Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Bezpiecznik od pompy hydroactive  (Przeczytany 3170 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Bezpiecznik od pompy hydroactive
« dnia: Wrzesień 17, 2017, 13:59:20 »
Witam, dziś z chwili na chwilę padła mi pompa, auto nie podnosi się ani nie opuszczą, zero reakcji na przyciski.
Podejrzewam bezpiecznik, lecz w instrukcji nie potrafię go zlokalizować gdzie oraz który to jest.
Może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się bezpiecznik/bezpieczniki od pompy hydro? C5 MKI 2.0 HDi
Pozdrawiam

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2017, 14:26:47 »
Wg instrukcji powinno wymieniać go ASO.
Bezpieczniki MAXI znajdują się w komorze silnika, pod zwykłymi bezpiecznikami.
Ten od pompy ma chyba 40A. Jego przepalanie najczęściej powoduje kończąca się pompa.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2017, 14:42:27 »
Sprawdź jeszcze wiązkę za prawym reflektorem idącą właśnie do pompy, potrafi się przecierać i robić zwarcie.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2017, 16:03:28 »
Wg instrukcji powinno wymieniać go ASO.
Bezpieczniki MAXI znajdują się w komorze silnika, pod zwykłymi bezpiecznikami.
Ten od pompy ma chyba 40A. Jego przepalanie najczęściej powoduje kończąca się pompa.

Tak czułem że nie bez powodu są na tej skrzyńce zaczepy, ale nie chciałem ruszać, ale że będzie tam schowany to się nie spodziewałem, innymi kategoriami szukałem, wielkie dzięki! Oczywiście dziś niedziela i pewnie zakup tego bezpiecznika graniczy z cudem, więc poczekam z naprawą do jutra :)

Sprawdź jeszcze wiązkę za prawym reflektorem idącą właśnie do pompy, potrafi się przecierać i robić zwarcie.

W moim wypadku było dość ostro poprzecierane, szkotem zabezpieczyłem + wsadziłem plastikową rurkę aby się nie przecierało, przy okazji naprawiłem spryskiwacz (zatkany ten trójnik) i w końcu działa dobrze czujnik od płynu do spryskiwacza :-) Dodatkowo na korku od lds naciołem ten "trójkąt" żeby hydro lepiej pracowało.
(podobno w mki nie trzeba, ale profilaktycznie to zrobiłem)

Najgorsze jest to że to wszystko przytrafia się mojej dziewczynie, a to kamień w lampę (autostrada), a to jakieś cegłówki na drodze przecinająca wąż, a to ktoś przetrze błotnik (w końcu cały malowałem 3 dni wcześniej) na szczęście auto mało pali, i jest proste w naprawie hehehe i jak moja dziewczyna nim nie jeździ to nawet się nie psuje :-)


Offline Piotr Ciechanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 v6 MKI
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2017, 18:44:54 »
Wg instrukcji powinno wymieniać go ASO.
Bezpieczniki MAXI znajdują się w komorze silnika, pod zwykłymi bezpiecznikami.
Ten od pompy ma chyba 40A. Jego przepalanie najczęściej powoduje kończąca się pompa.

Tak czułem że nie bez powodu są na tej skrzyńce zaczepy, ale nie chciałem ruszać, ale że będzie tam schowany to się nie spodziewałem, innymi kategoriami szukałem, wielkie dzięki! Oczywiście dziś niedziela i pewnie zakup tego bezpiecznika graniczy z cudem, więc poczekam z naprawą do jutra :)

Sprawdź jeszcze wiązkę za prawym reflektorem idącą właśnie do pompy, potrafi się przecierać i robić zwarcie.

W moim wypadku było dość ostro poprzecierane, szkotem zabezpieczyłem + wsadziłem plastikową rurkę aby się nie przecierało, przy okazji naprawiłem spryskiwacz (zatkany ten trójnik) i w końcu działa dobrze czujnik od płynu do spryskiwacza :-) Dodatkowo na korku od lds naciołem ten "trójkąt" żeby hydro lepiej pracowało.
(podobno w mki nie trzeba, ale profilaktycznie to zrobiłem)

Najgorsze jest to że to wszystko przytrafia się mojej dziewczynie, a to kamień w lampę (autostrada), a to jakieś cegłówki na drodze przecinająca wąż, a to ktoś przetrze błotnik (w końcu cały malowałem 3 dni wcześniej) na szczęście auto mało pali, i jest proste w naprawie hehehe i jak moja dziewczyna nim nie jeździ to nawet się nie psuje :-)

Bo tak to już jest z tymi naszymi kobietami widzi dziurę w drodze, to po co wyminąć najlepiej pełnym rozpędem się w nią wpierdzielić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2017, 20:45:18 »

Bo tak to już jest z tymi naszymi kobietami widzi dziurę w drodze, to po co wyminąć najlepiej pełnym rozpędem się w nią wpierdzielić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I tu się z Tobą nie zgodzę.
Kobiety zazwyczaj wpadają w dziurę próbując ją ominąć. A jeśli nawet ominie, to wpada w następną sporo większą. :D
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:03:16 »
No to mam problem i to dość poważny, bezpieczniki okazały się sprawne.
Co udało mi się sprawdzić:
- przyciski góra/dół działają, wyświetlacz pięknie pokazuję ze jest podniesiony lub też opuszczony
- lexia ku zdziwieniu wskazuje 0 błędów
- w pompę jest wpięta wtyczka (2kable) zasilająca oraz wzbudzacz ? (jeden kabel biały)
- gdy daję (na włączonym silniku) aby auto się podnosiło, brak napięcia na wtyczce (2kable) oraz na białym (jeden kabel), i to właśnie mnie zastanawia, bo chyba powinno w tym momencie się pojawić jakieś zasilanie
- sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (małe, średnie, maxi) te w środku jak i te pod maską oraz te 'maxi'

cały dzień na garażu i nie mam zielonego pojęcia co jest grane, i tu mam kilka pytań:

1. jeżeli daje aby auto się podnosiło to powinno się pojawić na kostce zasilającej napięcie ?
2. zasilanie w pompie ma 2 piny górny i dolny, który to plus ?
3. ile oraz jakie jeszcze bezpieczniki odpowiadają za zasilanie pompy/pompe

Wielki dzięki za jakiekolwiek sugestie oraz podpowiedzi :-)

Offline Wojtek Sidor

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: Była xantia,XM, jest BX 1.6 91r TOP,C6 2.7, c5 2.0 hdi
  • Zainteresowania: mechanika
  • Miejscowość: Elbląg
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2017, 23:07:53 »
Przejżyj dokładnie instalacje, najlepiej odchyl zderzak i wykręć lampe wtedy będziesz mial swobodny dostęp do instalacji.

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2017, 05:04:40 »
na schematach elektrycznych widzę że jest też przekaźnik który także odpowiada za pracę pompy, gdzie on się dokładnie znajduje ?

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: Bezpiecznik od pompy hydroactive
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2017, 19:51:51 »
na schematach elektrycznych widzę że jest też przekaźnik który także odpowiada za pracę pompy, gdzie on się dokładnie znajduje ?

sam sobie odpowiem, w mki jest on w pompie

najprawdopodobniej padła mi pompa, na wszelki wypadek założę nowy temat, ponieważ dziś pokonał mnie zbiornik z LDS, jak go zdemontować ?