Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Spalony bezpiecznik F21, niedziałający wiatrak chodnicy  (Przeczytany 1943 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Cupak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5 III 1,6 156HP
Spalony bezpiecznik F21, niedziałający wiatrak chodnicy
« dnia: Lipiec 01, 2017, 00:53:08 »
Witam, [/size]Parę dni temu udało mi się zagrzać silnik. Ku mojemu zdziwieniu  nie działał. Znalazłem w skrzynce z bezpiecznikami przepalony bezpiecznik f21 który odpowiada za wentylator. Wymieniłem go, ponownie rozgrzałam silnik coby sprawdzić czy był to odpowiedni zabieg i niestety wentylator nie zadziałał. No to  do puszki z bezpiecznikami i niestety f21 znów spalony. Zastąpiłem go ponownie nowym na włączonym silniku i wentylator na chwilkę zadziałał i znów się bezpiecznik spalił. Jak mogę dojść co może powodować zwarcie? Wszystkie kostki wydaję się być ok, po podpięciu na "krótko" z akumulatorem wentylator normalnie działa. Bezpiecznik się przepala nawet po włożeniu go przy zgaszonym silniku.Jakieś pomysły? Pacjent C5 III 1,6 156 thp

Offline Dariusz Cupak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5 III 1,6 156HP
Odp: Spalony bezpiecznik F21, niedziałający wiatrak chodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2017, 19:06:04 »
Nikt nie ma żadnych pomysłów?

Offline Sławomir Cyprys

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 027
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 16V '08 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Spalony bezpiecznik F21, niedziałający wiatrak chodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2017, 22:17:42 »
Jeżeli w obwodzie zasilania wentylatora jest bezpiecznik o jakiejś wartości znamionowej i wiecznie ci się przepala, to znaczy, że masz uszkodzony wentylator. A prawdopodobnie jego sterownik, który stanowi integralną część zespołu wentylatora. Tak by wskazywała logika.
przez 12 lat był BX 15 TGE 1991 208 kkm :-)
przez kolejne 5 lat Xantia 2,0 16V '98

Offline Dariusz Cupak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5 III 1,6 156HP
Odp: Spalony bezpiecznik F21, niedziałający wiatrak chodnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2017, 22:32:50 »
Tak, jednak w części modeli jest ten sterownik odseparowany od wentylatora tj. nie stanowi jego integralnej części i można go najzwyklej wymienić. Myślałem ze tak jest i w tym modelu. Dodatkowo po podłączeniu na krutko wentylator działa wiec założyłem ze jest sprawny. Tak czy siak cytryna idzie w czwartek do mechanika wiec zobaczymy co zawiniło.