Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu  (Przeczytany 2893 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« dnia: Wrzesień 20, 2017, 23:20:56 »
Witam, zakładam kolejny wątek aby jakoś po słowach kluczowych można było odnaleźć i ten temat w przyszłości.

Pytanie: czy można przypisać nową pompę hydroactive do samochodu ? (np. C5 MKI 2.0 HDI)

wszędzie piszą że najłatwiej podmienić elektronikę, lecz co jeżeli to właśnie elektronika poszła ?
czy oznaczenie na pompach H1 oznacza brak sport a H2 sport ?, jeżeli nie mam trybu sport to szukać pomp z oznaczeniem H1?
czy za pomocą lexia można przypisać nową pompę do samochodu ? robił to ktoś ? :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 23:57:33 wysłana przez Tomasz Kaźmierczak »

Offline tomasz jakubczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 657
  • Skąd: olsztyn
  • Posiadany samochód: , c5 2.2hdi 2002 , c8 2,2 hdi 2004.jumper 2,8 hdi 2006. kiedyś 406 hdi 2.0 pez fap,jumpy 1,9D 1999
  • Zainteresowania: stare motocykle marki horex. F1
  • Miejscowość: olsztyn
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:45:52 »
Też było napisane, każdy tworzy swoje tematy zamiast dopisywać się do tych co są już na forum a potem pisze ze nic nie znalazł..


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:12:10 »
Też było napisane, każdy tworzy swoje tematy zamiast dopisywać się do tych co są już na forum a potem pisze ze nic nie znalazł..

ohhh.. na początku chciał bym zaznaczyć że nie szukam zwady
wieże że było napisane, użyłem lupki, google a nawet szukałem na zagranicznych forach
nigdzie nie znalazłem "tutoriala jak to zrobić" ale nie mówię że go nie ma

zauważ że nawet jak tworzę nowy temat, staram się nie robić burdelu, i każdy temat nawet jak go sam
rozwiąże to pozostawiam po sobie dość obszerny opis, tak aby przyszła osoba, miała troszkę łatwiej

czasami jak szukałem rozwiązania problemów, znajdywałem IDEALNIE pasujący problem
a poniżej odpowiedz "było sto razy pisane" takie odpowiedzi doprowadzają do !@#$% bo najzabawniejsze
jest to że mimo wszystko nagle nie udaje się znaleźć

szanuje osoby które mimo wszystko coś napiszą, cokolwiek, 1 zdanie a czasami naprawdę ratuje

aż 5 osób do mnie napisało wiadomość prywatną po ostatnim poście a nawet jedna osoba zaoferowała mi pomoc w kupnie pompy (pozdrawiam) - czasami wyluzuj :)

Pozdrawiam i czekam nadal,

wiem już że można przełożyć elektronikę i nie trzeba nic robić
ale może ktoś nie przekładał elektroniki i udało mu się zrobić i wie jak i chętnie się pochwali ? :-)



Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:47:45 »
Ja swego czasu wymieniałem pompę u mojej małżowiny w MkII i nic nie trzeba było przypisywać. Wymieniłem, dmuchnąłem ciśnieniem i zawieszka ożyła. Wymiana kalkulatora to owszem, ale samej pompy...
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2017, 15:59:03 »
Przyznam szczerze, że nie pamiętam już czy wymieniałem sam silnik, czy całą pompę.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2017, 00:08:23 »

Zapewne sam silnik :)  tzn. pompa bez sterownika :) tak jak ja, bo wówczas każdy pasuje :) nie ważny rodzaj pompy :)


czyli nie ma znaczenia jaki rodzaj kupie ? H1 (bez sport) czy H2 (sport) przerzucam elektronikę i jest ok ?

Czy za pomocą Lexia można telekodować nową pompę ?

Offline Wojtek Sidor

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: Była xantia,XM, jest BX 1.6 91r TOP,C6 2.7, c5 2.0 hdi
  • Zainteresowania: mechanika
  • Miejscowość: Elbląg
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2017, 17:11:12 »
Nie ważne, ktos tam cos pisał o jakimś dodatkowym króćcu, że się różni ale mozna było zaślepić. Ja tez kupiłem pompe ze sportem do mojego bez i pasowała p&p

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2017, 22:15:32 »
Dziś doszła używana pompa, niestety elektronikę trza było przekładać (czego się najbardziej obawiałem) inaczej samochód nie chciał zapalić i wywalał błąd. Podmiana elektroniki pomogła, rzeczywiście 4 śruby, niestety nie wiem czy za pomocą lexii dało by się przypisać starą elektronikę.

Najlepsze jest to że nowa pompa jest mega cicha w porównaniu do poprzedniej (czyli tama już wcześniej szlag brał)
Wlałem nowy LDS, zawieszenie zdecydowanie lepiej pracuje, nie wiem czy to za sprawą LDS czy nowej pompy

Wspomaganie kierownicy jakoś dziwnie chodzi, muszę doczytać czy coś się odpowietrza, chyba że ktoś wie gdzie :-)

Przy wymianie pompy, rzeczywiście trza zapodać pompką trochę ciśnienia, inaczej pompa nie chciała załapać (zero reakcji)
zdjąłęm wężyk od powrotu (ten mały na samej górze) zatkałem korek ręką, kilka razy pompką i pompa ożyła.






Offline Marcin Kostur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK1 HATCHBACK 1.8i 16V 2004r.
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2017, 22:31:52 »
Wspomaganie kierownicy jakoś dziwnie chodzi, muszę doczytać czy coś się odpowietrza, chyba że ktoś wie gdzie :-)

Podobno może pomóc kilka pompek autem z odkręconym korkiem zbiornika i w pozycjach min/max skręt kierownica lewa/prawa też max.

OIDP jest wątek na forum

Offline Tomasz Kaźmierczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Saxo, C4, C5
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: jak przypisać nową pompę hydroactive do samochodu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2017, 20:17:15 »
Rzeczywiście sposób działa, wielkie dzięki! Kierownica na nowym LDS śmiga jak szalona, aż za lekko :-)