Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav  (Przeczytany 134697 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł Dobosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Bez Cytryny
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Sport, Muzyka
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 26, 2018, 12:37:29 »
Witam,
Powróciłem do szczęśliwych użytkowników "cytrynek" po 5 letniej przerwie poświęconej Renault Espace. Niedawno odebrałem C4 Spacetourer'a 1.2 i mam pytanie dotyczące komend głosowych zw. z nawigacją, bo w teorii to powinno działać (tak jest w instrukcji), ale niestety po wyboru adresu, komputer informuje mnie że dla wybranego kraju dodawanie celu trasy za pomocą komendy głosowej jest niemożliwe dla wybranego kraju (Polska) - czy może ktoś miał taki problem, może aktualizacja map pomoże (choć to chyba nie to) a My Citroen nie ma dla mnie aktualizacji softu. Przeszukałem forum, ale znalazłem tylko komendy głosowe dla C5 więc szukam tu.
Pozdrawiam
MM


Musisz zmienić ręcznie kraj wyszukiwania, domyślnie jest bodajże Francja.

Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 26, 2018, 13:22:03 »
Dzięki, ja będę miał chwilę to poszperam w ustawieniach i postaram się pozmieniać.

MM

Offline Michał Jarzębski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 SpaceTourer 1.2 EAT6
  • Zainteresowania: IT, Internet rzeczy, automatyka domowa
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 28, 2018, 18:45:06 »
Witam,
Powróciłem do szczęśliwych użytkowników "cytrynek" po 5 letniej przerwie poświęconej Renault Espace. Niedawno odebrałem C4 Spacetourer'a 1.2 i mam pytanie dotyczące komend głosowych zw. z nawigacją, bo w teorii to powinno działać (tak jest w instrukcji), ale niestety po wyboru adresu, komputer informuje mnie że dla wybranego kraju dodawanie celu trasy za pomocą komendy głosowej jest niemożliwe dla wybranego kraju (Polska) - czy może ktoś miał taki problem, może aktualizacja map pomoże (choć to chyba nie to) a My Citroen nie ma dla mnie aktualizacji softu. Przeszukałem forum, ale znalazłem tylko komendy głosowe dla C5 więc szukam tu.
Pozdrawiam
MM


Sprawdź wszystkie ustawienia. U mnie działa poprawnie. Auto z tego roku.

Offline Maciek Górski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.2 EAT6
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 28, 2018, 20:02:53 »
Wejdź w wyszukiwanie adresu poprzez opcję i sprawdź czy masz tam PL przy adresie.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 30, 2018, 16:19:53 »
No rzeczywiście, przy adresie było FR, ale jest już PL i działa, choć jak już ktoś zauważył chyba jedyny sens korzystania to miejscowość bardzo jednoznaczna, najlepiej bez adresu lub nawigacja do kontaktu, domu, pracy itp. Mimo wszystko nieźle się spisali z tymi komendami, a nawet maile i wiadomości miła pani mi odczyta.
Problem rozwiązany dzięki za pomoc.
MM

Offline Maciek Górski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.2 EAT6
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 30, 2018, 19:57:38 »
Adres dokładny działa tylko trzeba mówić inaczej niż jest w instrukcji, najpierw ulica potem miasto. Co do ulicy to niestety trzeba podać pełna nazwę czyli nie Kasprzaka a Marcina Kasprzaka , trochę dodatkowej wiedzy trzeba zdobyć.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 30, 2018, 21:59:27 »
No to wypróbuję, choć do tej pory działało z prostymi nazwami, gdy w grę wchodziło tysiąclecia, pani kierowała mnie na Psie Pole, ale nie poddaję się.

MM

Offline Tomasz Bułas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: Horyniec-Zdrój
  • Posiadany samochód: 2xFiat 126p, Mitsubishi colt 1,5, Rover 416, VW Passat B3, Renault Twingo 1.2, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, C4 PICASSO 1.6HDI, C4 GRAND PICASSO II 1.6HDI
  • Miejscowość: Horyniec-Zdrój
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 06, 2018, 10:55:23 »
Panowie a powiedzcie mi czy po wciśnięciu przycisku na kierownicy od komend głosowych pokazuje się wam jakiś komunikat ikonka kiedy trzeba zacząć mówić czy od razu po wciśnięciu mówicie i wyszukuje wam co trzeba, bo u mnie po wciśnięciu przycisku nic się nie dzieje mam wersję poliftową. DZięki

Offline Paweł Dobosz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Bez Cytryny
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Sport, Muzyka
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 06, 2018, 12:58:34 »
Żadnej ikonki nie ma, obsługa komend głosowych ma dwa tryby: początkujący i zaawansowany. W trybie początkującym, za każdym razem miła pani objaśnia, że teraz trzeba powiedzieć np. adres, aby nawigować do jakiegoś punktu (czy jakoś tak), w trybie zaawansowanym jest tylko sygnał dźwiękowy (krótkie piknięcie). Przy używaniu np. Carpaly'a, po dłuższym przytrzymaniu przycisku komend głosowych, odzywa się Siri.

Offline Tomasz Bułas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: Horyniec-Zdrój
  • Posiadany samochód: 2xFiat 126p, Mitsubishi colt 1,5, Rover 416, VW Passat B3, Renault Twingo 1.2, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, C4 PICASSO 1.6HDI, C4 GRAND PICASSO II 1.6HDI
  • Miejscowość: Horyniec-Zdrój
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 06, 2018, 13:34:42 »
a czy to może być gdzieś wyłączone w menu

Offline Michał Jarzębski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 SpaceTourer 1.2 EAT6
  • Zainteresowania: IT, Internet rzeczy, automatyka domowa
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 06, 2018, 14:23:03 »
a czy to może być gdzieś wyłączone w menu


tak, jest przelacznik do tego. Zajrzyj do instrukcji.

Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 06, 2018, 18:29:00 »
Powrócę jeszcze do kwestii aktualizacji - mam citroen connect box, ale w salonie powiedzieli że będzie aktywny w przeciągu 2 tygodni. Na razie nic, a chciałem wgrać aktualizację map bo pojawiła mi się taka opcja, ale ni huhu. Czy ktoś wie jak ściągnąć plik licenese i skąd, bo to co ściągam z mycitroen to tylko ten plik SWL i coś tam w środku, ale license nie ma.
MM

Offline Maciek Górski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.2 EAT6
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 06, 2018, 20:34:37 »
Co do Connect box to ci powiedzieli nieprawdę, jest aktywny od wyprodukowania. Do map masz jeden plik który rozpakowujesz wygrywasz na USB i tyle, do aktualizacji oprogramowania masz 2 linki do oprogramowania i licencji. Masz na forum instrukcje aktualizacji.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 06, 2018, 20:39:37 »
Ale aktualizacja map nie wymaga pliku z licencją. On jest potrzebny przy aktualizacji Firmware.
Informację o aktualizacji dostaniesz na telefonie poprzez aplikację My Citroen, będziesz mógł wygenerować wtedy linki do plików i wysłać je sobie na emaila.
A tak przy okazji Connect Box nie jest potrzebny, przy połączeniu telefonu przez Bluetooth dodaj w opcjach transmisję danych i auto dostanie dostęp do neta...

Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 06, 2018, 20:44:40 »
Ściągnąłem już sobie ten plik i był 1 a nie dwa, a co do działania czy podłączenia navi, to w takim razie coś jest nie tak bo np. pogody mi nie zbiera, trasy wyznacza ok, ale sam nie jestem pewien, ma niby podawać ceny itp, ale chyba nie podaje, udostępnię neta z komórki i zobaczymy.
Dzięki
MM

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 06, 2018, 20:54:08 »
Ta dodatkowa usługa (z natężeniem ruchu drogowego, pogodą i cenami paliw) aktywuje się do miesiąca czasu. Pisałem kiedyś w tej sprawie do Citroena i dostałem taką odpowiedź:



"Szanowny Panie,

Aktywacja usług Tom-Tom online trwa do 30 dni od wpisania do systemu daty początku gwarancji przez sprzedawcę. Z uwagi, że okres ten prawie upłynął zalecamy przeprowadzić reset modułu NAC. W tym celu należy odzanczyć zgody na przesyłanie danych przez pojazd, następnie należy wyłączyć zapłon i uruchomić samochód po kilku godzinach, zaznaczając ponownie zgody na wysyłkę danych. Taka operacja często przynosi pożądany efekt. W przypadku niepowodzenia zalecamy kontakt z autoryzowanym serwisem marki.

Z poważaniem,
Bartłomiej Karaś
Dział Obslugi Klienta"

Offline Tomasz Bułas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: Horyniec-Zdrój
  • Posiadany samochód: 2xFiat 126p, Mitsubishi colt 1,5, Rover 416, VW Passat B3, Renault Twingo 1.2, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, C4 PICASSO 1.6HDI, C4 GRAND PICASSO II 1.6HDI
  • Miejscowość: Horyniec-Zdrój
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 06, 2018, 21:01:56 »
Michał J może podpowiesz gdzie jest ten przełącznik bo czytając instrukcję str 8 audio i telematyka nic tam nie widzę.

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 06, 2018, 21:08:37 »
Komenda:
Ustaw dialog na tryb <...> Wybierz tryb „początkujący” lub „ekspert”.

Offline Maciek Górski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.2 EAT6
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 06, 2018, 22:45:51 »
Ściągnąłem już sobie ten plik i był 1 a nie dwa, a co do działania czy podłączenia navi, to w takim razie coś jest nie tak bo np. pogody mi nie zbiera, trasy wyznacza ok, ale sam nie jestem pewien, ma niby podawać ceny itp, ale chyba nie podaje, udostępnię neta z komórki i zobaczymy.
Dzięki
Jeśli w prawym dolnym rogu nawigacji nie masz ikonki Tomtom Traffic to nie masz uruchomione usługi albo aktywowane jej w samochodzie. Czyli przy wydaniu ci jej nie aktywowali albo jest inny problem. Normalnie rusza to od razu, na nic nie trzeba czekać 2 tygodnie.



Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 07, 2018, 07:14:56 »
Z kolei Norbert napisał, że
Ta dodatkowa usługa (z natężeniem ruchu drogowego, pogodą i cenami paliw) aktywuje się do miesiąca czasu. Pisałem kiedyś w tej sprawie do Citroena i dostałem taką odpowiedź:



"Szanowny Panie,

Aktywacja usług Tom-Tom online trwa do 30 dni od wpisania do systemu daty początku gwarancji przez sprzedawcę. Z uwagi, że okres ten prawie upłynął zalecamy przeprowadzić reset modułu NAC. W tym celu należy odzanczyć zgody na przesyłanie danych przez pojazd, następnie należy wyłączyć zapłon i uruchomić samochód po kilku godzinach, zaznaczając ponownie zgody na wysyłkę danych. Taka operacja często przynosi pożądany efekt. W przypadku niepowodzenia zalecamy kontakt z autoryzowanym serwisem marki.

Z poważaniem,
Bartłomiej Karaś
Dział Obslugi Klienta"
Ja rzeczywiście nie mam żadnej ikonki Tom Tom Traffic, Samochód wg VIN ma początek gwarancji dopiero od 31 sierpnia br. choć był kupiony tydzień wcześniej (dziwne co?) I w sumie nie wiem czy czekać jeszcze jakiś czas, czy dzwonić do ASO - tylko że skoro pani tam powiedziała że trzeba czekać na aktywacje, to nie sądzę by nagle zmieniła zdanie, ale chyba dam im znać i zobaczymy co dalej, póki co nie jest to kwestia życia i śmierci. Zastanawia mnie czy w przypadku aktywnej usługi w jednej z opcji abonament coś się pojawi, bo póki co u mnie na wyświetlaczy jest komunikat "brak abonamentu." Czyli żadnych usług mi nie udostępniają.
MM

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:04:57 »

Ja rzeczywiście nie mam żadnej ikonki Tom Tom Traffic, Samochód wg VIN ma początek gwarancji dopiero od 31 sierpnia br. choć był kupiony tydzień wcześniej (dziwne co?) I w sumie nie wiem czy czekać jeszcze jakiś czas, czy dzwonić do ASO - tylko że skoro pani tam powiedziała że trzeba czekać na aktywacje, to nie sądzę by nagle zmieniła zdanie, ale chyba dam im znać i zobaczymy co dalej, póki co nie jest to kwestia życia i śmierci. Zastanawia mnie czy w przypadku aktywnej usługi w jednej z opcji abonament coś się pojawi, bo póki co u mnie na wyświetlaczy jest komunikat "brak abonamentu." Czyli żadnych usług mi nie udostępniają.


"Brak abonamentu" zmieni się na inny komunikat jak usługa będzie już aktywna. Wtedy też pojawi się ikonka TomTom Traffic. Spróbuj zrobić reset modułu NAC, tak jak mi radzili to zrobić:

"reset modułu NAC. W tym celu należy odzanczyć zgody na przesyłanie danych przez pojazd, następnie należy wyłączyć zapłon i uruchomić samochód po kilku godzinach, zaznaczając ponownie zgody na wysyłkę danych. Taka operacja często przynosi pożądany efekt."

Możesz też skontaktować się z Citroen Polska. Ja do nich pisałem z tym problemem, gość odpisał właśnie o resecie modułu NAC. Próbowałem ale nie pomogło. Ale na drugi dzień już działało, przypuszczam, że ręcznie naprawili to o czym ASO zapomniało ;)

Offline Michał Markowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Chojnice
  • Posiadany samochód: C4 Grand Spacetourer 1.2 PT
  • Miejscowość: Chojnice
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 15, 2018, 07:39:26 »
Moduł NAC zresetowany kilkakrotnie, nie wiem czy miało to związek, ale w końcu udało się zarówno przeprowadzić aktualizację jak i uzyskać abonament. Za pierwszym razem gdy aktualizowałem, trwało to ponad pół godz. więc ostatecznie musiałem przerwać proces i wyłączyć silnik, niestety po tym nie miałem już w ogóle Navi, natomiast przy drugim podejściu aktualizacja weszła w 20 minut. Wcześniej w ogóle system nie odczytywał mi pendriv'a, ale pomogło ponowne skopiowanie plików, bo już myślałem że będę musiał kupić kilka innych pendrive'ów. Teraz wszystko działa poprawnie, oprócz komend, które nie zawsze wyszukują dane miejsce, dodatkowo zastanawia mnie skąd Navi bierze ceny, bo to co pokazuje lekko rozmija się z rzeczywistością.
MM

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 15, 2018, 21:25:08 »
Mnie ceny też jakoś nie pokrywają się z rzeczywistością, za to prognoza pogody to fajny bajer ;P. A dzięki funkcji omijania korków zaoszczędziłem dobre kilka godzin jadąc nad morze na wakacje. Działa rewelacyjnie, chociaż takimi opłotkami mnie prowadził, że były momenty kiedy miałem śmierć w oczach ;).

Offline Jacek Dąbrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 526
  • Skąd: Dolnośląskie
  • Posiadany samochód: C4GP "16r 2,0hdi 150KM
  • Miejscowość: Dolnośląskie
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 15, 2018, 23:00:55 »
Co do cen to w PL jakoś mija się z prawdą, ale za granicą jest już ok. Pokrywa się z rzeczywistością. Jechałem ostatnio przez wegry, czechy, austrie i wlochy. Wszedzie dzialalo bardzo fajnie

Offline Norbert Mikła

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 196
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C3 Aircross Shine
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Instrukcja: upgrade map i softu NAC - Citroen Connect Nav
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 24, 2018, 06:19:31 »
Pojawiła się już nowa aktualizacja map.