Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D  (Przeczytany 2375 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Kaczmarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3,0 V6 Exlusive automat, 2005r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, akwarystyka, ogrodnictwo, wędkarstwo
  • Miejscowość: Rumia
No i kupiłem!
3,0 V6, automat, kombi, 2005r :D


W piątek stałem się właścicielem a jeszcze jestem mocno podekscytowany :D jest to wersja chyba najbogatsza jaką można sobie wymarzyć (skrętne ksenony, asystent pasa ruchu, kolorowy, duży ekran, skóra w elektryce)
Silnik pięknie warczy, miałem już kilka 6 cylindrowców, ale nigdy V-ki. Coś pięknego :D no i ta moc :)
Skrzynia płynnie pracuje, wszystkie elementy, poza tylną klapą w oryginalnym lakierze. Zero rdzy, zero szpachli, zero wgnieceń, hydro bez wad. 9 lat jeden właściciel w Niemczech i 3 lata jeden w Polsce.
Byłem w serwisie zajmującym się Citroenami,ogólnie auto bez zarzutów, rozrząd zrobiony we wrześniu 2016r wraz z olejem, dodatkowo dostałem  komplet opon letnich, czyli na szybko nie muszę robić nic. Wynaleźli mi kilka standardowych drobiazgów, łącznie na kwotę ok.1500zł gdybym robił u nich, czyli jak na 12 letnie auto tyle co nic, szczególnie, ze jestem w stanie tą kwotę zmniejszyć przynajmniej o 30% własnymi siłami


Usterki, których się dopatrzyliśmy:


1. Nie działa otwieranie tylnej klapy. Właściciel stwierdził, ze kazał odłączyć bo powyżej 190km/h wyskakiwał mu komunikat, ze szyba jest otwarta. Tak czy siak-nie działa


2. Zmienił postojówki na ledy i cały czas mrugają jak stroboskop. Wina złych żarówek czy coś poważniejszego?


3. Czujniki przednie nie zawsze wskazują, mechanik mówił, że jakby któryś był niesprawny to by cały układ nie działał. Tylne czasami włączają się bez przeszkody-ponoć wina haka


4. Uszczelki drzwiowe maja straszne purchle. Na parkingu stały 4szt C5 i każda miała ten objaw, ale żadna tak mocno jak moja. Gdzie kupić, jak wymienić?


5. W menu brak polskiego menu i nawigacji. Dam rade ogarnąć sam?


6. Spryskiwacze reflektorów działają, puszczają płyn ale nie chcą się wysunąć ze zderzaka. Zderzak był wymontowany w celu zmiany żarówek, obstawiam, ze coś źle złożyli


7. Czy w momencie gdy wbijam wsteczny, prawe lusterko nie powinno mi się opuszczać w dół?

8. W schowku mam 3x chinch. Czy mogę podłączyć pod to  jakies gniazdo  aux?


9.czy mając duży wyświetlacz mam możliwość podłączenia kamery cofania?

Wiem, że na część tych pytań znajdę już odpowiedzi więc nie uświadamiaj mnie żebym uzył szukajki. Forum nie ma kategorii pt. "Nasze auta" a mi zależy żeby mieć wszystko w jednym wątku. Nie wiesz, albo nie chcesz to nie pisz, a chętnym udzielenia pomocy już teraz dziękuję. Zdjęć narazie brak, bo mam ważniejsze przedsięwzięcia więc tak jak w piątek kupiłem, od razu wylądował w garażu i dziś tylko niedzielna, rekreacyjna przejażdżka. Jestem przesadnym pedantem więc najpierw korekta lakieru, odświeżenie skór i tapicerki a potem sesja ;)


Pozdrawiam
Łukasz

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2017, 22:27:23 wysłana przez Łukasz Kaczmarek »

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2017, 08:14:27 »
"7. Czy w momencie gdy wbijam wsteczny, prawe lusterko nie powinno mi się opuszczać w dół?"
trzeba to ustawić. Ustawić na regulację prawego lusterka. Wrzucić wsteczny i wtedy ustawić.
Po wrzuceniu biegu do przody powinny wrócić do normalnego pierwotnego ustawienia. Czasem trzeba ruszyć by powróciły.

"9.czy mając duży wyświetlacz mam możliwość podłączenia kamery cofania?"
czytałem że jest możliwość i jest pełny opis w necie tylko trzeba zrobić kilka przeróbek (nie pamiętam już na którym forum) może to było na Peugeot - kamera cofania do radia RT3
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Paweł Ilnicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Xantia II 1,9TD, Xsara II Kombi 2.0 HDi, C5 II 3.0 V6
  • Miejscowość: Lubin
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2017, 11:11:29 »
Ad3.
Gdyby któryś czujnik był uszkodzony to cały system by nie działa a dodatkowo dostawałbyś info na wyświetlaczu. Można sprawdzić czy wszystkie działają przykładając do czujnika ucho lub dotykając go palcem. Powinieneś słyszeć/czuć delikatne stukanie.

Ad5.
Jak najbardziej ogarniesz temat polskiego menu. Info masz na PW.

Offline Wojtek Sikorski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V Break 2005
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2017, 11:19:07 »
Od siebie dodam trochę do 3 punktu.
Miałem przypadek w którym czujnik nie wskazywał przeszkody, a system i tak działał i nie wywalał błędu. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Może jeszcze być tak, że ktoś grzebał lexią przy przednich czujnikach. Wtedy jest kłopot ich kalibracji i zaczynają wyświetlać pierwszą kreskę dopiero jak jest się ok 20 cm od przeszkody. Wtedy potrzebny PP200 i restart przednich czujników.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2017, 17:36:26 »
Od siebie dodam trochę do 3 punktu.
Miałem przypadek w którym czujnik nie wskazywał przeszkody, a system i tak działał i nie wywalał błędu. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Może jeszcze być tak, że ktoś grzebał lexią przy przednich czujnikach. Wtedy jest kłopot ich kalibracji i zaczynają wyświetlać pierwszą kreskę dopiero jak jest się ok 20 cm od przeszkody. Wtedy potrzebny PP200 i restart przednich czujników.

Ja mam z tyłu uwalony jeden i system tylko czasami wywala błąd parktronika. Tak średnio raz na miesiąc, może rzadziej. Natomiast ten jeden bankowo nie wykrywa przeszkody. Przepiąłem go z prawej krawędzi bardziej do środka, bo krawędź dla mnie ważniejsza (parkowanie pod skosem).
Potwierdzam więc, że nie zawsze wiadomo kiedy pada czujnik, bo mi "tylko" nie sygnalizuje przeszkody, a system jako taki działa.

Offline Łukasz Kaczmarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3,0 V6 Exlusive automat, 2005r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, akwarystyka, ogrodnictwo, wędkarstwo
  • Miejscowość: Rumia
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2017, 22:23:54 »
Ad.3
Z tym grzebaniem Lexią możesz mieć rację.  Przed zakupową diagnozą działały ale były źle skalibrowane, później nie działały wcale a coś w lexia bylo kombinowane

P.s. co to jest to pp 2000?...

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2017, 07:39:23 »
Taka Lexia do Peugeota.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Łukasz Kaczmarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3,0 V6 Exlusive automat, 2005r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, akwarystyka, ogrodnictwo, wędkarstwo
  • Miejscowość: Rumia
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2017, 10:55:50 »
Ale przecież ogólnodostępna Lexią jest do Peugeota i Citroena

Offline Łukasz Kaczmarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3,0 V6 Exlusive automat, 2005r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, akwarystyka, ogrodnictwo, wędkarstwo
  • Miejscowość: Rumia
Odp: 16 lat prawo jazdy, ponad 30 aut i oto mój pierwszy Citroen :D
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2017, 11:05:05 »
Mam jeszcze jeden (i praktycznie jedyny) problem wizualny. Uszczelki drzwi. Podczas oględzin na parkingu w warsztacie stały 4szt c5 i każda miała tdgo objawy ale nie tak chamsko jak u mnie. Moje maja wielkie pecherze i purchle. Czy uszczelki pasują z przedlifta? Czy od sedana do kombi tez podejda czy musze zwracać uwagę na to?