Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki  (Przeczytany 52897 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Radosław Królak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Rawa Mazowiecka
  • Posiadany samochód: c5 2010 2.0 hdi 100kW
  • Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 22, 2017, 19:10:19 »
Cześć ja styłu też mam ucho i przyciemniane a z przodu bez ucha rok 2010

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 22, 2017, 19:41:35 »
Tak to u mnie wygląda:
ale ty masz folie czarna na zwykłych szybach.Na ori szybach czarnych nie ma znaczka ucha.
Tomek, o co chodzi w Twojej wypowiedzi?
Myślałem,że to foto tylnej szyby.Bo o nich była mowa. Domyślam się,że jednak nie masz tego znaczka na tylnej szybie

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 22, 2017, 19:42:37 »
Cześć ja styłu też mam ucho i przyciemniane a z przodu bez ucha rok 2010
w kombi? Niemożliwe. Wrzuć foto.

Offline Radosław Królak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Rawa Mazowiecka
  • Posiadany samochód: c5 2010 2.0 hdi 100kW
  • Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 23, 2017, 07:19:28 »
Jeśli chodzi o muj model to kombi a fotki mogę zrobić a jak wrócę na weekend

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 23, 2017, 11:29:36 »
Ja sprawdzałem u siebie i w C5 Exclusive z '11 główna wiązka z karoserii doprowadza odpowiednie przewody dla indeksowania do drzwi. Niestety wiązki w drzwiach już nie mają odpowiednich połączeń.

Z uwagi na to, że przy okazji dokładania lusterek zewnętrznych elektrochromatycznych mam już na aucie lusterka przygotowane do indeksacji to podrążyłem temat głębiej.

Do przeróbki, oczywiście oprócz odpowiednich lusterek, potrzeba moduł indeksacji z prawych drzwi 9659997680, wiązkę drzwi prawą (np. 9685767180), wiązkę drzwi lewą (np. 9672175180) oraz przełącznik lusterka z lewych drzwi (96599975XT dla ciemnej tapicerki).

Przed chwilą kupiłem potrzebne elementy i jak dotrą oraz znajdę chwilę to zabiorę się za przeróbkę.

W weekend udało się zamontować wiązki. Wszystko pasowało idealnie plug&play. Udało się i indeksacja oraz pamięć lusterek działają :)

Przy okazji zamontowałem także podświetlane schowki w drzwiach, bo wiązki miały od razu przygotowane wtyczki. Do montażu podświetlanych schowków było konieczne podpiłowanie jednego z zaczepów w boczkach.

Auto z grudnia 2011.

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 23, 2017, 15:42:13 »
.... Wszystko pasowało idealnie plug&play. Udało się i indeksacja oraz pamięć lusterek działają :)

Przy okazji zamontowałem także podświetlane schowki w drzwiach, bo wiązki miały od razu przygotowane wtyczki. Do montażu podświetlanych schowków było konieczne podpiłowanie jednego z zaczepów w boczkach.

Auto z grudnia 2011.
Jacek, masz może jakąś fotorelację z tej operacji? Chciałbym to samo do swojego model 2013 Listopad. :)


A czy ktoś posiada listę wyposażenia dodatkowego wg roczników?


Pozd.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 23, 2017, 15:58:09 »
Jacek, masz może jakąś fotorelację z tej operacji? Chciałbym to samo do swojego model 2013 Listopad. :)
A czy ktoś posiada listę wyposażenia dodatkowego wg roczników?
Fotorelacji nie mam, ale jakby trzeba było to mogę opisać co trzeba zrobić. Ja kupiłem gotowe wiązki do drzwi i je wymienia się dość łatwo. Jedyna trudność to to, że kosz głośnika jest zamocowany na nity, a trzeba go zdjąć by podmienić wiązkę. Jednak wystarczy rozwiercić nity i potem zastąpić nity śrubami z nakrętkami.

Najwięcej zabawy jest by rozebrać lusterka i podmienić obudowę :) Chyba, że dostaniesz lusterka w swoim kolorze i nie porysowane, ale to raczej będzie trudne.

Polecam przy okazji takich robót doposażyć auto w lusterka fotochromowe, przydają się w szczególności na suvy czy inne wyższe auta z ksenonami, bo potrafią mocno świecić po oczach. Tu potrzeba jeszcze wymienić lusterko wsteczne, bo ma dodatkowy pin sterujący ściemnianie fotochromu.

Można też iść na całość i dołożyć jeszcze podświetlanie schowków. Wtedy za 1 rozbieraniem można na raz dodać 3 fajne gadżety :)

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 26, 2017, 14:28:42 »
Jacek, fotochromy mam - ale nie mam indeksowania bo to 2013... :(

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 26, 2017, 14:34:19 »
Jacek, fotochromy mam - ale nie mam indeksowania bo to 2013... :(
Jakbyś znalazł lusterka indeksowane bez fotochromu to pewnie dałoby radę przełożyć fotorchrom z Twoich. Fotochromy różnią się od zwykłych lusterek tylko szkłem i 2 kabelkami.

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 26, 2017, 16:00:28 »
A czy ktoś posiada listę wyposażenia dodatkowego wg roczników?

Podsumowałem wypowiedzi w tym wątku.

Lista elementów wyposażenia, które przestano montować w nowszych C5:
1. Oświetlenie nastrojowe Ambiente - niedostępne listwy LEDowe w desce rozdzielczościej, automatycznie podświetlane schowki przednich drzwi oraz podświetlenie podłogi tylnego rzędu (tylko do OPR 11998/14.09.2009)
2. Dodatkowe uszczelki wygłuszające drzwi 9025 F0, F1, F2 i F3
3. Indeksowane lusterka boczne (tylko do OPR 12046/1.11.2009)
4. Klimatyzacja wyposażona w czujnik zanieczyszczenia powietrza oraz rzeczywiste czujniki temperatury (zamiast tego jest klimatyzacja z logiką opartą na czujniku temperatury płynu chłodzącego)
5. Prawa wiązka od czujnika zużycia klocków hamulcowych
6. Czujnik temperatury oleju
7. Isofix w fotelu pasażera z przodu


Elementy wyposażenia zdementowane lub nie potwierdzone:
1. Zabezpieczenie tylnego pasażera - rozwijana siatka pełniąca rolę kratki bagażnika mocowana na oparciu kanapy
2. Osłona na akumulator
3. Osłony na lampy - niedstępne przy EURO 5, a nie w zależności od rocznika
4. Tylne szyby akustyczne - wygląda na to, że były dostępne tylko w sedanie, a kombi nie miało nigdy tylnych szyb akustycznych, a jedynie 2-warstwowe

matil80

  • Gość
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 29, 2017, 11:31:00 »
mam zestaw nagłośnienia HI-FI i jest philipsa  cytrynka z 2008r

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 29, 2017, 20:09:40 »
Jacek, masz może jakąś fotorelację z tej operacji? Chciałbym to samo do swojego model 2013 Listopad. :)
A czy ktoś posiada listę wyposażenia dodatkowego wg roczników?
Fotorelacji nie mam, ale jakby trzeba było to mogę opisać co trzeba zrobić. Ja kupiłem gotowe wiązki do drzwi i je wymienia się dość łatwo. Jedyna trudność to to, że kosz głośnika jest zamocowany na nity, a trzeba go zdjąć by podmienić wiązkę. Jednak wystarczy rozwiercić nity i potem zastąpić nity śrubami z nakrętkami.

Najwięcej zabawy jest by rozebrać lusterka i podmienić obudowę :) Chyba, że dostaniesz lusterka w swoim kolorze i nie porysowane, ale to raczej będzie trudne.

Polecam przy okazji takich robót doposażyć auto w lusterka fotochromowe, przydają się w szczególności na suvy czy inne wyższe auta z ksenonami, bo potrafią mocno świecić po oczach. Tu potrzeba jeszcze wymienić lusterko wsteczne, bo ma dodatkowy pin sterujący ściemnianie fotochromu.

Można też iść na całość i dołożyć jeszcze podświetlanie schowków. Wtedy za 1 rozbieraniem można na raz dodać 3 fajne gadżety :)

Jeśli wg VIN mam lusterka zewnętrzne fotochromowe to jest szansa, ze mają też indeksację i trzeba tylko zmienić wyłącznik i dodać wiązkę? Czy aby to sprawdzić to trzeba rozebrać lusterka?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 30, 2017, 10:20:04 »
Jeśli wg VIN mam lusterka zewnętrzne fotochromowe to jest szansa, ze mają też indeksację i trzeba tylko zmienić wyłącznik i dodać wiązkę? Czy aby to sprawdzić to trzeba rozebrać lusterka?

Podaj VIN to mogę rzucić okiem na service.citroen.com

Jednak na 99% nie będą miały indeksacji.Citroen przestał montować indeksację w 2009r, a Ty masz 2011r. U mnie w C5 z 2011r nie było fabrycznie indeksacji.

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 03, 2017, 09:59:46 »
Mam pytanie, co to sa te "dodatkowe" elementy, czy ktoś je posiada i wie jak wyglądają?

OSŁONA DODATKOWA (POD SILNIKIEM)BEZ DODATKOWEJ DOLNEJ OSŁONY SILNIKA


[/size]NAKŁADKA NA    DYWANIK            BEZ WYKŁADZINY WYKAŃCZAJĄCEJ  [/color]



Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 03, 2017, 10:10:55 »
osłona dolna to płyta metalowa pod silnikiem zamiast zwykłej osłony plastikowej.

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 03, 2017, 10:24:18 »
Dzięki Tomek .


Jacek, czy mógłbyś napisać co dokładnie jest potrzebne do indeksowania? Żona przytarła drzwi o słup w centrum handlowym ... akurat w miejscu gdzie nie "sięgało" lusterko - wieć jakby się przestawiały przy cofaniu to byłoby super i byłoby widać co tam jest na dole .....

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 03, 2017, 11:35:11 »
Jacek, czy mógłbyś napisać co dokładnie jest potrzebne do indeksowania? Żona przytarła drzwi o słup w centrum handlowym ... akurat w miejscu gdzie nie "sięgało" lusterko - wieć jakby się przestawiały przy cofaniu to byłoby super i byłoby widać co tam jest na dole .....

Współczuję, każdemu się w końcu zdarzy co najmniej raz gdzieś przytrzeć :) Zawsze dobrze, że tylko drzwi, a nie np. cały bok :)

Zacznij od tego by sprawdzić czy w prawym słupku masz we wtycze, w którą się wpina prawe drzwi (od strony karoserii) obsadzony pin nr 12. Wtyczkę rozpina się pociągając w górę taką dużą szarą klamrę. Aby to sprawdzić przydaje się małe lusterko. Jeżeli pin jest obsadzony to już połowa sukcesu, gdyby nie to trzeba by było ciągnąć instalację pomiędzy przednimi słupkami, co jest raczej mało przyjemne :)

Na pewno potrzebujesz:
1. Lusterka obsługujące indeksację - w czarnych większych wtyczkach muszą mieć obsadzone piny 1, 2, 3, 7 i 8
2. Najlepiej kompletne instalacje drzwi przygotowane pod indeksację. Przykładowy kod wiązki drzwi prawej 9685767180, wiązki drzwi lewej 9672175180. Niektóre inne nry też, szczegóły są na service.citroen.com. Można by "ubogacić" wiązkę samemu, ale w drzwiach często bywa bardzo mokro i po co sobie generować problemy z nie łączącą elektryką. Lepiej jak wiązki są zarobione fabrycznie. Ja kupowałem z tych aukcji:
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-instalacja-drzwi-przod-prawa-eu-08-i6792841415.html
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-instalacja-drzwi-przod-lewa-eu-08r-i6860853905.html
3. Moduł indeksacji z prawych drzwi nr 9659997680. To akurat najłatwiej dostać. Tu możesz zobaczyć jak on wygląda:
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-modul-sterownik-drzwi-9659997680-i6861571100.html
4. 8 śrubek z podkładkami i nakrętkami na klucz 8 lub 9. Zastąpisz nimi nity trzymajęce kosze na głośniki.

Prawdopodobnie potrzeba też przełącznik lusterek z lewych drzwi. Ja kupiłem nr 96599975XT, aczkolwiek w moim oryginalnym złącza wyglądają identycznie. Tu jest ten co kupiłem:
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-przelacznik-szyby-lewy-przod-eu-08-i6957171298.html

Najwięcej roboty jest by podmienić obudowy lusterek pomiędzy starymi i nowymi lusterkami. Chyba, że uda Ci się znaleźć lusterka w swoim kolorze i jeszcze nie porysowane to oszczędziłbyś kilka h upierdliwej roboty :)

Zdjęcie boczków drzwi jest dość łatwe, a wymiana całych wiązek to też szybka praca. Przyda się kupić zapasowe spinki do drzwi, bo najpewniej przy demontażu pęknie kilka.

Jakbyś potrzebował pomocy to dawaj znać.

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 03, 2017, 13:21:57 »
Wielkie dzięki !!

Offline Michał Bobrski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0hdi 163km automat exclusive '11
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 16, 2017, 12:43:28 »
Super robotę wykonałeś! Chciałbym dopytać ile pinów/kabli łącznie masz w lusterkach? Rozumiem, że masz max opcję czyli podgrzewane,el, składane, fotochromatyczne, indeksowane z pamięcią foteli.
W której wtyczce dokładnie mam liczyć te piny?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 16, 2017, 12:55:39 »

Super robotę wykonałeś! Chciałbym dopytać ile pinów/kabli łącznie masz w lusterkach? Rozumiem, że masz max opcję czyli podgrzewane,el, składane, fotochromatyczne, indeksowane z pamięcią foteli.
W której wtyczce dokładnie mam liczyć te piny?
Ja mam obecnie lusterka w full opcji.

Niestety nie spisywałem dokładnej ilości kabli, ale mogę powiedzieć z pamięci.

Lusterko jak ma tylko 1 dużą wtyczkę to nie ma ani fotochromu, ani indeksacji.

Jak jest 2ga mała wtyczka i ma:
- 2 piny to ma fotochrom
- 4 piny to ma indeksowanie
- 6 pinów to ma fotochrom i indeksowanie


Duże wtyczki mogę sprawdzić wieczorem. Mam jeszcze stare lusterka w garażu.

Offline Michał Bobrski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0hdi 163km automat exclusive '11
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 18, 2017, 19:56:12 »
Dziękuję! Trzeba kompletować zestaw i robić póki ciepło.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 18, 2017, 20:05:20 »
Nie złą rzeźbe robicie, że też Wam sie chce. Ale muszę przyznać, że fotochrom w bocznych lusterkach to zajefajna sprawa, z tyłu świecą,  a one pięknie się ściemniają  :) :P
Pozdrawiam

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 912
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 18, 2017, 20:40:42 »

1. Lusterka obsługujące indeksację - w czarnych większych wtyczkach muszą mieć obsadzone piny 1, 2, 3, 7 i 8

Jacek zastanawiam się czy lusterko można doposażyć w te brakujące przewody. Generalnie pytanie czy to kwestia tylko braku przewodów do silniczków czy może elementy wykonawcze wewnątrz są zupełnie inne ?

Offline krzysztof dlugolecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: ostrów mazowiecka
  • Posiadany samochód: C5 mk2 1.8 C5 2011 2.0HDI 140
  • Miejscowość: ostrów mazowiecka
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 18, 2017, 22:06:58 »
witam

dodatkowa osłona dolna pod silnikiem o której była mowa

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: Różnice w wyposażeniu pierwszych C5 X7 versus późniejsze roczniki
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 18, 2017, 22:33:07 »
No ładnie ten dziwny element opisu VIN wyjaśniłeś. A z czego jest ta osłona?