Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki  (Przeczytany 52888 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 12, 2017, 22:18:49 »
Uff. Udało się :) myślałem że temat siatki się już nigdy nie wyjaśni :)

Wysłane z niewiadomo czego.


Tu właściwie nie chodziło o siatkę, ale o zmyłkę z tylnymi, bocznymi poduchami. :)  A byłoby szybciej, gdybym nie musiał tego szukać po necie. ;)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 13, 2017, 08:58:12 »
mam fabryczny pakiet bezpieczeństwo
i po wklepaniu VIN wygląda to tak:

Poduszka powietrzna boczna przednia - Poduszka pow. boczna. klaki piersiow. PRZ.+TLN.

pozycja Zabezpieczenie tylnego pasażera mam Bez ochrony pasażera TLN. - ale to po prostu siatka w tourer którą sobie dokupiłem

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 13, 2017, 16:38:28 »
A Paweł chciał mi airbagi w tylnej kanapie montować, jako zabezpieczenie pasażera tył w sedanie, i co teraz ja już dziury powycinałem
:)
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 13, 2017, 17:28:52 »
Ale w sedanie to raczej tej siatki nie ma?

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 13, 2017, 19:28:39 »
mam fabryczny pakiet bezpieczeństwo
i po wklepaniu VIN wygląda to tak:
Poduszka powietrzna boczna przednia - Poduszka pow. boczna. klaki piersiow. PRZ.+TLN.
pozycja Zabezpieczenie tylnego pasażera mam Bez ochrony pasażera TLN. - ale to po prostu siatka w tourer którą sobie dokupiłem
Kiedyś, przy kupnie rzeczywiście był "Pakiet Bezpieczeństwo" składający się z: „Alarm z ryglowaniem zamków” oraz „Poduszki powietrzne boczne z tyłu”. Teraz, przy sprzedaży swojego cuda, możesz też tak to nazwać. :)
Jednak w opisie VIN w CS każda literka może być ważna więc ten pakiet przekłada się (wg wstępnego rozeznania!) na 3 pozycje w opisie VIN:

1)   PODUSZKA POWIETRZNA BOCZNA PRZEDNIA:   PODUSZKA POW. BOCZN. KLATKI PIERSIOW. PRZ.+TLN. +
2)   STEROWANIE RYGLOWANIEM:   ZAMEK SUPER BLOKADA
3)   ALARM ANTYWŁAMANIOWY:   ALARM WOLUMETRYCZ+PERYMETRYCZ-STANDARD

Te pozycje  2 i 3 powinieneś rozwinąć w opisie na OTOMOTO, tak jak jest to opisane w instrukcji obsługi, bo to nie jest tylko zwykły zamek i zwykły alarm.

Pewnie Koledzy pewnie zwrócili uwagę na absurd w rozwinięciu opisu VIN, że poduszka boczna przednia składa się z kilku poduszek, w tym tylnej kanapie i jeszcze ten „+” na końcu. Ten punkt pierwszy wymaga moim zdaniem jeszcze głębszej analizy, żeby nie było żadnych wątpliwości, że chodzi też o tylne poduszki boczne. Ale to już nie w tym temacie.
Dla perfekcjonistów dodam, że w opisach VIN dodaję „:”. :)


Ale w sedanie to raczej tej siatki nie ma?

Przepraszam Cię, bo zapomniałem że wspomniałeś o posiadaniu kompletu siatek. A co do siatki w instrukcji obsługi, to wymienia ona ją tylko dla Tourera. Natomiast jeżeli ktoś przewozi na półce pod oknem pieska z ruszającą się głową, to może i by się przydała. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 22:30:55 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

dziara

  • Gość
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 15, 2017, 20:43:28 »
Nie mam tej siatki, a wyposażenie mam odpowiednie, jest wszystko oprócz tej siatki, webasto i deski w skórze z czego akurat się cieszę  :)
A ja akurat z tej deski w "czeko-skórze" jestem akurat zadowolony...Jeszcze jak ją ładnie pielęgnuję to wygląda ładnie...No ale wymaga wiecej  nakładów pracy... ;D. Webasto mi w sumie nie brakuje (miałem kiedyś w innym samochodzie tylko tam w jednej "tubie" była zarówno pozioma roleta jak i pionowa siatka, a w C5 są dwa elementy) bo wnętrze moim zdaniem nagrzewa się szybko...Roleto-siatkę w bagażniku mam cały czasy rozpiętą...Wg. mnie to akurat powinno być obowiązkowe wypsażenie wszystkich kombi...Jako gadżet u mnie jest też lampka led przymocowana na giętkim ramieniu nad prawymi tylnymi drzwiami-do czytania (dzieciom się przydaje...).

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 17, 2017, 09:40:22 »
Czy w MkIII hdi też jest ta grzałka w nagrzewnicy? Gdzie w lexii można sprawdzić czy jest aktywna? Jak mam w vinie kraje o zimnym klimacie to raczej powinna być aktywna? Mój obecny silniczek dużo dłużej się nagrzewa niż 2,2hdi, który miałem wcześniej i przed zimą muszę posprawdzać czy ogrzewanie będzie dobrze działać. W 2.2hdi w zimie miałem wyższą temperaturę płynu po dojeździe do pracy niż teraz jak jest jeszcze ciepło.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 17, 2017, 10:24:34 »
Dzięki, dzisiaj sprawdzę.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 18, 2017, 10:39:31 »
Zmieniłem na bardzo zimny (-30C +37C) bo nie było już większej opcji. Zmieniłem też indeksowanie lusterka na tak, ale przy cofaniu nie zauważyłem aby coś się działo. Czy w MK3 nie ma już tej opcji czy u mnie nie działa?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 18, 2017, 10:40:43 »
U mnie indeksowanie działa

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 18, 2017, 10:48:03 »
A w jakim położeniu masz suwak od lusterek? U mnie są 3 strzałki, u Ciebie też czy jeszcze coś dodatkowo? Czy do indeksacji musi być specjalne lusterko? Mam składane elektrycznie.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 18, 2017, 10:54:47 »
A w jakim położeniu masz suwak od lusterek? U mnie są 3 strzałki, u Ciebie też czy jeszcze coś dodatkowo? Czy do indeksacji musi być specjalne lusterko? Mam składane elektrycznie.
Kuknij na wersje oprogramowania BSI od 8.15 ją wykastrowali, nr OPR nie pamiętam. Jeśli jednak ją posiadasz to trzeba pochylanie ustawić.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 18, 2017, 11:08:07 »
Zmieniłem też indeksowanie lusterka na tak, ale przy cofaniu nie zauważyłem aby coś się działo. Czy w MK3 nie ma już tej opcji czy u mnie nie działa?

Sama zmiana w DiagBoxie to zdecydowanie za mało. Do działającej indeksacji potrzeba lusterek z mechanizmem odczytywania położenia, modułu od indeksacji w prawych drzwiach oraz dodatkowych przewodów łączących lusterko lewe i prawe. Możesz sprawdzić na service.citroen.com jakie masz lusterka, ale skoro w BSI było to wyłączone to na 99,9% nie masz fizycznie takiej opcji.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 18, 2017, 11:49:12 »
Ostatnia odpowiedź najbardziej by mi pasowała :)
Tylko jak to skonfigurować? Włączyć wsteczny i przesunąć prawe lusterko w dół?

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 18, 2017, 11:53:47 »
Ustaw przelacznik lusterka na to  wg którego chcesz "nawigować" podczas cofania, wrzuć wsteczny, ustaw lusterko tak jak Ci pasuje. Po wrzyceniu D lusterko powinno wrócić do pozycji wyjściowej a przy kolejnym wrzuceniu R ustawi się zgodnie z tym jak je wcześniej ustawiłeś.

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 18, 2017, 11:57:54 »
Dzięki, dzisiaj spróbuję, może mam to indeksowanie.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 18, 2017, 12:06:54 »
Masz tutaj wycinek z instrukcji. Trzeba pamiętać o wybraniu lusterka przełącznikiem  żeby się odpowiednio ustawiło. ( już w normalnej eksploatacji  po oddzielnej konfiguracji każdego z nich )
Floating on ;)

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 18, 2017, 12:25:22 »
To wszyscy zainteresowani wiedzą :)
natomiast z racji MAX wypasu w C5 III 3.0 V6 HDi u Artura może wystarczy tylko skonfigurować :)

Nie spodziewałbym się, że Citroen dał cały hardware dla indeksowanych lusterek, który jest na pewno droższy w produkcji od zwykłych lusterek i nie doklikał tego w BSI :)

Jestem ciekaw co wyjdzie u Artura.

U mnie Exclusive z 2011 z pakietem Criollo, HiFi, itd. nie ma indeksowanych lusterek. Natomiast mój drugi Exclusive z 2009 ma indeksowane lusterka.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 18, 2017, 14:07:56 »
Dzięki wszystkim za info, to będzie chyba jedna z prostszych rzeczy do sprawdzenia w tym aucie :)
Dam znać o efektach. Polityka PSA w kwestii wyposażenia aut jest często zaskakująca...

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie ogrzewania - te 2 opcje na dole. Co to jest ta strategia dogrzewania zimnego silnika i czy moge użyć do tego fabrycznego webasto? Ta ostatnia opcja to się włacza jak webasto jest wstawiane przez ASO?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 18, 2017, 14:58:42 »
No dobra, dzięki, zakupiłem chociaż za tą kasę można kupić dużo fajniejszych latarek, ale nie lubię pustych dziur w aucie :)

Chciałem Ci odpisać, że jak się boisz "wtopy zakupowej" to po 1.11 bym Ci potwierdził po przymiarce :)

No więc latarka pasuje ale nie działa :)
Tzn działa połowicznie bo włącza się lampka bagażnika, ale sama latarka nie działa. Myślałem, że jak będzie podłączona do auta to się doładuje, ale po 2 dniach brak oznak życia więc albo żarówka albo bateria. Wiesz może jak się ją rozbiera bo nie widzę żadnych śrubek? Więc tak to jest z oszczędnościami :) Wysłałem reklamację , zobaczę co odpiszą.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 18, 2017, 19:39:08 »
W C5 z boku latarki jest W5W.Po wyciągnięciu klosza jest dostęp do żarówki.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 18, 2017, 21:40:02 »
Jeszcze mi się przypomniało klimatyzacja okrojona z czujnika zanieczyszczenia powietrza oraz z wirtualnymi czujnikami temperatury :)

Że jak? Jakie wirtualne czujniki temperatury?

Tak są.
Co to są te wirtualne czujniki?

Z tego co pamiętam, to fizycznie jest tylko czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Przetworzone z niego dane idą też na wyświetlacz temperatury oleju.
Ma ktoś symbol tego czujnika temperatury oleju? A może ktoś wie od kiedy oskubali z niego C5 X7 lub czy w ogóle był w niej kiedykolwiek?
Tak mi się przez przypadek otworzyła pierwsza strona, chodzi o to że fizycznie nie ma czujników temperatury nawiewu, temp "tworzona" jest po przez obliczenia czujnika nasłonecznienia, temp płynu chłodzącego, czasu postoju, temp zewnętrznej, ilości osób w aucie, czy mamy szyberdach, czy szyby są zamknięte itd. W obliczeniach są widełki czy auto stało więcej niż 5 godz, 15 min, czy 30 min odpowiednio do danych zmienia się przelicznik.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 184
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 19, 2017, 08:37:01 »
Chyba żaden algorytm nie zastąpi odczytu fizycznego z czujników...

Wysłane z niewiadomo czego.

Floating on ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 19, 2017, 11:07:28 »
No dobra, dzięki, zakupiłem chociaż za tą kasę można kupić dużo fajniejszych latarek, ale nie lubię pustych dziur w aucie :)

Chciałem Ci odpisać, że jak się boisz "wtopy zakupowej" to po 1.11 bym Ci potwierdził po przymiarce :)

No więc latarka pasuje ale nie działa :)
Tzn działa połowicznie bo włącza się lampka bagażnika, ale sama latarka nie działa. Myślałem, że jak będzie podłączona do auta to się doładuje, ale po 2 dniach brak oznak życia więc albo żarówka albo bateria. Wiesz może jak się ją rozbiera bo nie widzę żadnych śrubek? Więc tak to jest z oszczędnościami :) Wysłałem reklamację , zobaczę co odpiszą.

Hmmm z Picasso jest nierozbieralna.
Z C5III ma w wykazie oddzielną żarówkę

Jakby ktoś miał podobny problem z lampką to w załączeniu fotki z rozbierania latarki. Jest całkowicie rozbieralna. Trzeba wyjąć klosz z przodu a potem włożyć mały srubokręt w otwór i zluzować zaczep, zaznaczone na czerwono. Podkrzywiłem też blaszkę wyłącznika bo wydawało mi się, że słabo stykała. Wszystkie styki potraktowałem kontaktem w sprayu. Wzbudziłem akumulatorki w ładowarce do Li-ON i podłączyłem do zwykłej ładowarki na noc. Podładowały się na 1,46V więc nieźle, na koniec zapanowała światłość :)
Dzisiaj sprawdzę jeszcze czy mam ładowanie latarki w aucie. Lampka się zaświeca, ale do ładowania są inne piny bo zastanawia mnie czemu przez 2 dni się nie podładowała a w ładowarce sieciowej po 30 minutach już latarka świeciła. Mam nadzieję, że te piny pasuja do latarki z C4. Dzisiaj przy wkładaniu latarki miałem problem tak jakby piny musiały się dopasować do latarki, potem już poszło gładko, być może coś wcześniej nie stykało.

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 19, 2017, 11:08:21 »
a to mnie dobiliscie z tym indeksowaniem ... szkoda że to wykastrowali, bo nawet jak się ma kamerę to i tak często przydaje sie zobaczyć co tam jest z boku.