Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.  (Przeczytany 32181 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2018, 19:45:08 »
Dokładnie. Póki nie pokażą w pełni zamontowanej jednostki z wszystkimi panelami to nie ma się co napalać. Z tego co widać na YT to oryginalny wyświetlacz jest cały czas podpięty. W ogóle rzeźba straszna. To musi się też zintegrować z systemem czujników parkowania inaczej bez sensu.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2018, 22:01:01 »
Chętnie zainwestował bym w coś sprawdzonego bo, ekran aż się prosi o obsługę dotykową :-)
Możesz zawsze zamontować SMEGa, w nim wszystkie opcje fabryczne działają.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2018, 23:17:04 »
Tylko gdzie kupić bo nigdzie nie znalazłem  :) ?

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 28, 2018, 23:41:34 »
Teraz na allegro jest 1szt, bez navi samo radio i druga sztuka w komplecie z ekranem, też bez navi. Ale i tak warto, fajna sprawa względem RT6. Mam u siebie taką i na pewno drugi raz też bym się zdecydował.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2018, 09:36:34 »
Radio widziałem ale kompletu z ekranem za chiny, możesz podrzucić linkiem ?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2018, 09:48:30 »
Teoretycznie w/g zdjęcia komplet z nawigacją ale lepiej zadzwonić i się upewnić http://allegro.pl/radio-citroen-c3-ds3-dotykowe-lcd-wyswietlacz-lif-i7238991312.html

A tu na 100% komplet bez nawigacji http://allegro.pl/citroen-c3-ii-ds3-radio-dotykowe-komplet-i7210022512.html#thumb/2

Nawigacje dotykowe, poza oczywiście tą z C5, pasują z C3II/DS3 i z BerlingoII/PartnerII (wszystkie po 2015 r.), z innych modeli Peugeota/Citroena nie pasują do C5.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 29, 2018, 09:51:58 »
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7217956724

W aukcji nie ma typu radia, to na pewno iv2, ale dopytaj o wersję fw.

Navi świetnie działa z iphone'em, mapy nie są najaktualniejsze, ale i tak nowsze niż w rt6.
Co do samej przekładki, to dużo jest o tym w wątku Jacka tutaj i na forum PKP.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2018, 09:55:25 »
Teoretycznie w/g zdjęcia komplet z nawigacją ale lepiej zadzwonić i się upewnić http://allegro.pl/radio-citroen-c3-ds3-dotykowe-lcd-wyswietlacz-lif-i7238991312.html
Jakiś czas temu tam pytałem, nie ma navi. To już łącznie 3 w tej chwili, ale wszystkie bez navi. Nawet myślałem u siebie z czasem kupić i zmienić na model z obsługą navi, ale chyba odpuszczę. Działa fajnie za pośrednictwem telefonu, jest też muza więc i zajęte USB nie przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2018, 10:06:35 wysłana przez Marcin Kaszka »
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 29, 2018, 09:57:06 »
Na zdjęciu jest niby ekran navi ale nie wiadomo czy to zdjęcie z auta dawcy

Można też szukać po numerach fabrycznych (te są sprawdzone, inne zbliżone numery mogą nie mieć nawigacji) no i w tych z Partnera/Berlingo brakuje ramki montażowej do C5/C3/DS3 ale jako samo urządzenie działają bezproblemowo czego przykładem zdaje się, że jest Marcin
9814196780 Niv C1, usb, lvds, kamera SW60... Citroen C5
9814196880 Niv C2, usb, lvds, DAB, kamera?, SW60... Citroen C3II/DS3
9815355480 Niv C2, usb, lvds, WiFi, DAB, kamera, SW61… Citroen C3 II/DS3
9814203880 Niv C1, usb, lvds, kamera? SW60... Partner/Berlingo II
9815355380 Niv C1, usb, lvds, WiFi, kamera? SW61... C3 II
9815356180 Niv C1, usb, lvds, WiFi, kamera? SW61... Partner/Berlingo II

Sporo info o smegu w C5 tutaj https://peugeotklub.pl/showthread.php?56522-C5-X7-wymiana-RT5-na-SMEG-SMEG
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2018, 10:15:35 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

lyczko

  • Gość
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 29, 2018, 13:17:24 »
Witam,
Panowie trochę mogę pomóc w temacie.
Kupiłem i zamontowałem u siebie no i mam takie uwagi, o których pisałem również na innym forum cytrynowym.


Radio wyposażone jest w adapter CAN, dzięki czemu wykrywa i wyświetla ustawienia klimatyzacji, obsługuję przyciski na kierownicy, wyświetla wskazania i piszczy podczas cofania (czujniki parkowania), odczytuje wskazania komputera i jest w menu opcja TPMS, ale nie wiem czy działa, bo nie mam czujników, dodatkowo pokazuje które drzwi się otwierają.

Jest to radio z obsługą i działaniem takie jak na filmiku, tylko ja kupiłem w wersji 8" (można wybrać różne rozmiary LCD): https://www.youtube.com/watch?v=lSMZblx9za8 https://www.youtube.com/watch?v=X40sgh1lxao
Podłączenie i montaż banalny, ale to jak ktoś będzie zainteresowany to opowiem. Musiałem dokupić jedynie adapter anteny FAKRA->DIN za kilka złotych.


Z minusów tak na szybko: -Radio gorzej zbiera fale, ale to ponoć wszystkie chińczyki tak mają, być może jakiś wzmacniacz tu pomoże.  EDIT: (Zamówiłem już odpowiedni, który ponoć rozwiązuję temat, cena 15zł na alledrogo)


-Czujniki parkowania przednie nie wyświetlają mi się graficznie na monitorze, odczyt ich jest bo pikają i na włączonym wstecznym (wtedy też jest wizualizacja czujników tylnych widać i przednie), ale pracuję nad tym z producentem, bo kontakt jest bardzo dobry i chcą to rozwiązać





Póki co to jeszcze nie jest wykończone, bo zwyczajnie nie mam czasu, ale myślę, że kwestia montażu to tylko zależy od pomysłu i chęci użytkownika.


Ja zamontowałem tak, aby zrobić jak najmniej przeróbek.


Jak widać posiadam wyświetlacz mono i posiadałem radio typu RD4. Byłem przekonany, że będę zmuszony przenieść wyświetlacz, bo nie chciałem go usuwać i nawet robiłem już testy z kabelkami czy to się uda i wyszły pozytywnie, ale jak widać okazało się, że przeniesienie nie jest konieczne.


Co trzeba wiedzieć, to wyświetlacz trzyma się radia/jednostki głównej na taki czterej wciskach, a łączy go elastyczna taśma ok. 30cm, którą można wymienić np. na 1m, więc nie ma obowiązku aby i jednostka główna i wyświetlacz były w jednym miejscu.


Odnośnie montażu to opcje były dwie:
1. Najpierw myślałem, że będę musiał wycinać w ramce wyświetlacza otwór pod radio i ogólnie, że będzie rzeźba z wykorzystaniem multiszlifierki itp.
Plan był taki, że wyciągam radio RD4 ze swojego miejsca i wkładam tam wyświetlacz oryginalny monochromatyczny, a nowe radio z wyświetlaczem leci na górę i trzeba będzie rzeźbić w plastikach.


2. Opcja druga to taka, że w miejsce RD4 wsadzam nowe radio, a tylko nowy wyświetlacz po przedłużeniu taśmy łączącej (nawet taką zakupiłem) go z radiem trafi gdzieś na górę i będzie mniej rzeźbienia.
Minus tego rozwiązania jest taki, że trzeba by zaślepić front radia bo jest on zwyczajnie brzydki, srebrny metalowy z uchwytami i konektorami do wyświetlacza.




Ostatecznie wybrałem opcję nr 1, ale wyszło dużo prościej, tzn.
Po zdjęciu ramki wyświetlacza mono, okazało się, że możliwy jest demontaż samego schowka na okulary przez co powstał dość duży otwór, niestety za mały żeby zmieściło się w nim radio 1DIN.
Samo radio wchodzi w miejsce gdzie była ramka po docięciu, a w zasadzie wyszlifowaniu kawałków plastiku po 1mm z obu stron, czyli praktycznie jest to niezauważalne.
W ten sposób udało mi się zamontować półkieszeń na radio, lecz radio dalej wystawało przed deskę i szykowałem się do cięcia ramki, a dokładniej poszerzeniu miejsca gdzie był schowek na okulary.


Niestety wyglądało by to dość nieestetycznie i radio z wyświetlaczem za mocno by odstawało od deski, w związku z czym odkryłem, iż w dziurze która powstała po zdjęciu całej rami deski rozdzielczej na jej końcu jest jakaś osłona plastikowa, która osłania wzmocnienie poprzeczne (gruba metalowa rura) i odstaje od tej rury na około 2-3cm.
Po sprawdzeniu ze jest to tylko plastik osłaniający i nie jest to żadna ścianka jakieś wentylatora lub innego elementu stwierdziłem, że najlepiej dla estetyki będzie wyciąć jej kawałek na szerokość radia.
Dzięki temu jakiekolwiek przeróbki powstały w miejscu niewidocznym dla oka i nawet jeżeli kiedyś będziemy zmuszeni zdemontować radio i przywrócić auto do stanu fabrycznego to nie sposób będzie tego dojrzeć bez demontażu ramki wyświetlacza.
Dzięki temu wycięciu radio wsunęło się głębiej, i mogłem założyć bez problemu ramkę bez jakiegokolwiek cięcia,a uchwyty na lcd przeszły bezproblemowo przez otwór po schowku.
Co ważne sposób ten spowodował, że radio zostało dociśnięte przez ramkę, co fajnie usztywniło całość i jest nie do wyjęcia bez jej demontażu (takie antykradzieżowe zabezpieczenie :-p ).


Co do samych połączeń to kostki iso podłączone do oryginalnego radia i tego nowego są na tyle długie i jest spora przestrzeń między górą (gdzie wyświetlacz i nowe radio) a dołem gdzie kostki ISO dochodziły, że nie trzeba nic w instalacji przerabiać. Podłączamy i działa, jest nawet zapas żeby wsadzić rękę w miejsce po starym radiu i sobie coś pogmerać w przewodach.
Ja musiałem dokupić tylko przejściówkę anteny radiowej, gdyż RD4 miało złącza FAKRA a nowe radio DIN, ale to koszt kilka złotych i nawet ułatwiło podłączenie samej anteny bo sam adapter ma z 15cm i przedłużył trochę przewód.




Odnośnie instalacji to pozostaje nam jeszcze wyprowadzić gdzieś antenę GPS, mikrofon i ewentualnie jak ktoś chce to USB/AUX.
Antenę GPS co widać na zdjęciu wyprowadziłem na deskę za nawiew, kabel był wprawdzie długi, że wystarczyłoby go do pociągnięcia słupkiem w okolice lusterka wstecznego.
Miejsce na desce jest o tyle fajne, że po zdjęciu ramki jest spory prześwit do nawiewów i włożenie tam tej niemałej anteny nie był problemem  i można było ją tam położyć bez wykonania najmniejszego uszkodzenia deki, czy kratek nawiewu. (Docelowo będzie podklejone na taśmę dwustronną, bo się aktualnie lekko buja na boki i jest nie symetrycznie położone względem deski.)
Mikrofon ma bardzo długi kabel i prawdopodobnie pójdzie po słupku gdzieś w okolicy oryginalnego mikrofonu (czyt. okolice lampki), bo aktualnie wychodzi z okolic miejsca po radiu i jest dociśnięty lekko kieszenią
Złącza USB (są dwa) i jedno złącze aux - mam zamiar wypuścić w miejsce gdzie było radio RD4, aktualnie założyłem tam uniwersalną kieszeń 1DIN ( nie jest jeszcze wciśnięta na maxa na zdjęciu). Tu rozważam dwie opcję albo montaż na końcu kieszeni, tj, w środku albo montaż na równi z innymi elementami kokpitu na zaślepce 1DIN, którą również zakupiłem już.
Złącze USB/AUX wyprowadzę za pomocą takiej przedłużki:

natomiast kieszeń mam taką:
http://allegro.pl/kieszen-maskownica-kaseta-schowek-1din-188x58x105-i6655348238.html
lub zaślępkę (bardzo mocno się wciska, żeby ją demontować musiałem wyciągnąć dolny schowek (w moim przypadku uchwyty na kubki) i wypchnąć ją od tyłu):
http://allegro.pl/zaslepka-wneki-po-radiu-1din-czarna-uniwersalna-i6518461469.html


Na zdjęciu widać jeszcze, że pod nowym wyświetlaczem, w miejscu gdzie był schowek jest trójkątna dziura, ale ja akurat mam drugą ramkę, którą wymieniałem bo pękły mi zawiasy tego schowka i wytnę kawałek tej klapki i wkleję tak, żeby nie było widać dziury, aczkolwiek jest to też jakieś miejsce na wyprowadzenie jakieś usb, aux jack'a lub może mikrofonu? jak kto chce.


Na zdjęciu ekran wygląda jakby był mocno przesunięty w prawo, ale w praktyce jest praktycznie równomiernie ułożony względem oryginalnego wyświetlacza i problemu z jego obsługą nie ma.


Oczywiście można by spróbować całość przesunąć w stronę kierowcy, ale wtedy musielibyśmy dokonać sporych przeróbek pod radio lub wykonać jakieś specjalne mocowania dla lcd.


Co ważne, to wyświetlacz na jednostce centralnej trzyma się na uchwytach które możemy przekręcić w inne położenie, tj. wyżej lub niżej.
U mnie jest zamontowane w najniższej pozycji, tak by nie zasłaniało pomarańczowego wyświetlacza, natomiast przy najwyższej pozycji dolna krawędź monitora odsłaniała by tą srebrną listwę ozdobną.


Tu widać sposób łączenia radia z wyświetlaczem (w zestawie są jeszcze uchwyty przedłużające/oddalające odległość lcd od radia)



Wspomniana całość po wstępnym montażu, bez LCD (widać tu mocowanie):


Z LCD:






PS.
Dorzucam jeszcze jedno zdjęcie podczas montażu, widać za kieszenią wycięty, jeszcze nie oszlifowany plastik w celu pogłębienia otworu.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 29, 2018, 13:45:10 »
Hmmm....
Można i tak. :)
Ale i tak wolę smega, gdzie wszystko działa i pasuje  :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 29, 2018, 18:39:01 »
Witam,
Panowie trochę mogę pomóc w temacie.
Kupiłem i zamontowałem u siebie no i mam takie uwagi, o których pisałem również na innym forum cytrynowym.
.....
Szczerze to zazdroszczę zapału i dobrej zabawy bo fajnie tak kombinować :-)

Dla mnie jednak wbudowany ekran jest zdecydowanie bardziej elegancki. Może gdyby był delikatnie mniejszy ( ten chyba jest wyższy od ramki) warto było by kupić całą ramkę na zamówienie i efekt był by genialny.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 29, 2018, 18:47:31 »
Hmmm....
Można i tak. :)
Ale i tak wolę smega, gdzie wszystko działa i pasuje  :)

Co to ten smeg?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 29, 2018, 19:05:02 »
Hmmm....
Można i tak. :)
Ale i tak wolę smega, gdzie wszystko działa i pasuje  :)

Co to ten smeg?
w skrócie jest to dotykowy ekran

lyczko

  • Gość
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 29, 2018, 19:45:04 »
Wszystko zależy co kto lubi. Ja chciałem mieć Androida i w miarę mocne parametry ( dostałem wersję z 4gb ramu), więc wybrałem taką opcję. Oczywiście są rozwiązania bardziej dedykowane, tj. z ramką, ale są właśnie albo na windowsie Ce albo na słabych parametrach.

W mojej wersji na plus jest to, że jest to radio uniwersalne i w zasadzie będzie pasować do każdego innego auta po dokupieniu dekodera Can ( jest plug & Play), a dzięki braku ingerencji w deskę rozdzielczą będę mógł błyskawicznie przywrócić samochód do stanu fabrycznego.

Offline Artur Śmigielski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Włocławek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Exclusive 2009 2.0 PB+LPG
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Włocławek
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 29, 2018, 20:00:05 »
Wszystko zależy co kto lubi. Ja chciałem mieć Androida i w miarę mocne parametry ( dostałem wersję z 4gb ramu), więc wybrałem taką opcję. Oczywiście są rozwiązania bardziej dedykowane, tj. z ramką, ale są właśnie albo na windowsie Ce albo na słabych parametrach.

Mi chodziło dokładniej o zainstalowanie takiego lub ewentualnie z mniejszym ekranem ale ramkę zlecić do wykonania. Wiem, że jest to możliwe w niektórych firmach zajmujących się elementami plastikowymi, koszt nie jest mały ale za przyjemności płaci się podwójnie :-)

W mojej wersji na plus jest to, że jest to radio uniwersalne i w zasadzie będzie pasować do każdego innego auta po dokupieniu dekodera Can ( jest plug & Play), a dzięki braku ingerencji w deskę rozdzielczą będę mógł błyskawicznie przywrócić samochód do stanu fabrycznego.

To rzeczywiście duży plus.

lyczko

  • Gość
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2018, 20:54:56 »
Akurat radia tej marki można kupić z wyświetlaczami o różnych rozmiarach i były nawet 7", więc myślę, że byłaby spora możliwość zamontowania tego w oryginalnej ramce, ale tak jak pisałem co kto lubi :-)

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 29, 2018, 21:31:49 »
Hmmm....
Można i tak. :)
Ale i tak wolę smega, gdzie wszystko działa i pasuje  :)

Co to ten smeg?
Radio montowane fabrycznie w C5 od 2015r. Zerknij do instrukcji od 07.2015 http://service.citroen.com/ACddb/

Jak się wpisze smeg w wyszukiwarce to wyświetlają się lodówki :)
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Hlibowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.2 HDI Exclusive 2012 r., Lancia Kappa 2.4 JTD
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 30, 2018, 17:09:35 »
...
Navi świetnie działa z iphone'em, mapy nie są najaktualniejsze, ale i tak nowsze niż w rt6.
..

Ale przecież RT6 ma na bieżąco wydawane oficjalne mapy. Ostatnie chyba są ze stycznia 2018.
Fotoradary i miejsca niebezpieczne są z tego miesiąca.

Jakoś nie lubię obsługiwać interfejsów dotykowych w czasie jazdy.
Przyciski są dla mnie bardziej komfortowe. Ale wiadomo, kwestia gustów.
Co daje więcej SMEG niż RT6, bo też się kiedyś zastanawiałem (pomijam touch)?
Z tego co wiem, to maja pewnie moduł video, co umożliwia bezpośrednie podłączenie kamery cofania do radia.
W RT6 tylko w niektórych wersjach chyba były.

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 30, 2018, 18:55:04 »
Ale przecież RT6 ma na bieżąco wydawane oficjalne mapy. Ostatnie chyba są ze stycznia 2018.
Fotoradary i miejsca niebezpieczne są z tego miesiąca.

Tak, miałem najnowsze mapy w RT6. I NIE MA tam dróg oddanych 2 lata temu - ok, może niektóre są, ale na dwóch przypadkach przekonałem się że nie. W ASO powiedzieli że mapy są lekko rok do tyłu. Jak się doda jeszcze rok, to się zgodzę. Te mapy może są nowe, ale drogi na nich niekoniecznie.

A co do wygody - jak kto woli, zgodnie z tym co napisałeś. Mnie żaden fizyczny przycisk którym musisz celować na ikonkę z właściwą literką nie przekona bardziej, niż możliwość naciśnięcia od razu właściwej litery na ekranie. Do tego na iphonie wpisuję nazwę firmy gdzie jadę i już, bez klepania miasta, ulicy, numeru.
W rt6 porażką jest też katalog z adresami, którego nie można edytować. Więc jak nam zależy na ostatnim zapisanym adresie, a nie potrzebujemy już np. drugiego na liście, to przy zapisaniu kolejnego tracimy ten ostatni, a drugi staje się trzecim.
Tak samo nie ma możliwości nadać nazw tym adresom. Mój dom widniał jako współrzędne, i nie można tego zmienić.

Po prostu ergonomia smega vs RT6 jak dla mnie pogrąża RT6.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 30, 2018, 19:05:08 »
A jeszcze co do kamery cofania - moje RT6  jej nie obsługiwalo. Wymiana RT6 na obsługujące RT6 miała mnie kosztować 200zł.
Nawet sie zdecydowalem już na to, ale wtedy wczytalem się w temat smega - wymiana kosztowała mnie... 200zł
Smeg 400zł
Ekran + kabel 700zł
za mojego RT6 z ekranem wzięłem 900zł.

Niestety później te durne przyciski i zaślepka na radio to... chyba 600zł wyszło :(

Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 30, 2018, 19:23:21 »
Rzeźba w g..... . Masakra, że Wam się chce, no  i druga sprawa to finansowa  :-[ . Ja nie mam navi w aucie, i bardzo dobrze. Dlaczego tak twierdzę, ano dlatego, iż w poprzednim aucie miałem RT3 z nawigacją i oczywiście "najnowsze" mapy, które były stare jak świat, więć i tak uzywałem telefonu.
W życiu nie wydałbym 2000 PLN na takie badziewie jak nawigacja. Wolę mieć schowek  ;D .
Oczywiście nie jest to krytyka, ale moje zdanie, z którym nikt absolutnie nie musi się zgadzać  :P .
Pozdrawiam

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 30, 2018, 19:52:39 »
Oczywiście każdy jak lubi tak robi.
Telefon który używam normalnie nie nadaje się do navi - zawsze dzwoni gdy trzeba skręcić - prawo Murphy'ego :). A poza tym zwyczajnie nie lubię dodatkowych gadżetów poprzyczepianych w aucie. W tej chwili mam uchwyty jeszcze, ale niedługo z czystym sumieniem je pozdejmuję :) .
A przy smeg'u nie ma żadnej rzeźby, to fabryczne rozwiązanie i wszystko pasuje - poza nieznaczną walką z kabelkami których przecież nie widać.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 30, 2018, 21:16:37 »
Navi uruchomione na telefonie nie wycisza muzyki w radiu i nie przekazuje komunikatów głosowych na głośniki. Jest też mniej dokładne od wbudowanego i na rozbudowanych węzłach na autostradzie potrafi się zgubić. Po mieście to nie robi wielkiej różnicy, ale czasami trzeba by nadrabiać kilkadziesiąt km, jak się nie trafi w odpowiedni zjazd.

Jak się kręcę wokół komina to Google Mapy z telefonu dają radę. Jednak zdaża się, że robię po 6-8 tys. km autostradami miesięcznie, wtedy wygoda i dobra integracja nawigacji z autem już robi dużą różnicę.

Offline Marcin Hlibowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.2 HDI Exclusive 2012 r., Lancia Kappa 2.4 JTD
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Chińska nawigacja z Alliexpres w c5 x7.
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 30, 2018, 21:23:35 »
A jeszcze co do kamery cofania - moje RT6  jej nie obsługiwalo. Wymiana RT6 na obsługujące RT6 miała mnie kosztować 200zł.
Nawet sie zdecydowalem już na to, ale wtedy wczytalem się w temat smega - wymiana kosztowała mnie... 200zł
Smeg 400zł
Ekran + kabel 700zł
za mojego RT6 z ekranem wzięłem 900zł.

Niestety później te durne przyciski i zaślepka na radio to... chyba 600zł wyszło :(
Ok, rozumiem.
A o jakich przyciskach i zaślepce piszesz przy wymianie RT6 na SMEG?
To co mi przeszkadza w RT6, to że próbuje się łączyć z telefonem tylko przez pierwsze 30 sekund i że nie obsługuje żadnych list plików muzycznych typu np. m3u