzym :) . Jeszcze chciał mi wciskać umowę z zaniżoną ceną.
Dopiero po pół roku przepłaciwszy trochę, wytargałem z "krzaków" (ponad roczny postój) w pewnej wiosce pod Krakowem swoją C5 - poleasingową, 5 letnią nie zużytą (pewnie jakiś belgijski kierownik fitness'u z małą d..pką nią jeździł) z przebiegiem 180tys.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 30, 2019, 22:45:16 »
No ja mogę w skrócie podać historię mojej pierwszej C5. Kupiona w 2013, 3-letnia. Przebieg ok. 120tys. km. Po sprawdzeniu okazało się, że cofnięty ok. 15tys. km... Jak zadzwoniłem, że nie biorę to handlarz powiedział, że on nie wiedział, taki kupił, itd. Mówił, że mu głupio... Spuści ok. 1000zł. Ostatecznie stanęło na 1200zł oraz dał niby lepsze opony...
Teraz ma ok. 270tys. km. Jak dotąd tylko jedna niespodzianka - poduszka ta przy podporze prawej pół-osi; wyrobił się gwint... I zaczęło trzepać silnikiem... Po przykręceniu solidną śrubą sprawa załatwiona...


Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 30, 2019, 23:30:36 »
Tylko Janusz cofa i tak już z małego przebiegu całe 15 tys km. Dziwna sprawa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 31, 2019, 11:38:08 »
Też mnie to zdziwiło, ale tyle z "papierów" wyszło... Być może w realu jest więcej cofnięte...

Offline Jarosław Lisowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 161
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0i BVA
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 23, 2019, 23:48:33 »
Proponuję, aby oprócz linków podawanych do podejrzanych aukcji zamieszczać tu print screen'y. Aukcje znikną, linki się zdezaktywują, a obrazek zostanie.
Pozdrawiam, Jarek

Offline Marcin Bagniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 24, 2019, 11:40:01 »
No bo Panie w gorszym stanie siem sprzedajom i jest git ....

Ja nie mówię nie ale jakoś nie lubię plucia w twarz i mówienia, że deszcz pada. Jak ktoś się chce pokusić to o tę wiedzę jest już do przodu :)

P.S. Ile "pi razy oko" może kosztować naprawa/regenracja takiego zawieszenia?

Zależy co jest do wymiany - koszt jednego, nowego siłownika to ok. 800 zł, sfera zamiennik ok. 220 zł.


Koszt jednego siłownika ok 800 ja kupiłem na alledrogo za 749 + ew. wymiana ok 150-200 albo samemu bo jak ktoś ma gdzie to filozofi nie ma bo wymienia się jak zwykły amortyzator tyle ,że trzeba odgkręcić sforę i przedody od siłownika (tutaj moga być lekkie schody) ... do odkręcenia sfery podobny klucz jak przy wymianie filtrów


Pozdrawiam

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 24, 2019, 19:35:50 »
No bo Panie w gorszym stanie siem sprzedajom i jest git ....

Ja nie mówię nie ale jakoś nie lubię plucia w twarz i mówienia, że deszcz pada. Jak ktoś się chce pokusić to o tę wiedzę jest już do przodu :)

P.S. Ile "pi razy oko" może kosztować naprawa/regenracja takiego zawieszenia?

Zależy co jest do wymiany - koszt jednego, nowego siłownika to ok. 800 zł, sfera zamiennik ok. 220 zł.


Koszt jednego siłownika ok 800 ja kupiłem na alledrogo za 749 + ew. wymiana ok 150-200 albo samemu bo jak ktoś ma gdzie to filozofi nie ma bo wymienia się jak zwykły amortyzator tyle ,że trzeba odgkręcić sforę i przedody od siłownika (tutaj moga być lekkie schody) ... do odkręcenia sfery podobny klucz jak przy wymianie filtrów


Pozdrawiam


No fajnie.... Tylko po co to komu w tym temacie i po takim czasie?
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Paweł Wachnik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0 HDi 140KM
  • Miejscowość: Lublin
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 20, 2020, 19:18:16 »
Witam wszystkich
Serdecznie nie polecam komisu MIMAR F.H.U. ul. Las Rzeczki 10 C 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski NIP 6611269622
Link do otomoto komisu:
https://salon1.otomoto.pl/
Kupiona C5 X7 po tygodniu, przejechane 200 km zgasł podczas jazdy. Okazało się że klin od koła na wale korbowym swobodnie sobie latał pod osłoną rozrządu i trafił między pasek a koło. Pasek przeskoczył o 3 zęby i silnik kaput. Chciałem odstąpić od umowy, koleś z komisu był mega chamski, wydzierał się przez telefon że to nie wada ukryta i że nie zgadza się na nic. Potem przestał odbierać telefony. Sprawa wyląduję w sądzie. Odradzam zakupy u tego handlarzyny.

Offline Piotr Domański

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Olesno
  • Posiadany samochód: C5 MKIII HDI160 2011
  • Miejscowość: Olesno
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 22, 2020, 08:28:10 »
Propozycja dla Admina i wszystkich Forumowiczów:
W taki wątek wrzucamy tylko informacje o konkretnych autach które zostały zweryfikowane. (plus VIN, TEL, tablice itp)
Nie wrzucamy ofert z sieci które nam się np. nie podobają.
Nie wrzucamy naszych przemyśleń i innych wypowiedzi o siłownikach :)


Inaczej można od razu taki wątek zlikwidować, bo stanie się nie używalny.


Całkiem to ogarnięte mają np. na forum Mazdy: mazdaspeed.pl

Offline Arkadiusz Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 Tourer 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Programowanie
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 04, 2020, 19:00:09 »
Witam


Dodam namiary firmy która sprzedaje na popularnym portalu OLxx,

Abc Auto
Lokalizacja
Wiśniowa 2a - 56-100 Wołów, wołowski, Dolnośląskie (Polska)

Sprzedają części z anglików jako europejskie,
o zwrot pieniędzy  nie idzie się od nich doprosić.

U mnie to mała kwota, ale myslę że przy  droższych zakupach będzie jeszcze trudniej.
Ogólnie naciągają, sprzedają tylko za pobraniem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2020, 19:49:12 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 04, 2020, 19:11:12 »
Sprzedają części z anglików jako europejskie,
Anglia leży w Europie, więc kupiłeś część z auta europejskiego...
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Damian Guźliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 2 1.8 LPG
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Wołomin
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 29, 2020, 23:07:55 »
Witam wszystkich
Serdecznie nie polecam komisu MIMAR F.H.U. ul. Las Rzeczki 10 C 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski NIP 6611269622
Link do otomoto komisu:
https://salon1.otomoto.pl/
Kupiona C5 X7 po tygodniu, przejechane 200 km zgasł podczas jazdy. Okazało się że klin od koła na wale korbowym swobodnie sobie latał pod osłoną rozrządu i trafił między pasek a koło. Pasek przeskoczył o 3 zęby i silnik kaput. Chciałem odstąpić od umowy, koleś z komisu był mega chamski, wydzierał się przez telefon że to nie wada ukryta i że nie zgadza się na nic. Potem przestał odbierać telefony. Sprawa wyląduję w sądzie. Odradzam zakupy u tego handlarzyny.


Powiedz jak powyższy handlarz odnosił się do udzielanej gwarancji 12 miesięcy? Czy Twojego auta to nie obejmowało? Czy w sumie po 200km to ledwo do domu można jeszcze nie wrócić a tu już awaria. Temat z kwietnia powiedz jak się to rozwiązało?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 30, 2020, 23:17:55 »
Jeśli dał sprawę do sądu to jeszcze się nie rozwiązało.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Rafał Karbowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Modele RC, Wędkarstwo, Muzyka, Film.
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 19, 2021, 13:44:56 »
Komis Matis w Łasku ul. Widawska 74b omijajcie szerokim łukiem. Zostałem z małżonką i kolego bardzo nie ładnie wyproszony jak ujawniłem że auto jest kolizyjne bądź wypadkowe a nie miało takie być. Lewy przedni błotnik wskazania miernika między 500 a 800, tylna klapa 400 a 1200, blachowkręty w bagażniku wystające na 2 cm, uszczelka drzwi uszkodzona, błędy w sterowniku komputera.
Ładnie gadają a oszukują i są bardzo nie grzeczni niemówiąc że chamscy. Przyjechaliśmy z myślą zakupu a potraktowali nas ja barbarzyńców.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2021, 13:07:20 wysłana przez Rafał Karbowicz »