Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.  (Przeczytany 79065 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 19, 2021, 18:46:27 »
Chyba chodziło Ci o "Auto Komis Matis". Podaj przy okazji link, który to samochód miał fałszywy opis, bo na OLX mają kilka Cytrynek. ;)

Offline Rafał Karbowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 benzyna
  • Zainteresowania: Modele RC, Wędkarstwo, Muzyka, Film.
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 20, 2021, 13:11:02 »
Tak już poprawiłem.
A co do aut to oglądałem tą grafitową 2.0 benzyna 2009 rok, po przemówieniu się z panem nie pozwolili już mi sprawdzić drugiej która tam stała, srebrna z 2008 r też benzyna 2.0, pewnie też szpachlowana była.

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 20, 2021, 16:02:12 »
Niestety te wszystkie ściągane auta są jakoś uszkodzone i nie ma co wierzyć w opisy, że 100% fabryczny lakier. Jak coś zobaczysz w ogłoszeniu, to dzwoń i od razu delikatnie się pytaj, czy mają dokumentację zdjęciową jak auto było uszkodzone, bo wiadomo, ze jakoś musiało być. Inaczej cena byłaby inna. Wystarczy, że poszukasz ogłoszeń na stronach niemieckich, czy francuskich. Auta jakie u nas chodzą za powiedzmy 40tyś, tam będą w cenie ok 10tyś euro. Prosta kalkulacja. Nikt przecież nie dokłada. Ja trafiłem na fajnego faceta, który sobie dorabia ściąganiem samochodów, a pracuje normalnie na etacie. Wyjaśnił mi jak to wygląda. Ma znajomego w Belgii, który przygotowuje uszkodzone auta do ogłoszeń w necie (myje, robi zdjęcia). Wysyła mu te fotki i on ma 10-15 min na decyzję, czy bierze. Jak tak płaci i ogłoszenie w ogóle się nie ukazuje. jak nie wystawia na aukcję. One oczywiście schodzą na pniu, więc prywatnie nie mając dojść nie ma szansy wyhaczyć okazji. Chyba, że kupisz auto rzeczywiście serwisowane i z pełną dokumentacją od prywatnej osoby ale zapłacisz w sumie z 10 koła więcej.
Ja dostałem pełną dokumentację zdjęciową. Uszkodzenia były niewielkie więc się zdecydowałem. Poza tym pomagał mi przy zakupie kuzyn, który akurat jest z tego samego miasta z którego było ogłoszenie, a też tak czasami dorabia i zna się na rzeczy, więc sprawdził samochód pogadał z człowiekiem i wyszło, że warto kupić. Niestety jak, tu już mi radzono, przy zakupie  takich aut potrzeba czasu i cierpliwości i trochę szczęścia. Ja bym szukał wśród ofert gdzie sprzedają na umowę kupna sprzedaży, bo łatwiej się z takim gościem dogadać i wyciągnąć jak auto wyglądało przed naprawą. Komisy i handlarze, którzy sprowadzają samochody hurtowo nigdy tego nie powiedzą. Poczekają aż trafi się jeleń i uwierzy w te ich historyjki. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim szukającym swojego wymarzonego samochodu.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 20, 2021, 19:25:06 »
Nie wszystkie są uszkodzone.

Offline Bartosz Kuźma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: C7 X7 exclusive 2.0 RFJ, AL4, 2009r.
  • Miejscowość: Lubartów
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 20, 2021, 20:07:35 »
No nie wszystkie na pewno, ale większość!

Offline Jacek Kozłowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Posiadany samochód: C5 Sedan BHDI 2015 exclusive
  • Zainteresowania: fotografia, przyroda
  • Miejscowość: Sochaczew
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 20, 2021, 21:35:47 »
 W takiej cenie jakie są w ogłoszeniach komisów, wszystkie. Można czaić z komisów przy salonach, bo czasami ktoś w rozliczeniu zostawia i kupował w Polsce ale wtedy cena jest dużo wyższa. Jeśli mówimy o popularnych serwisach ogłoszeniowych i autach ściąganych z zachodu, to wszystkie były jakoś uszkodzone. Lepiej pozbyć się złudzeń. Zresztą wystarczy przykład, że jak się chce za dużo dowiedzieć, albo mierzyć lakier, to sytuacja często wygląda tak jak opisał Rafał Karbowicz.
Kot chce być zawsze tam, gdzie go nie ma

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 28, 2021, 21:34:51 »
Nie wszystkie są uszkodzone.
Wszystkie... Tylko nie wszystkie blacharsko. Znam "handlarzy" którzy ściągają auta "motor defekt" i to lepią aby sprzedać.

 Oczywiście zawsze trafi się wyjątek od reguły... Ale to zwykle cena mówi o tym że to jest ten wyjątek

Offline Michał Kościuczuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 66
  • Posiadany samochód: c5 x7 2.0 hdi
  • Zainteresowania: mechanika, książki postapo, filmy :)
  • Miejscowość: Góra Kalwaria
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 06, 2021, 19:05:05 »
handlarz częściami:
MATI-CAR

Janowice 48
95-200 Pabianice
REGON: 101782823
NIP: 7311974624

temat:

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=124029.25

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 X7 Nieuczciwi handlarze - tu wrzucamy info.
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 08, 2022, 19:29:18 »
Panowie od kilku lat współpracuje z Niemieckimi serwisami i kupuje od nich auta porozliczeniowe. Czasami trafi sie też jakas C5 ale stosunkowo rzadko bo mało tego jest w Niemczech. Wiecej chyba we Francji. Powiem tylko tyle, ze ładne auto kosztuje odpowiednią kasę. Czesto płacę w Niemczech za auto tyle ile kosztuje samochód w Polsce. Mowie tutaj o autach całych, nie uszkodzonych mechanicznie czy blacharsko. Owszem czasami trafi sie auto, ktore było juz w Niemczech malowane. Nie czarujmy sie 8-10 letnie samochody maja juz prawo byc malowane.  Większość "okazji" choc tez nie wszystkie to auta jak to ktos tutaj napisał po wiekszym lub mniejszym strzale lub uszkodzone mechanicznie. W Niemczech uszkodzony błotnik i drzwi w 10 letnim aucie to juz jest całka. Widziałem sam takie wyceny np Ford Mondeo z 12 r z  lekko uszkodoznymi drzwiami i błotnikiem szkoda prawie 8 tyś euro. I taki auta lecą na eksport , gdzie sa klepane , malowane i jeżdżą dalej.

Offline Piotr Bałecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Skąd: Piotrków
  • Posiadany samochód: C5[MkI] 2004 2.0 HDi / C5[MkIII] 2010 1.6HDi
  • Miejscowość: Piotrków