Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymienione radio clarion nie działa  (Przeczytany 1363 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Wymienione radio clarion nie działa
« dnia: Kwiecień 22, 2017, 22:19:39 »
Witam
Dzisiaj kupiłem oryginalne radio clarion do samochodu małżonki. Chciałem zastąpić niefabryczne. Ale tu zonk. Po podłączeniu kostek isowych i 2 wtyczek od tej trójkolorowej odzywa się odtwarzacz CD, ale radio się nie włącza. I tu jest problem. Facet który wyciągał dla mnie radio(u niego grało) miał trzy kostki kolorowe razem złączone: niebieska; zielona(pusta bez przewodów) i żółta. U mnie znalazłem tylko 2 wtyczki kolorowe z przewodami bez tej zielonej. Czyżby brak tej pustej wtyczki stanowił przyczynę braku możliwości włączenia radia. Oczywiście wiem, że gdy się radio da włączyć to będzie pikało,aby je zakodować. Ale u mnie na razie jest brak z nim łączności. Gdyby ta zielona kostka była niezbędna to gdzie ją kupić. A może u kogoś się wala niepotrzebna, to chętnie przytulę.

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Odp: Wymienione radio clarion nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2017, 22:43:54 »
Sięgnij dalej po kablach chyba ktoś zachachmecil przewody. A lexia cos gada na ten temat?
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Odp: Wymienione radio clarion nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:05:50 »
Cześć
Co mam sięgać, jak widziałem w samochodzie dawcy, że ta zielona kosteczka jest bez przewodów. A cała ta wtyczka dzieli się na trzy części. Spina się je jak klocki lego. Nie ma też połączeń z sąsiadującymi kostkami tej wtyczki. Może ta zielona kosteczka we wtyczce to jakaś zworka, bo piny w radiu pod tę kostkę są. Może ktoś wie o co chodzi? A może ktoś ma schemat połączeń do tego radia?
Radio to clarion CD z 2002r.
Drugie pytanie to jak w końcu z kodowaniem tego radia? Czy radio z innego samochodu wymaga specjalnego odkodowania(resetu) jakimś specjalnym programem np. u elektronika? Czy wystarczy je włożyć do drugiego samochodu i przez Lexię wpisać numer vin tego drugiego? Czy automatycznie usunie się wtedy vin tego pierwszego?
Pozdrawiam