Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu  (Przeczytany 2956 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Turczyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2012 2.0 RHH
  • Miejscowość: Zamość
2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« dnia: Październik 01, 2017, 10:34:52 »
Hej wszystkim, od jakiegoś czasu przy ruszaniu miałem problem z takim jakby podskakiwaniem/drganiem prawej strony układu napędowego, większość powie że to dwumas/sprzęgło ale ani na pedale nic nie czuć ani nie słychać nic z okolic skrzyni, podejrzewam półoś ale czy na pewno?

- Podczas ostrego przyśpieszania koło prawe zaczyna boksować/podskakiwać
- Podczas ruszania delikatnego czuć w momencie jak auto zaczyna się toczyć też jedno takie lub dwa przeskoczenia koła, czasem jak zapnę drugi bieg to na budę przenosi jeszcze takie drganie chwilowe tuż po zapięciu 2

Jakieś pomysł? wcześniej wymieniłem dolną poduszkę i temat tak jakby znikł a ostatnio pojawił się ponownie ( czy mogła tak szybko zerwać się nowa poduszka ? oryginał  ) podjadę dziś jeszcze na szarpaki żeby profilaktycznie sprawdzili mi zawias czy nie ma nigdzie luzów.

Offline Dariusz Turczyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2012 2.0 RHH
  • Miejscowość: Zamość
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2017, 09:56:17 »
Nikt nie ma pomysłu ?, jak bym był pewny że to sprzęgło to bym wymienił komplet z dwumasem bo i tak już pewnie pora na to ~175kkm

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2017, 12:02:01 »
Dla mnie sprzęgło nie ma nic do tego, bardziej np ASR podczas ruszania wykrywa poślizg koła i przyhamowuje to które się ślizga. Kontrolka nie sygnalizuje załączenia się ASR? Może być problem z czujnikiem ABS.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Dariusz Turczyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2012 2.0 RHH
  • Miejscowość: Zamość
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2017, 15:01:34 »
Dla mnie sprzęgło nie ma nic do tego, bardziej np ASR podczas ruszania wykrywa poślizg koła i przyhamowuje to które się ślizga. Kontrolka nie sygnalizuje załączenia się ASR? Może być problem z czujnikiem ABS.
Też trochę myślałem o tym ale nie zauważyłem żadnego komunikatu sprawdzę dziś z wyłączonym ESP

Offline Sławomir Cyprys

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 1 027
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 16V '08 Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2017, 20:41:40 »
Miałem dokładnie taki efekt, jak również inny klubowicz, ale u nas to benzyna. Też cudowaliśmy, szukaliśmy przyczyny. Nikt nie myślał o sprzęgle (bo mieliśmy przebiegi sporo poniżej 100 tys. km. No i w benzynie nie ma dwumasy. Przy ok.80 tys. posypało mi się łożysko oporowe i zostałem zmuszony do zmiany sprzęgła. Od tej pory (a mam trochę ponad 130 tysięcy) jest spokój, kolega Marcin również zmienił sprzęgło i efekt także zniknął. Nie wiem, co to mogło mieć wspólnego ze sprzęgłem, ale po prostu, podskakiwanie prawego koła ustąpiło.....
przez 12 lat był BX 15 TGE 1991 208 kkm :-)
przez kolejne 5 lat Xantia 2,0 16V '98

Offline Dariusz Turczyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2012 2.0 RHH
  • Miejscowość: Zamość
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2017, 08:17:14 »
No to chyba czeka mnie inspekcja sprzęgła i przy okazji sprawdzę półoś i wymienię olej w skrzyni ;) dziś akurat jechałem do pracy i efektu praktycznie nie było ;)

Offline Dariusz Turczyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Zamość
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2012 2.0 RHH
  • Miejscowość: Zamość
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2017, 09:52:44 »
Dziwna sprawa od wtorku nie czuję już żadnych drgań przy ruszaniu :/ przeszło mu? :D temperatura na zewnątrz trochę spadła może to mieć jakiś wpływ na sprzęgło ?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 2.0 HDI manual podskakiwanie/drganie prawego koła przy ruszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2017, 20:12:02 »
Nie wiem, co to mogło mieć wspólnego ze sprzęgłem, ale po prostu, podskakiwanie prawego koła ustąpiło.....

Możliwe że podczas wymiany sprzęgła kiedy trzeba było rozpiąć półosie, możliwe że też czujnik ABS, coś się "naprawiło".
Lexia, VCDS, MPPS