Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Berlingo 1,6 hdi gasnie.  (Przeczytany 1997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel wroszcz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: berlingo
Berlingo 1,6 hdi gasnie.
« dnia: Sierpień 30, 2017, 10:25:01 »
Witam,jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc :)  auto 90 koni berlingo 2007r dwa miesiace temu zaczal gasnac po przejechaniu 4 kilometrow stanal po chwili odpalil ale dalo sie jechac tylko na malych obrotach po przygazowaniu gasl swiecila sie pomaranczowa kontrolka po kilku dniach wszystko ustapilo,przejechalem 4 tys km i wszystko bylo ok,przedwczoraj sytuacja sie powtorzyla ,po podpieciu kompa wyskoczyl blad:zablokowany egr,niskie cisnienie na listwie paliwowej i dwa inne bledy nie opisane,rozebralem egr przeczyscilem i zamontowalem ,niestety nic to niedalo nadal wyskakuje blad egr i auto gasnie po przejechaniu paru kilometrow,zaznacze ze elektromagnes od egr ktory zamyka i otwiera zawor nie chodzi zbyt plynnie tylko tak jakby sie troche blokowal ale nie jest to bardzo duzy opor ,wtyczka jest na 5 bolcow,czy mozna go jakos podpinajac do aku sprawdzic czy chodzi? wlasnie bede jeszcze raz go wykrecal to moze sprawdze czy dziala,prosze o porade co zrobic ,moze zaslepic ten egr? tylko jak sie do tego zabrac?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2017, 10:40:04 wysłana przez pawel wroszcz »

Offline pawel wroszcz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: berlingo
Odp: Berlingo 1,6 hdi gasnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:31:07 »
Witam,wie ktos moze czy da sie dokupic sam elektromagnes do tego egr? lub czy mozna go jakos naprawic? ewentualnie jak sprawdzic czy prawidlowo dziala?pozdrawiam.

Offline pawel wroszcz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: berlingo
Odp: Berlingo 1,6 hdi gasnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2017, 11:03:52 »
powiem tak panowie wszystko sie da tylko trzeba troche poglowkowac:) serwis cytrynki podal mi cene 1850zl za nowy egr,cena jak dla mnie przerazajaca ,wiec go naprawilem:) berlingo smiga jak nowe:) jeszcze niewiem jak dlugo ,ale puki co kosztowalo mnie to tylko pare godzi dlubania,jesli ktos potrzebuje info jak samemu zregenerowac egr to sluze pomoca i pozdrawiam.

Offline Adam Kułacz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Posiadany samochód: Citroen Berlingo 1.6 hdi 90km 2007
  • Miejscowość: Olesnica
Odp: Berlingo 1,6 hdi gasnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2020, 13:38:41 »
Witam mozesz podpowiedziec jak naprawiles bo mam taki sam problem

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Berlingo 1,6 hdi gasnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2020, 17:51:26 »
Autor ostatni raz logował się na forum we wrześniu 2017 roku, więc nie sądzę, aby odpowiedział.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil