Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrola ciśnienia - po dopisaniu drugiego kompletu kół  (Przeczytany 1919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gienas

  • Gość
Kontrola ciśnienia - po dopisaniu drugiego kompletu kół
« dnia: Czerwiec 23, 2017, 20:34:03 »
Witam
 Wydaje mi się to dziwne: zwykle test ciśnienia w oponach pokazywał się po przejechaniu jednego może półtora kilometra.
 Po dopisaniu aktywatorem drugiego kompletu kół test świeci na zielono od razu po wciśnięciu przycisku, nie ruszając sie z miejsca... Po zdjęciu kół z wpisanymi czujnikami i założeniu drugiego kompletu jeżdziłem jakiś czas bez kontroli ciśnienia - zanim znalazłem posiadacza aktywatora. Alarm o braku monitorowania ciśnienia i "Service" zjawiał się zwykle po przejechaniu ok 50 km.
 Co mogło pójść nie tak?

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Odp: Kontrola ciśnienia - po dopisaniu drugiego kompletu kół
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2017, 18:44:05 »
Test ok zaraz po przekręceniu kluczyka, jest wtedy gdy kontrola jest wyłączona w DB. W opcjach klienta, telekodowanie "bez kontroli ciśnienia". Jak wyłączyłem kontrolę na zimę, bo mam koła bez czujników, to właśnie zaraz po przekręceniu kluczyka od razu na zielono"ok".

Lexija Citroen Peugeot.

Offline Sławomir Cyprys

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 027
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 16V '08 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kontrola ciśnienia - po dopisaniu drugiego kompletu kół
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2017, 22:37:57 »
Witam
 Alarm o braku monitorowania ciśnienia i "Service" zjawiał się zwykle po przejechaniu ok 50 km.
 

Pojawia się dokładnie po 40 km przejechanych bez wyłączania silnika, i jest to normalne.
przez 12 lat był BX 15 TGE 1991 208 kkm :-)
przez kolejne 5 lat Xantia 2,0 16V '98

gienas

  • Gość
Odp: Kontrola ciśnienia - po dopisaniu drugiego kompletu kół
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2017, 21:19:24 »
To możliwe że użycie aktywatora wyłączyło kontrolę?